• Menu

  Chordify – Słuchaj i… graj z najlepszymi

  Muzyka jest wszechobecna. Melomani nie mogą narzekać na dostęp do swoich ulubionych piosenek, najnowszych przebojów, a nawet unikalnych, koncertowych nagrań, niedostępnych na płytach. Niektórym jednak nie wystarcza słuchanie muzyki. Ci, którzy grają na instrumentach, często próbują odtworzyć utwory intuicyjnie, ze słuchu, ale z tym bywa różnie. Dlatego każda pomoc jest cenna.

  Chordify

  Melomani mają radio, płyty, YouTube’a i liczne kanały oraz aplikacje dające dostęp do tysięcy płyt, a nawet playlist tematycznych z propozycjami dostosowanymi do upodobań albo nastroju. A co z tymi, którzy nie chcą się jedynie zasłuchać w utworach ulubionych wykonawców, lecz sami chcą pomuzykować? Doświadczeni muzycy podejmą wyzwanie i zapewne doskonale odnajdą się w improwizacji, ale jest też duża grupa osób początkujących, a nawet średnio zaawansowanych amatorów, którym marzy się, by kiedyś stanąć na scenie i wystąpić dla tłumów. Wiedzą, że droga do kariery muzycznej i sławy jak z filmu „Narodziny gwiazdy” zwykle jest długa i wymagająca pracy – długich godzin ćwiczeń.

  Możliwości w zakresie nauki gry jest oczywiście wiele. Można poprosić o pomoc przyjaciela, który z gitarą jest za pan brat, zapisać się na tradycyjne lekcje, można korzystać z podręczników. Ale wiadomo, że podręcznikowa nauka i standardowe lekcje gry bazują na pewnym schemacie i nie uczą tego, co akurat jest na czasie albo w duszy gra. Wtedy z pomocą nadchodzi Chordify.

  Chordify to doskonałe narzędzie pozwalające dotrzeć do akordów setek piosenek – od klasyków po najnowsze hity. Piosenki są pogrupowane według stopnia trudności, artystów, popularności w danym kraju itp. Jest też top 100 z listą najchętniej słuchanych i granych przebojów. Taka baza to prawdziwa skarbnica dla wszystkich, którzy chcą się podszkolić w grze, a zarazem mieć frajdę z odkrywania piosenek, które akurat są popularne. Taka nauka to czysta przyjemność, nie mówiąc o wrażeniu, jakie można zrobić w towarzystwie, stając się na chwilę Bradleyem Cooperem.

  Jak to działa? Weźmy na warsztat amerykańską legendę muzyki country – idealnej do nauki gry na gitarze. Np. fraza „John Denver Country Roads akordy” przenosi nas do najpopularniejszej piosenki tego kompozytora i piosenkarza. To doskonała ilustracja tego, jak przyjemne może być dochodzenie do mistrzostwa przy klasykach i współczesnych hitach. Każdemu utworowi przypisane jest nagranie, któremu towarzyszą poszczególne czytelnie przedstawione akordy, przesuwające się w miarę odtwarzania piosenki. Poniżej jest też całościowy zapis akordów. Co ważne, można wybrać zapis na gitarę, ukulele albo pianino. Dodatkowym plusem jest możliwość edytowania akordów. Kto wie, czy doskonaląc swój warsztat, nie stworzysz własnej, doskonalszej wersji danej piosenki?

  Założenie konta na platformie Chordify, obsługiwanej w przeglądarce oraz na urządzeniach mobilnych, umożliwia pracę z pięcioma piosenkami dziennie – zupełnie za darmo. Wykupienie abonamentu daje dostęp do nieograniczonej liczby utworów, co przekłada się na szersze spectrum gatunków, a dodatkowo pozwala dostosować stopień trudności utworu do własnych możliwości i czynionych postępów. Każdy meloman doceni tę różnorodność i praktyczną pomoc w dochodzeniu do muzycznego mistrzostwa.

  2 odpowiedzi na “Chordify – Słuchaj i… graj z najlepszymi”

  1. Kuba pisze:

   Właśnie czegoś takiego szukałem. Już wiem, jak wykorzystam wakacje. Bardzo funkcjonalne narzędzie dla fanów gitary, którzy chcą się podszkolić.

  2. djBartek pisze:

   Korzystam z Chordify i przyznaję, że bardzo pomocna platforma. Hity na czasie i chwyty, które przesuwają się w trakcie piosenki. Można słuchać ulubionej muzyki i ćwiczyć na gitarze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane