logo
logo
logo
logo
Chemeko-System

Chemeko-System, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu
Opublikowano: 23 maja 2023

Na co dzień dba o czystość Wrocławia i innych miast na mapie Dolnego Śląska. Chemeko-System to jedna z największych firm przetwarzających odpady, która od ponad 20 lat świadczy usługi odbioru oraz zagospodarowania odpadów komunalnych i przemysłowych. Posiada 100% polskiego kapitału, zatrudnia 350 osób, stawia na stały rozwój i nie zapomina o lokalnych społecznościach.

Wiele firm mówi dziś o społecznej odpowiedzialności, zrównoważonym rozwoju, działaniach ekologicznych czy dbaniu o pracowników. Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność nie mogą być jednak pustymi hasłami. To nie tylko marketing, reklama czy część procesu budowania pozytywnego wizerunku.

Chemeko-System

Dla Chemeko – System to codzienność i świadomie realizowana strategia rozwoju. Firma wspiera lokalne inicjatywy charytatywne. Ważne są dla niej spotkania z lokalnymi społecznościami i dlatego chętnie angażuje się w pomoc w organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dba o zachowanie bioróżnorodności w naturze kupując i wypuszczając na wolność ptaki, których populacja w ostatnich latach uległa znacznemu zmniejszeniu. Także z przyjemnością edukuje najmłodszych jak właściwie postępować z odpadami. Chemeko-System dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, uczestnicząc w piknikach ekologicznych, akcjach sprzątania świata czy święcie Dnia Ziemi. Pracownicy spółki wyjaśniają za pomocą gier i konkursów jak prawidłowo segregować odpady, a największą atrakcją dla dzieci są pokazy pracy śmieciarki.

Chemeko -System angażuje się także w pomoc mieszkańcom gminy Wąsosz, na terenie której spółka zlokalizowała swój nowoczesny zakład zagospodarowania odpadów, jednocześnie zapewniając 130 miejsc pracy mieszkańcom okolicznych miejscowości. Wyznając ideę „razem możemy więcej” Chemeko wyremontowało budynek przychodni w Górze – modernizacja obejmowała parter oraz pierwsze piętro. Chemeko-System zainwestowało w wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, nową instalację elektryczną i sanitarną spełniającą wymogi prowadzenia działalności medycznej, ocieplono ściany i elewację, przeprowadzono remont dachu, odnowiono podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz wybudowano wiatę dla karetek. W środku powstało nowe ambulatorium. Koszt inwestycji wyniósł ponad milion złotych! Z nowopowstałego miejsca mogą skorzystać wszyscy okoliczni mieszkańcy.

Tylko od początku 2020 roku firma Chemeko – System przeznaczyła ponad 6 milionów złotych na projekty sportowe we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Wsparciem objęte zostały m.in. infrastruktura sportowa, związki, organizacje, kluby sportowe, sportowcy na mocy indywidualnych umów, a także drużyny młodzieżowe i amatorskie.

Mądra firma ma obowiązek dostrzegać ważne inicjatywy społeczne. Zawsze powtarzałem, że musimy skupiać się nie tylko na biznesie, ale także na istotnych sprawach, które dotyczą lokalnych społeczności. Budujemy synergię pomiędzy biznesem i sportem i bardzo cieszę się, że ta filozofia weszła w DNA naszej firmy! – mówi Paweł Pogodziński prezes Chemeko-System.

Bez wątpienia zarówno polska gospodarka jak i polski sport potrzebują takich przedsiębiorstw jak Chemeko – System oraz tak skutecznych managerów jak Prezes spółki. Paweł Pogodziński nie tylko świetnie rozumie realia biznesowe, skrupulatnie rozwija i tak świetnie prosperującą już firmę, ale także pamięta o tym, że wsparcie lokalnych projektów po prostu popłaca. O tym, jak ważne miejsce zajmuje Chemeko-System, świadczą różnego rodzaju wyróżnienia i podziękowania. We Wrocławiu i na Dolnym Śląsku z całą pewnością i przekonaniem można powiedzieć, że jedna z największych polskich firm przetwarzających odpady gwarantuje sukces oraz rozwój. To zdecydowanie potwierdza, że Chemeko-System rozumie, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu i jak budować sukces wizerunkowy.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

gazy cieplarniane

1 proc. najbogatszych ludzi na świecie wytwar...

Wiele mówi się dziś o konieczności ograniczenia emisji gazów c...
Oczyszczanie ścieków

Efektywne oczyszczanie ścieków – poznaj...

Oczyszczanie ścieków jest procesem kluczowym dla ochrony środowiska i...
Ile kosztuje posiadanie samochodu elektrycznego

Ile kosztuje posiadanie samochodu elektryczne...

W ostatnich latach samochody elektryczne zyskały na popularności i sta...
recyklingu tektury

Jak wygląda proces recyklingu tektury?...

Recykling tektury umożliwia ponowne wy...