• Menu

  50 najbardziej kreatywnych

  Brief-50 kreatywnychZ długiej listy twórczych Polaków już po raz szósty magazyn „Brief” wybrał tych, którzy wyróżniają się nieszablonowym myśleniem i podejściem do biznesu – 50 najbardziej kreatywnych w biznesie.

   7 marca 2016 roku w Sound Garden Hotel odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów rankingu. Wręczenie wyróżnień poprzedziła dyskusja o tym, czy kreatywności można się nauczyć i jakie są w Polsce szanse na stworzenia warunków rozwijania kompetencji, które są niezbędne do rozwoju innowacyjności.

  „Brief” tradycyjnie wyróżnił zarówno osoby zarządzające dużymi firmami działającymi na kilku rynkach, jak i przedstawicieli sektora MSP i start-upowców. Tym, co łączy te postaci – bez względu na skalę i obszar działania – jest niesztampowe podejście do biznesu, dzięki któremu osiągają sukcesy, będąc o krok przed konkurencją.

  W pierwszej trójce tegorocznej, szóstej już edycji rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie znaleźli się: Stefan Batory (nazwisko tego przedsiębiorcy kojarzone jest przede wszystkim z dwiema aplikacjami mobilnymi – iTaxi służącą do sprawnego zamawiania taksówek oraz Booksy, oferującą możliwość rezerwowania wizyt w salonach usługowych), Tomasz Krajewski (choć funkcję prezesa zarządu SkyCash pełni zaledwie od października 2014 r., to efekty jego sprawnego kierowania firmą są już teraz bardzo wyraźne; pod koniec września ubiegłego roku liczba pobrań aplikacji na urządzenia z systemem Android przekroczyła 2 mln, a zgodnie z szacunkami firmy liczba transakcji dokonanych za pomocą aplikacji oscylowała wokół 6 mln) oraz Mariusz Ciepły – jeden z założycieli i głównych akcjonariuszy spółki LiveChat Software, jest też członkiem rad nadzorczych spółek Venture Incubator, Time Solutions oraz Wakepark.

  PD

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane