• Menu

  Budowa domu naszych marzeń

  Budowa domuBudowa domu naszych marzeń to kwestia, której nie można potraktować po macoszemu. Dom rodzinny to miejsce odpoczynku, przebywania z ukochanymi osobami i przeżywania chwil, które będziemy pamiętać przez lata.

  Co wziąć pod uwagę przy podejmowaniu współpracy z architektem tworzącym projekt naszego domu? Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań? Już pędzimy z pomocą.

  Ilość kondygnacji

  Wśród poszukujących swojego ukochanego miejsca, jedną z pierwszych omówionych kwestii jest ilość pięter, które powinno posiadać. Największą popularnością cieszą się dwa rodzaje projektów:

  • parterowy,
  • parterowy z użytkowym poddaszem.

  Każde z rozwiązań ma swoje zalety. Poddasze zaoferuje nam widok księżyca i gwiazd kładąc każdego wieczora w naszej sypialni. Jeżeli nie będziemy chcieli izolować sypialni i ujednolicić naszą przestrzeń mieszkalną, zdecydujmy się na rozwiązanie jednopoziomowe.

  Podpiwniczenie

  Podjęcie decyzji o podpiwniczeniu naszego domu może być spowodowane kilkoma kwestiami. Przede wszystkim piwnica daje nam dodatkowe pomieszczenie użytkowe, w którym możemy przechowywać przetwory, warzywa, narzędzia lub inne przedmioty tego rodzaju.

  Dodatkowo, budowa podpiwniczenia może być spowodowane powodami czysto praktycznymi. Posiadając taką dodatkową przestrzeń gospodarczą, możemy stworzyć tam kotłownie, spiżarnie, a nawet siłownię. Oczywiście, takie rozwiązanie ma też swoje wady. Budując piwnicę, znacznie podnosimy koszty całkowite budowy domu. Jeżeli projektanci stanowczo odradzają nam to rozwiązanie, nie protestujmy.

  Garaż

  No dobrze, skoro budowa podpiwniczonego budynku okaże się tak kosztowna dla naszego portfela, to może powinniśmy zdecydować się na garaż? Zawarcie go w projekcie domu nie podniesie drastycznie kosztów budowy, a jednocześnie otrzymamy miejsce na przechowywanie naszego samochodu przed mrozem lub deszczem. Jest to też znacznie tańsza opcja niż budowanie po pewnym czasie garażu wolnostojącego.

  Dach

  Jeżeli chodzi o rodzaje dachu, najczęstszymi rozwiązaniami są dachy dwuspadowe i czterospadowe. Pierwsze wyjście jest znacznie bardziej klasyczne i co za tym idzie – tańsze. Takie wyjście jest dobre dla domów o średnim metrażu i rodzin, które nie chcą lub nie mogą przeznaczyć większych środków na budowę dachu czterospadowego. Takie rozwiązanie nada całemu projektowi nowoczesnego charakteru przy zaangażowaniu większej ilości czasu, materiału i pieniędzy.

  Ilość pomieszczeń

  Jakie pomieszczenia powinien posiadać nasz wymarzony dom? Prócz klasycznego układu salon/kuchnia/sypialnia/łazienka, może powinniśmy znaleźć miejsce na dodatkowy pokój? Może to być skromny gabinet, duży apartament z łazienką lub sypialnia dla gości. Wszystko będzie zależeć od naszych pieniędzy oraz przede wszystkim naszej kreatywności. Nie bójmy się eksperymentować przy fazie kreatywnej przed pierwszym wbiciem łopaty.

  Podsumowanie

  Jak sami widzimy, przy projekcie domu możemy pozwolić sobie na dość dużą dozę dowolności. Dobrze jest zaangażować się czynnie w cały proces tworzenia domu naszych marzeń. W końcu to w nim prawdopodobnie spędzimy kilkadziesiąt następnych lat, wychowamy dzieci i damy miejsce do zabawy naszym wnukom. Sprawmy, aby było prawdziwe ognisko domowe.

  Dom Twoich marzeń możesz kupić tutaj https://dommoichmarzen.eu/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane