• Menu

  3 nowoczesne sposoby słuchania muzyki

  Słuchanie muzyki stymuluje uwalnianie dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Tym samym poprawia się nam humor, a dodatkowo możemy się odstresować i w pełni odprężyć. Ciekawe jest to, że możemy słuchać swoich ulubionych utworów na różne sposoby. Kilka z nich opisaliśmy w artykule.

  sposoby słuchania muzyki

  Odtwarzacz MP3

  Obecnie odtwarzacze MP3 nie są już tak popularne jak kilka czy kilkanaście lat temu, jednak wiele osób wciąż ich używa. Tego typu sprzęty są niewielkie i pozwalają na słuchanie muzyki wszędzie, gdzie chcemy. Może to być dom, park czy środku komunikacji publicznej. Zasila je bateria, którą wystarczy regularnie wymieniać, ewentualnie podłączać do ładowarki. Odtwarzacz MP3 najczęściej wymaga zapisania w jego pamięci swoich ulubionych utworów lub całych albumów muzycznych. Ich liczba jest ograniczona i zależy od całkowitej pojemności urządzenia.

  Muzyczny serwis strumieniowy

  Osoby, które chcą mieć możliwość włączenia dowolnej piosenki, bez potrzeby wcześniejszego zapisywania jej w pamięci odtwarzacza, powinny zainteresować się muzycznymi serwisami strumieniowymi. Aby z nich korzystać, wystarczy mieć smartfon. Nie zawsze musi być on stale połączony z Internetem, gdyż często możemy też korzystać z trybu offline (wymaga to zapisania na swoim profilu wszystkich ulubionych utworów).

  Serwisy strumieniowe wciąż zyskują na popularności, ponieważ możemy włączać dowolne albumy muzyczne i to bez konieczności ich pobierania. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce konkretny tytuł lub nazwę zespołu, a po chwili na ekranie smartfona wyświetla się cała playlista. Aby móc swobodnie słuchać muzyki, bez narzekania na ciągłe reklamy, przeważnie trzeba wykupić tzw. wersję premium. Jednak nie jest to duży wydatek, gdyż średnio kosztuje ona 20 – 30 zł za miesiąc korzystania. Musimy mieć przy tym na uwadze, że działający w tle serwis strumieniowy przyczynia się do szybszego rozładowania baterii smartfona, zwłaszcza gdy w tym samym czasie używamy też innych aplikacji.

  Radio internetowe

  Jeżeli chcemy posłuchać muzyki, a jednocześnie na bieżąco śledzić to, co dzieje się na świecie, możemy zdecydować się na radio internetowe. Do wyboru mamy nie tylko najpopularniejsze stacje w Polsce, ale i takie mające tylko lokalny zasięg czy skupiające się wokół wybranych gatunków muzycznych. W tym przypadku również wykorzystuje się połączony z Internetem smartfon. Poza muzyką, na bieżąco możemy też słuchać wiadomości z kraju i świata.

  Słuchawki czy głośnik – jak słuchać muzyki?

  Jeżeli chcemy miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, do słuchania muzyki najlepiej wykorzystać zestaw stereo, ewentualnie bezprzewodowy głośnik. Tego typu urządzenia zapewniają dobre brzmienie, nierzadko są wykorzystywane podczas imprez, również na świeżym powietrzu. Ze słuchawek warto korzystać podczas spacerowania po parku, jazdy autobusem czy tramwajem, a także w domu, gdy nie chcemy przeszkadzać bliskim.

  Do wyboru mamy modele nauszne, wokółuszne, dokanałowe i douszne. Często kupowane są zwłaszcza te ostatnie, a w znalezieniu odpowiedniego modelu mogą pomóc informacje dostępne na stronie radartechnologiczny.pl. Słuchawki douszne są lekkie i niewielkie (można je nosić w kieszeni spodni), a do tego dobrze dopasowują się do anatomicznej budowy ucha. Umieszcza się je przy ujściu kanału słuchowego, a nie wewnątrz niego, co zapewnia komfort użytkowania.

   

  Jedna odpowiedź do “3 nowoczesne sposoby słuchania muzyki”

  1. Paulina pisze:

   ja raczej słucham radia internetowego, ale swoją ulubioną playlistę też mam na różne okazje 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane