logo
logo
logo
logo
Office 365

10 największych korzyści z Office 365 dla biznesu
Opublikowano: 28 sierpnia 2023

Microsoft Office 365 to usługa SaaS, której działanie opiera się na wykorzystaniu usług w chmurze. Jedną z pierwszych korzyści dla użytkownika jest możliwość korzystania z najlepszych rozwiązań podczas pracy z pocztą e-mail, poprawy produktywności One Drive, Online Excel, Online Docs and Calendar, Skype. W ten sposób można pozostać w kontakcie ze swoim zespołem w dowolnym miejscu i czasie. Rozważmy również inne, równie ważne korzyści. 

Osobista pamięć masowa w chmurze

Użytkownik otrzymuje osobisty magazyn danych OneDrive, w którym może przechowywać własne dokumenty robocze, różne projekty. Jednocześnie użytkownik ma:
– Dostęp z dowolnego urządzenia do przeglądania, edytowania i przesyłania plików.
– Tworzenie kopii zapasowych i ochronę plików nawet w przypadku utraty urządzenia, na którym się znajdowały.
– Udostępnianie i pracę z plikami w czasie rzeczywistym za pomocą programów pakietu Office.

Subskrybuj aktualizacje

Po podjęciu decyzji o korzystaniu z klucza produktu Office 365 nie trzeba już martwić się o aktualizacje oprogramowania: wszystkie dane aplikacji są przechowywane w chmurze. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje natychmiastowy dostęp do automatycznych aktualizacji, możliwość szybkiego naprawiania błędów. Ta funkcja ma pozytywny wpływ na produktywną pracę z różnymi plikami, co jest ważne dla nowoczesnego biznesu.

Wygoda i mobilność

Korzystając z MS Office 365 można uzyskać internetowy dostęp do:
– skrzynki pocztowej;
– różnych dokumentów;
– aplikacji i programów biurowych;
– kontaktów itp.
Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do Internetu, dzięki czemu możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie, korzystając z wszelkiego rodzaju urządzeń.

Integracja poczty e-mail i kalendarza

Chcesz mieć pod kontrolą wszystkie spotkania biznesowe? Chcesz planować wszystko z wyprzedzeniem i pamiętać o tych planach? Wystarczy kupić klucz Office 365, aby móc korzystać z kalendarza Outlook w celu zautomatyzowania procesu organizowania spotkań, zarządzania kalendarzem w ogóle. Dzięki temu będziesz w stanie efektywnie zaplanować każdy dzień, bez pomijania niezbędnych szczegółów.

Wideokonferencje w bezpiecznym środowisku Microsoft Teams

Możliwości komunikacyjne pozwalają na prowadzenie wideokonferencji z wykorzystaniem:

– nagrywanie konferencji
– automatyczne napisy;
– dostosowywanie czatu;
– dostosowywanie tła;
– przeglądanie listy uczestników i nie tylko.

W rezultacie będziesz mógł pracować ze swoim zespołem w najbardziej komfortowych warunkach, co ma pozytywny wpływ na zwiększenie ogólnej produktywności.

Automatyzacja standardowych procesów biznesowych dzięki Power Automate

Możliwe będzie zautomatyzowanie funkcji łańcucha dostaw w celu kontrolowania wszystkich danych, które mają wpływ na organizację. W ten sposób wszelkie zmiany mogą być wprowadzane na podstawie otrzymanych danych.
Ponadto możliwości Power Automate są znacznie szersze, a zatem ludzie biznesu będą mogli zautomatyzować różne usługi, aplikacje: od opóźnionego wysyłania wiadomości e-mail, odnoszących się do strefy czasowej, po usprawnienie sposobu prowadzenia działalności.

 Tworzenie i stosowanie raportów analitycznych Power BI

Interaktywne dashboardy są teraz dostępne dla użytkowników. W rezultacie możliwe jest przeniesienie wszystkich raportów, zapytań do Power BI bez konieczności uczenia się nowej aplikacji, języka. Za pomocą pulpitu Power BI można wyświetlać wszelkiego rodzaju informacje, tabele, utworzone diagramy z dowolnego źródła. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć książkę Excel do Power BI.

Bezpieczeństwo danych

Korzystając z proponowanego klucza produktu Office 365, użytkownik nie może martwić się o ochronę własnych informacji, danych osobowych. Wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu wbudowanych mechanizmów bezpieczeństwa.
Wielofunkcyjne systemy bezpieczeństwa regularnie monitorują wszystkie usługi, wiadomości, dokumenty i inne pliki, aby chronić je przed kradzieżą, spamem, złośliwym oprogramowaniem. Taka ochrona działa 24/7.

Sugerowana lista przydatnych narzędzi, zasobów

Równie ważną zaletą korzystania z Mi crosoft Office 365 dla biznesu jest brak konieczności korzystania z dodatkowych usług specjalistów IT. Wynika to z najbardziej uproszczonych opcji szybkiej konfiguracji, zastosowania oprogramowania. Wszystko to pomoże skupić się na prowadzeniu własnego biznesu, a nie na aspektach technicznych.
Użytkownik może samodzielnie radzić sobie z zadaniami administracyjnymi, wybierając różne poziomy dostępu dla każdego z uczestników przepływu pracy. Jest to możliwe dzięki opcji różnicowania uprawnień. Portal online zapewnia jasne instrukcje krok po kroku dla wszystkich niezbędnych działań, które nawet nowicjusz będzie w stanie zrozumieć.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Rozwiązanie spółki cywilnej

Jak adwokat może pomóc w rozwiązaniu spółki c...

Rozwiązanie spółki cywilnej może wydawać się skomplikowanym procesem,...
systemy CADCAM

Jak poprawić efektywność produkcji dzięki cad...

Optymalizacja produkcji pozwala obniżyć koszty i czas wytworzenia nowe...
szkolenie e-commerce

Jak wybrać najlepsze szkolenie e-commerce...

Szkolenie e-commerce to doskonała inwestycja w swój rozwój zaw...
Chiński program kosmiczny

Chiński program kosmiczny to inspiracja do św...

Chińska sonda kosmiczna Chang’e-6 powróciła właśnie na Ziemię, kończąc...