• Menu

  10 ćwiczeń z gumami oporowymi na: brzuch, pośladki i klatkę

  Czy wiesz, że całą siłownię możesz zmieścić w torebce? Akcesoria fitness, których potrzebujesz do modelowania brzucha, pośladków, a także ćwiczeń siłowych na klatkę to gumy oporowe. Zestawiliśmy 10 popularnych ćwiczeń, które przygotują twoje ciało na nadchodzący sezon.

  ćwiczenia z gumami

  Ćwiczenia z gumami oporowymi na płaski brzuch

  1. Skłony w staniu z gumą oporową

  Taśma zaczepiona o drabinkę, górną część drzwi lub inny stabilny, nie do ruszenia przedmiot, ulokowany nad głową, najlepiej przynajmniej 30 cm. Trzymając drugi koniec w dłoniach na wysokości barków rób skłony uginając plecy w odcinku lędźwiowym. Tak, jakbyś chciał zrobić brzuszki na stojąco.

  2. Skręty w siadzie

  Taśma pod podeszwami, końce w dłoniach złączonych na wysokości klatki piersiowej. Nogi lekko ugięte w siadzie prostym. Oderwij nogi i wykonuj skręty tułowia przenosząc ręce na stronę skrętu.

  3. Przyciąganie kolan do klatki

  Guma zaczepiona np. o klamkę od drzwi. W leżeniu tyłem gumę przełóż za kolana, nogi po zewnętrznej stronie gumy, a stopy tak, aby znalazły się wewnątrz. Guma powinna oplatać nogi i kończyć się blisko pasa. Przyciągaj kolana maksymalnie blisko klatki piersiowej, utrzymując napięte mięśnie brzucha.

  ćwiczenia z gumami

  Ćwiczenia z gumami oporowymi na jędrne pośladki

  Oto przykładowe ćwiczenia na pośladki w których przydatne okażą się akcesoria fitness takie jak gumy oporowe.

  1. Odwodzenie nogi w bok

  Taśma pod stopami, a jej końce w lewej ręce. Ćwiczenie polega na przeniesieniu ciężaru na jedną nogę i napinaniu gumy uniesioną, wyprostowaną drugą nogą. Podczas kolejnych ruchów noga powinna utrzymywać się w powietrzu.

  2. Unoszenie nogi w klęku podpartym

  Guma założona na wysokości kostek. W klęku podpartym prostuj nogę, spokojnym ruchem. Po wykonaniu kilkunastu powtórzeń zmień stronę.

  3. Przysiady z gumą nad kolanami

  Guma umieszona nad kolanami. Wykonuj przysiady, zachowując proste plecy. Ćwiczenie powtarzaj 15 razy w kilku seriach w zależności od stopnia zaawansowania.

  ćwiczenia z gumami

  Zestaw ćwiczeń z gumami oporowymi na klatkę piersiową

  1. Wyprost ramion stojąc

  Taśma trzymana w obu dłoniach przed sobą na wysokości uszu. Prostuj ramiona miarowym ruchem rozciągając gumę.

  2. Rozpiętki z użyciem gumy

  Guma w obu dłoniach poprowadzona za plecami na wysokości barków. Ramiona przywodzimy do wewnątrz klatki piersiowej pokonując opór gumy.

  3. Pompki z gumą oporową

  Guma przeprowadzona za barkami, trzymana w obu dłoniach. Wykonuj pompki z dodatkowym oporem gumy.

  4. Wyciskanie stojąc

  Taśma zaczepiona o coś stabilnego, np. klamkę drzwi z przeciwnej strony. Ustaw się się plecami do podpory, stań w lekkim wykroku Z ramionami na wysokości barków wyciskaj taśmę prosto przed siebie.

  ćwiczenia z gumami

  Dowiedz się więcej…

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ćwiczeń z gumami? Polecamy artykuł „Gumy oporowe do ćwiczeń – jak ćwiczyć z gumami i taśmami fitness?”, który szeroko omawia ten temat.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane