• Menu

  Ciągniki dla rolników na każdą pogodę? Maszyny Valtra Seria A i N!

  Seria ciągników A oraz N to propozycje marki Valtra dedykowane wszystkim tym, którzy cenią ergonomię oraz pełne dopasowanie sprzętu do  potrzeb. Zarówno najmniejsze, trzy- i czterocylindrowe traktory Valtra A, jak i napędzane potężnymi 4,9-litrowymi jednostkami maszyny z serii N doskonale sprawdzają się podczas najbardziej wymagających prac w polu, lesie oraz obejściu. Przyjazne dla środowiska, dynamiczne i wspierające użytkownika nowymi technologiami. Właśnie takie są ciągniki Valtra A oraz N, które znajdą zastosowanie w każdym gospodarstwie.

  ciągniki Valtra

  Ergonomiczna kabina ułatwia pracę w każdych warunkach

  Zarówno traktory z serii A, jak i N w swoich odświeżonych wersjach zyskały nową, ergonomiczną kabinę osadzoną na sześciosłupowej konstrukcji. Zwężany ku górze kokpit nie tylko zachęca nowoczesnym wyglądem. Przede wszystkim, zapewnia jeszcze więcej swobody przy wykonywaniu prac na ciasnym podwórzu, w gęstym lesie czy w niewielkim budynku inwentarskim. Jednocześnie, taka konstrukcja ułatwia spływanie wody czy zsuwanie się śniegu z dachu maszyny. Nowoczesny design i ergonomia użytkowania modeli A i N to niejedyne zalety nowych ciągników Valtra, stworzonych wręcz do wykonywania prac w trybie wielozadaniowym. I w ekstremalnych warunkach.

  ciągniki Valtra

  Moc i osiągi dostosowane do Twoich potrzeb

  Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnej produkcji roślinnej i zwierzęcej, fiński producent zaoferował szeroki wybór modeli o zróżnicowanej mocy. Seria A obejmuje najlżejsze maszyny spośród wszystkich ciągników produkowanych przez Valtrę, nie oznacza to jednak, że sprzęt nie poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami w gospodarstwie. Traktory Valtra A produkowane są w trzech rozmiarach podwozia: S, M oraz L i oferują szeroki zakres osiągów:

  • rozmiar S (rozstaw osi 2250 mm) wyposażone w nowe, trzycylindrowe silniki o mocy 75, 85 oraz 95 KM,
  • rozmiar M (rozstaw osi 2430 mm) z czterocylindrowymi jednostką o mocy 100 oraz 110 KM,
  • rozmiar L (rozstaw osi 2500 mm) z czterocylindrowym silnikiem o mocy 120 oraz 130 KM.

  ciągniki Valtra

  We wszystkich maszynach producent zastosował nowe jednostki napędowe z serii Compact AGCO oraz przekładnię Valtra Power Shuttle 12+12R (opcjonalnie przekładnia mechaniczna).

  ciągniki Valtra

  Jeszcze więcej mocy nowej Valtry N

  Ciągniki Valtra serii N oferują najwięcej mocy oraz najbardziej wydajną pracę silników wśród oferowanych na rynku maszyn z jednostką czterocylindrową. Pojemność silników 4,4 oraz 4,9 litra umożliwiają generowanie od 115 do aż 201 KM mocy oraz do 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Układ Sigma Power pozwala uzyskać dodatkowe 10 KM mocy (układ Sigma Power+ 20 KM). Jest to przydatne szczególnie przy pracy rębaków oraz innych maszyn aktywnych, mocno obciążających napęd WOM.

  ciągniki Valtra

  Poniższa tabela zawiera wszystkie dostępne warianty mocy w ciągnikach Valtra seria N:

  Inteligentne rozwiązania i jeszcze lepsze wsparcie

  Nowe ciągniki Valtra seria A oraz seria N oprócz nieustannej gotowości do najcięższych prac, zaskakują również swoją dynamiką i zwrotnością. Nieważne, czy chodzi o zbieranie balotów z sianem, transport przyczep ze zbożem, czy ciągnięcie pługa po polu. Maszyny świetnie radzą sobie zarówno w trakcie siewu, orki, jak i pracy na użytkach zielonych, niezależnie od pogody i warunków panujących w terenie. Dzięki szerokiej gamie systemów wspierających użytkownika, traktory Valtra A i N czynią pracę w gospodarstwie jeszcze bardziej intuicyjną i inteligentną. Nowoczesny system kontroli trakcji ASR pozwala optymalizować przyczepność, siłę uciągu i zużycie paliwa, a dzięki zastosowaniu wydajnej technologii turbo, wystarczy jedna sprężarka z elektronicznie sterowanym zaworem dla zapewnienia jeszcze szybszej reakcji silnika. Do kompleksowego zarządzania mocą służy system Valtra Power Management, natomiast tempomat silnika gwarantuje utrzymanie obrotów WOM na określonym, stałym poziomie. Dzięki zastosowaniu inteligentnego podłokietnika, sterowanie zestawem inteligentnych technologii rolniczych w nowych ciągnikach Valtra stało się proste i komfortowe, jak w żadnej z konkurencyjnych maszyn.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane