• Menu

  Gmina Stryków – dobry punkt dla inwestorów

  Gmina Stryków posiada jedną z najbardziej korzystnych lokalizacji w Polsce

  Gmina Stryków, ze względu na położenie w centralnej Polsce oraz usytuowanie w pobliżu najważniejszych szlaków komunikacyjnych: autostrad środkowoeuropejskich A1 (Gdańsk – Wiedeń) i A2 (Berlin – Moskwa), przyciąga inwestorów. Ponadto przez gminę przebiega linia kolejowa Łódź-Łowicz wraz z bocznicą towarową. Do lokalizacji inwestycji zachęca także bliskość międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi – 25 km i  w Warszawie – 110 km.

  Mając na względzie dynamiczny rozwój, gmina Stryków w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczyła ponad 1000 ha pod tereny inwestycyjne, które w większości posiadają dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej. Doskonałe położenie logistyczne spowodowało, że na terenie gminy na ponad 400 ha ulokowali się krajowi i światowi liderzy pochodzący ze: Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA czy Francji.

  Na terenie gminy działają 4 parki przemysłowe: Segro Logistics Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Business Park Stryków, Prologis Park Stryków oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Swoją działalność w Strykowie rozpoczyna włoski producent luksusowych opakowań kosmetyków i perfum, firma Cartotecnica Goldprint, który na powierzchni około 6.500 m2 będzie prowadził zarówno działalność produkcyjną, jak i magazynową. Kolejnym nowym inwestorem w gminie Stryków jest firma ARVATO Polska, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych. Z magazynu o powierzchni docelowej 37.000 m2 realizowane są wysyłki na teren Polski i za granicę. Centralną sortownię paczek i centralny HUB drobnicowy na powierzchni niemal 12 ha otworzyła Grupa Geis, świadcząca kompleksowe usługi transportowe i logistyczne. W parkach przemysłowych zlokalizowanych w Strykowie działają firmy z branży logistycznej, motoryzacyjnej, przewozu paczek, budowlanej, farmaceutycznej, spożywczej, innowacyjnych technologii i wiele innych.

  Inwestor, który podejmie decyzje o lokalizacji biznesu w Strykowie może być pewien, że znajdzie tu profesjonalną obsługę oraz przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju. Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, stworzenie stanowiska do obsługi inwestora oraz profesjonale działania promocyjne na arenie krajowej i międzynarodowej przyczyniły się do zbudowania wśród inwestorów pozytywnego wizerunku gminy.

  Nie tylko biznes

  Turystycznym atutem gminy Stryków jest między innymi jeden z 3 najlepszych w Polsce i jedyny w województwie łódzkim tor motokrosowy, na którym co roku rozgrywana jest runda Międzynarodowych Motocrossowych Mistrzostw Polski. Dwa razy do roku odbywają się również jedne z najlepszych tego typu zawodów w kraju – Rundy Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country.

  Kolejnym turystycznym atutem gminy Stryków jest jedyny w województwie łódzkim nowo wybudowany tor wyścigowy. Składa się on z odcinka asfaltowego o długości około 1,5 km i szerokości 8–12 m, dwóch płyt poślizgowych i płyty stanowiącej wycinek pierścienia. Ośrodek świadczy usługi w zakresie szkolenia poprawy technik i bezpieczeństwa jazdy. Miłośnicy koni mogą skorzystać z ośrodków jeździeckich i zwiedzić gminę wzdłuż Łódzkiego Szlaku Konnego. Ponadto do aktywnego wypoczynku zachęcają wielofunkcyjne boiska sportowe, kompleks sportowo-rekreacyjny nad Strykowskim Zalewem z nowoczesnymi placami zabaw, skate parkiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego, ścieżką pieszo-rowerową i urządzeniami typu fitness oraz korzystne położenie w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich.

  Burmistrz Strykowa  serdecznie zaprasza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane