• Menu

  4 powody, dla których warto kupić bojler elektryczny

  Codziennie korzystamy z ciepłej wody, nie tylko kąpiąc się, ale także zmywając naczynia. Dlatego w każdym domu musi znaleźć się urządzenie, które będzie ją podgrzewać. Jednym z najpopularniejszych jest bojler elektryczny. Jeśli jeszcze wahasz się, czy takie urządzenie dobrze sprawdzi się w Twoim domu, oto kilka powodów, dla których warto je mieć.

  bojler elektryczny

  Bojler elektryczny to zwykły podgrzewacz ze zbiornikiem, którego celem jest zapewnienie dostępu do ciepłej wody użytkowej. Sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach publicznych. Bojlery elektryczne wyposaża się w grzałki elektryczne, może być ich kilka, ale w mniejszych urządzeniach montowana jest tylko jedna. Ten rodzaj podgrzewaczy wykorzystuje energię elektryczną (dlatego urządzenia muszą być podłączone do źródła zasilania) do podgrzewania nawet bardzo dużych ilości wody użytkowej. Podgrzewacze są izolowane termicznie, co zapobiega utratom ciepła, gdy woda jest przechowywana w zbiorniku. Niektóre modele można instalować w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych, na przykład w kuchniach i łazienkach, a inne w miejscach oddalonych od domu, takich jak budynki gospodarcze. Warto zainwestować w montaż bojlera elektrycznego, dostosowanego do potrzeb domowników, aby cieszyć się stałym dostępem do ciepłej wody. Powody, dla których ten rodzaj podgrzewacza to dobry wybór to:

  Wygoda użytkowania

  Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, jak również w mieszkaniach w bloku często decydują się na bojlery elektryczne. Nie bez powodu, mają one bowiem dużo zalet, a najważniejszą z nich jest wygoda użytkowania. Bojler elektryczny nie tylko podgrzewa wodę do danej temperatury, ale także magazynuje ją w swoim zbiorniku. Ciepło wody jest utrzymywane na stałym poziomie, dzięki zastosowaniu grzałki, która uruchamia się, gdy płyn zaczyna się ochładzać. W efekcie w każdym momencie domownicy mają dostęp do ciepłej wody i nie muszą czekać, aż płyn nagrzeje się i będzie gotowy do użytku. Nie zmniejsza się także strumień i jego ciśnienie, dlatego nie musisz obawiać się, że trzeba będzie przerwać kąpiel, czy zmywanie naczyń. Bojler elektryczny może dostarczyć ciepłą wodę nawet podczas przerw w dostawie energii elektrycznej (jeśli została ona wcześniej zmagazynowana i podgrzana). Można go także podłączyć do instalacji fotowoltaicznej na dachu lub w ogrodzie i oszczędzić na kosztach zużytego prądu.

  Bezpieczeństwo

  Bojlery elektryczne są bezpieczne, ponieważ wyposaża się je w specjalny czujnik temperatury. Jeśli woda zostanie nadmiernie zagrzana, urządzenie jest wyłączane. Zapobiega to powstawaniu za wysokiego ciśnienia w zbiorniku bojlera, które mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia. Pojemnościowe podgrzewacze wody (czyli inaczej bojlery) mają także specjalne zabezpieczenie, które chroni przed cofaniem się podgrzanego płynu do instalacji, co również mogłoby skutkować uszkodzeniem systemu grzewczego.

  Łatwość montażu

  Zaletą bojlerów elektrycznych jest niewątpliwie łatwość montażu. Można je podłączyć do całej instalacji wodnej samodzielnie, wystarczy jedynie postępować dokładnie tak, jak opisuje dołączona instrukcja obsługi. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy fachowca, z pewnością usprawni to cały proces. Dodatkową zaletą bojlerów elektrycznych jest możliwość zamontowania ich w różnych pomieszczeniach, nie tylko w kotłowniach i piwnicach, ale także bezpośrednio w kuchniach i łazienkach. Do wyboru są modele pionowe i poziome. Drugi rodzaj przeznaczony jest wyłącznie do wieszania na ścianie, a pierwszy typ często ma wolnostojącą obudowę (nierzadko można go także powiesić, co sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach).

  Łatwe dopasowanie bojlera do swoich potrzeb

  Bojlery elektryczne dostępne są w wielu rozmiarach i różnią się między sobą poszczególnymi parametrami, co pozwala łatwiej dopasować urządzenie do swoich potrzeb oraz wielkości domu. Wybierając podgrzewacz, trzeba jedynie zwrócić uwagę na jego moc, która wpływa na szybkość, z jaką podgrzewana jest woda oraz na pojemność zbiornika — ją trzeba dostosować głównie do ilości domowników. Bojler elektryczny zwykle ma regulację temperatury oraz ściśle określony parametr przenikalności ciepła. Wskazuje on, jak szybko woda w zbiorniku ulega wychłodzeniu po całkowitym wyłączeniu podgrzewacza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane