logo
logo
logo
logo

Remont pediatrii po 35 latach
Opublikowano: 4 lutego 2017

O Rankingu Szpitali 2016 i modernizacji oddziału pediatrycznego opowiada prezes zarządu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o. Marek Kiełczewski

 Znaleźli się państwo w „złotej setce szpitali”. Jakie czynniki miały na to wpływ?

– Jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny do niej się zakwalifikowaliśmy. Stosowne miejsce w rankingu nie byłoby możliwe bez zaangażowania i współpracy wszystkich pracowników naszego szpitala, jak również nie istniałoby bez obdarzenia nas zaufaniem przez naszych pacjentów.

Ubiegły rok mogą państwo zaliczyć do szczególnie udanych m.in. ze względu na remont oddziału pediatrycznego. Przy okazji remontu w szpitalnych salach pojawił się też system monitoringu. Czy chodzi o bezpieczeństwo pacjentów?

– Tak, ubiegły rok możemy zaliczyć do udanych. Między innymi wyremontowaliśmy Oddział Pediatryczny po prawie 35 latach. Koszt remontu wyniósł ok. 75 tys. złotych, założyliśmy monitoring w części oddziału ze względu na bezpieczeństwo naszych małych pacjentów. Nasi mali podopieczni i ich rodzice są zadowoleni i jak twierdzą, ku naszemu zadowoleniu i dumie – jest ładnie, czysto i kolorowo. W 2016 zakupiliśmy niezbędny przy nowoczesnej diagnostyce i leczeniu sprzęt medyczny za kwotę ok. 440 tys. zł.

Jakimi głównymi zasadami kieruje się szpital? Na co zwracają państwo szczególną uwagę, ustalając priorytety w podejściu do pacjentów i planowaniu budżetu?

– Misja szpitala brzmi: ,,Jesteśmy dla Ciebie. Twoje zdrowie to nasz priorytet”. Naszą wizją jest osiągnięcie jak najwyższego standardu oferowanych świadczeń medycznych przy zachowaniu odpowiedniego komfortu oraz pełnej satysfakcji pacjenta z pobytu w naszym szpitalu. Na dzisiejszym, w pełni konkurencyjnym rynku, chcemy być nowoczesnym szpitalem, sprawnie działającym podmiotem leczniczym oferującym lokalnej społeczności wysoką jakość usługi w zakresie ochrony zdrowia przy zachowaniu należytej dbałości o efektywne wykorzystanie środków publicznych. W codziennej naszej działalności przykładamy wielkie znaczenie do współpracy, wiarygodności, uczciwości i rzetelności w kontaktach z pacjentami, dotyczy to wszystkich pracowników zatrudnionych w naszym szpitalu.

Nasze główne cele strategiczne to przede wszystkim jak najszybsze zbilansowanie szpitala oraz uzyskanie dodatniego EBITDA, przeciwdziałanie spadkowi rentowności świadczonych usług, polepszenie wizerunku szpitala w świadomości lokalnej społeczności, uzyskanie II stopnia poziomu referencyjnego w nowym schemacie finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia, inwestycje w infrastrukturę np, wykonanie termomodernizacji budynku szpitala, zakup sprzętu medycznego i uruchomienie świadczenia nowych usług medycznych. Planując dynamiczny rozwój nastawiamy się na pozyskanie nowych pacjentów.
Przy planowaniu budżetu istotą jest odpowiednie zarządzanie przychodami i kosztami w aktualnie obowiązującym systemie refundowania świadczeń kontraktowanych przez płatnika jakim jest NFZ.

Zbierają państwo pieniądze, słynny 1 proc., na sprzęt medyczny. Co obecnie znajduje się w zakresie najpilniejszych potrzeb?

– Współpracujemy z organizacją pożytku publicznego, dzięki której uprzejmości zbieramy pieniądze z odpisu 1 proc. podatku dochodowego. Są to środki na zakup sprzętu medycznego jak np. wózki do transportu chorych czy stoliki zabiegowe, które są niezbędne przy wykonywaniu procedur medycznych. W tym roku dla zrównoważonego rozwoju stawiamy na Oddziały Internistyczne, SOR i Blok Operacyjny. Duże znaczenie ma również współpraca z fundacją Radość Macierzyństwa i Fundacją Holenderską, dzięki której między innymi mamy nowocześnie wyremontowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz wyposażony w nowoczesne łóżko porodowe. Dzięki tej współpracy podnieśliśmy w oddziale standard pobytu matek z nowo narodzonymi pociechami.

Rozmawiał Piotr Nowacki

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.