• Menu

  Na bank dobra jakość, czyli Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców

  24 listopada 2017 r. w warszawskim EXPO XXI zakończyła się XVIII edycja programu wspierającego budowę wysokiej kultury współpracy między instytucjami bankowymi a przedsiębiorcami  „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody tegorocznym laureatom – bankom uniwersalnym oraz bankom spółdzielczym i małym bankom lokalnym

  Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się banki, które świadczą usługi z zakresu obsługi finansowej małych i średnich przedsiębiorstw. Głównym celem konkursu jest wspieranie współpracy pomiędzy instytucjami finansowymi a przedsiębiorcami, popularyzowanie innowacji wprowadzanych w instytucjach finansowych oraz wyróżnienie tych instytucji finansowych, które stale doskonalą się i poszerzają dostępność swoich usług dla małych i średnich przedsiębiorstw.

  Godło Promocyjne programu wskazuje instytucje finansowe, które charakteryzują się rzeczowym podejściem do przedsiębiorców z małych i średnich firm, zrozumieniem specyfiki ich problemów, a także te, które dokonały niezbędnego wysiłku, aby wykorzystać pojawiające się możliwości budowy silnych więzi z sektorem MSP, zarówno przy wykorzystaniu nowych technologii, jak i efektywnej współpracy zespołowej.

  Tegoroczna edycja Konkursu prowadzona była według zmodyfikowanych zasad oraz ze wzbogaconym pakietem korzyści, do których z całą pewnością można zaliczyć „Raport z analizy benchmarkingowej” przygotowywany dla wszystkich uczestników II etapu. Raport tworzony jest na podstawie badań prowadzonych w ramach konkursu w placówkach banku przez tajemniczych klientów. Wyniki badań zawarte w raporcie pozwolą bankom na lepsze dopasowanie swojej oferty do potrzeb sektora MSP. W bieżącej edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” badanie Tajemniczego Przedsiębiorcy przeprowadzono dodatkowo w placówkach największych banków uniwersalnych obecnych na rynku. Ponadto wśród „Przedsiębiorstw Fair Play” (uczestników programu certyfikacyjnego dla firm, którego Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwami od 20 lat jest organizatorem) zrealizowano wywiady obejmujące m.in. sprawdzenie, z jakich usług korzystają firmy i w jakich bankach. Dzięki wywiadom zbadano praktyki banków w relacjach z działającymi przedsiębiorstwami.

  Gala konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców

  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XVIII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców – Bankowa Nagroda Jakości” odbyło się 24 listopada br. w warszawskim EXPO XXI. Oprócz tegorocznych laureatów w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kilkuset przedsiębiorstw – laureaci programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych. Galę poprowadził dziennikarz znany z wielu programów TVP – Jacek Kurowski. Po części oficjalnej galę uświetnił występ gwiazdy wieczoru – zespołu Feel.

  Tytuł Bankowy Lider Jakości 2017 w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz Złotą Statuetkę w kategorii bank uniwersalny przyznano bankowi BGŻ BNP Paribas S.A., który został nagrodzony również Diamentową Statuetką za zdobycie Godła Promocyjnego w dziesięciu kolejnych edycjach,  natomiast w kategorii „Bank spółdzielczy i mały bank lokalny” nagrodę uzyskał Bank Spółdzielczy we Wschowie.

  Kapituła programu przyznała także wyróżnienie honorowe dla Banku Spółdzielczego w Zambrowie oraz Banku Spółdzielczego w Bielsku Podlaskim.

  Godło Promocyjne w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” otrzymało pięć banków spółdzielczych: Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Czersku, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie oraz Bank Spółdzielczy
  w Sławnie.

  Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” połączona została z wielką galą programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017, którego celem jest promocja kultury przedsiębiorczości w Polsce, a także z galami finałowymi programów skierowanych do wyróżniających się samorządów – „Gmina Fair Play” oraz „Przyjazna Polska”.

  www.bankprzyjazny.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane