logo
logo
logo
logo

Brzeska Strefa Gospodarcza – najlepsze tereny inwestycyjne
Opublikowano: 29 września 2016

rabeni-wezly-092015_09Brześć Kujawski, a w nim Brzeska Strefa Gospodarcza, to znakomite miejsce dla lokalizacji inwestycji – odpowiednio przygotowane tereny, przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju biznesu oraz profesjonalna pomoc stają się wyróżnikami i walorami gminy przyjaznej przedsiębiorcom. Dlaczego warto tutaj inwestować?

Bezsprzecznym atutem gminy jest jej położenie w centralnej Polsce, w powiecie włocławskim, w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Gwarancję krajowych i międzynarodowych połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych stanowi doskonała infrastruktura komunikacyjna. Zlokalizowana na terenie gminy autostrada A1 (z dwoma węzłami komunikacyjnymi),  droga krajowa „62” i nieznaczna odległość od drogi krajowej „91”, znakomita sieć dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, międzynarodowe lotnisko w Warszawie w odległości 180 km oraz lotniska w Bydgoszczy, Łodzi i Poznaniu, odległość 200 km od portów w Gdańsku i Gdyni sprawiają, że tereny inwestycyjne stają się atrakcyjne dla inwestorów ze wschodniej, jak i zachodniej Europy.

Brześć Kujawski to miejsce otwarte na nowoczesne technologie, które powstają na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej obszarze 470 ha zlokalizowanym wokół węzłów autostrady A1. Dzięki zapobiegliwości samorządu podjęto szereg starań, których efektem było uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Przeprowadzone działania sprawiły, Brzeska Strefa Gospodarcza posiada pełen dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej, dróg technologicznych wraz z oświetleniem oraz sieci światłowodowej. Kompleksowe przygotowanie terenów pod przedsięwzięcia biznesowe to klucz do rozwoju gospodarczego.

Uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego, ulgi podatkowe, stabilna polityka podatkowa, szereg udogodnień w procesie projektowania i prowadzenia procesów inwestycyjnych stwarzają idealne warunki do rozwoju przedsiębiorczości i lokowania inwestycji.

Starania i działania samorządu o stwarzanie atrakcyjnych warunków dla zrównoważonego rozwoju zostają doceniane przez instytucje i organy opiniotwórcze. 30-hektarowy obszar stanowiący własność ANR zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Grunt na Medal 2014”, a w tegorocznej edycji grunt o powierzchni 14 ha został zakwalifikowany II etapu konkursu, ponadto kapituła konkursu wyróżniła tereny zlokalizowane przy ul. Przemysłowej. Część areału objęta jest patronatem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co jest potwierdzeniem ich doskonałego przygotowania.

Niezaprzeczalnym atutem są zasoby ludzkie. Wskaźnik bezrobocia w regionie, elastyczny profil edukacji, bliskość uczelni wyższych kształcących na kierunkach technicznych, humanistycznych, jak i przyrodniczych sprawiają, że każdy z przedsiębiorców znajdzie wykwalifikowane kadry do prowadzenia działalności.

Nie ma lepszej rekomendacji gminy niż zadowoleni z jej działań mieszkańcy, dlatego też wraz z rozwojem gospodarczym, priorytetem samorządu jest podniesieni poziomu życia miejscowej ludności. Istniejąca bardzo dobra baza oświatowa, nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne, powstały skatepark, kompleksowo zmodernizowane place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, znakomite tereny mieszkaniowe oraz przygotowane uzbrojone działki budowlane czynią gminę miejscem, gdzie dobrze czują się inwestorzy, turyści i mieszkańcy. Status gminy uzdrowiskowej i funkcjonujące uzdrowisko w Wieńcu-Zdroju, które posiada unikalne walory lecznicze, stwarzają komfortowe warunki do wypoczynku i rekreacji.

Zapraszamy do Brześcia Kujawskiego – komunikacyjnego serca Polski i zainwestowania w Brzeskiej Strefie Gospodarczej – miejsca, które staje się idealnym partnerem w biznesie i logistyce.

www.inwestuj.brzesckujawski.pl

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Rozbudowujemy Park Inwestycyjny w Sztumie...

Rozmowa z burmistrzem Sztumu, Leszkiem Taborem, który planuje rozs...

Park Przemysłowy – przestrzeń dla bizne...

Rozmowa z Martą Ziajko, prezes spółki Stare Miasto...