logo
logo
logo
logo
Alternatywna komunikacja

Alternatywne sposoby poruszania się po mieście
Opublikowano: 29 sierpnia 2017

Istnieje kilka powodów, dla których warto bliżej zapoznać się z tematem alternatywnych metod poruszania się po mieście – wbrew pozorom nie trzeba robić tego tylko autem, zmniejszając koszty paliwa i dbając o zdrowie.

Korzystając z alternatywnych sposobów poruszania się po mieście podczas wakacji, możesz cieszyć się malowniczą przyrodą i krajobrazami w zaciszu i relaksie – niezależnie od tego, jaki transport alternatywny wybierzesz. Możesz dostać się gdzie chcesz – na różne sposoby – możesz skorzystać z rozwiązań takich jak coraz bardziej popularną obecnie hulajnoga, rower czy też deskorolka.

Autobus

Podróżowanie do pracy, do sąsiednich miast oraz okolic będzie o wiele bardziej ekonomiczne gdy postawi się na autobus. Autobusy są zazwyczaj:

– bezpieczne,
– niezawodne,
– wygodne,
– czyste,
– mają wyściełane miejsca,
– klimatyzowane,
– mają wbudowane toalety.

Rower – dla Twojej wygody.

Ze względu na coraz bardziej siedzący tryb życia powinniśmy znacznie więcej jeździć na rowerze – powodem jest też fakt, iż istnieje wiele problemów z poruszaniem się po drogach za pomocą samochodów. Przede wszystkim, prowadzenie samochodu wpływa negatywnie na naszą ekologię, środowisko, emitując wiele zanieczyszczeń. Po drugie, tworzy się wiele korków, zwłaszcza w największych miastach, a z ich powodu ludzie spóźniają się do pracy, szkół i innych miejsc. Po trzecie, w ciągu ostatniej dekady zwiększyła się liczba wypadków. Niezaprzeczalnym faktem jest również to, iż rowery są po prostu znacznie tańsze niż samochody, więc lepiej używać samochodów tylko w pojedynczych przypadkach.

Hulajnoga

Warto przemyśleć także jazdę na tego typu kołach – to idealny pomysł na podróż po otwartych drogach. Można jeździć hulajnogą, delektując się łagodnymi zakrętami i chłodnym wiaterkiem. To żadne szaleństwo. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na hulajnogę jako środek transportu – i niekoniecznie chodzi tutaj tylko o dzieci i młodzież.

Co więcej, hulajnoga jest świetną opcją, do celów turystycznych – można z jej pomocą odkryć i poznać każdą nieokiełznaną część miasta. To najbardziej autentyczny sposób na to, by rozwiązać problem z korkami – i to jaki zdrowy!

Ważne jednak jest to, aby zainwestować w hulajnogę wysokiej jakości, bowiem tylko wtedy jazda może być naprawdę przyjemna. Dobrej jakości hulajnogi, a dodatkowo w dobrej cenie można kupić przez internet, np. w sklepie internetowym Be-Active.pl.

Deskorolka

Kiedy większość ludzi słyszy słowo „deskorolka”, myślą o olbrzymich drewnianych deskach, o Tony’lu Hawk 900, czy o dreszczyku w X-Games. Ale w dużych miastach deskorolki mogą być z powodzeniem wykorzystywane w bardziej przyziemnych powodach:

– włączenie się do ruchu,
– dojazdy do pracy,
– dojazd do sklepu.

Jazda na desce jest szybsza niż chodzenie, stwarza mniej kłopotów niż jazda na rowerze, masz z niej więcej zabawy niż z jazdy autobusem i jest tańsza niż samochód. Można więc używać swoich ukochanych desek nie tylko do sztuczek. Można śmiało używać ich do poruszania się po mieście.

Spacerowanie

Każdy wie, dlaczego chodzenie jest lepsze dla Ciebie niż prowadzenie samochodu, ale czasem ludzie ignorują to, co jest dla nich dobre. Więc przypomnijmy sobie, dlaczego powinniśmy chodzić a nie jeździć samochodem – i jak się z tego cieszyć. Oszczędza to pieniądze na benzynę i oszczędza planetę. Tak można choć trochę ratować świat, ale nie tylko w tym tkwi sęk – badania wskazują, że regularne spacerowanie zwiększa kondycję i doprowadza do zmniejszania wagi bez ryzyka nadwerężania mięsni czy stawów.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

rowery Trek

Jakie rowery Trek na sezon 2021 są najciekaws...

Rowery Trek są jednymi z najbardziej pożądanych konstrukcji na rynku....
naklejki

Rower – wyznacznik stylu życia...

Lato w pełni, a to znak, że rowery odkurzone i przygotowane na...
czym jeździć bez prawa jazdy

Czym jeździć gdy stracisz prawo jazdy?...

Utrata prawa jazdy to konsekwencja zbyt brawurowej jazdy, prze...

Jeździsz do pracy na rowerze? Nie zapomnij bi...

Wciąż rozwija się moda na zdrowy tryb życia: jemy tylko świeże...