• Menu

  Jak zmniejszyć rachunki za prąd w firmie?

  Jednym z głównych obciążeń budżetów firmowych stanowią opłaty za energię elektryczną. Większość ludzi powie, że najłatwiejszym sposobem na obniżenie rachunków za prąd jest zmniejszenie zużycia energii. To proste rozwiązanie nie sprawdza się jednak w przypadku firm, które, by przetrwać, muszą pracować więcej, dłużej i intensywniej. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, na zredukowanie rachunków za prąd, bez ograniczania jego poboru. Podpowiadamy jak to zrobić.

  Odpowiednia taryfa to klucz do sukcesu!

  Szukając oszczędności powinniśmy zweryfikować czy mamy odpowiednią, idealnie dopasowaną do zapotrzebowania naszej firmy taryfę. Czołowi sprzedawcy prądu (np. EWE) na pewno dokładnie wsłuchują się w potrzeby każdego klienta i swoją ofertę idealnie dopasują do jego potrzeb.

  Takim rozwiązaniem jest np. Cenoreduktor, który znalazł się w ofercie EWE – jednego z czołowych sprzedawców prądu w Polsce. Na stronie internetowej ewe.pl czytamy: Cenoreduktor jest gwarancją niezmiennych, niskich kosztów energii elektrycznej przez cały okres obowiązywania umowy. Umowa na zakup energii elektrycznej z EWE może trwać, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, od 3 miesięcy aż do 4 lat. W tym czasie EWE gwarantuje stałą cenę. Dzięki temu możesz łatwo zaplanować koszty zużycia prądu na kilka lat do przodu. Dodatkowo nie płacisz opłaty handlowej.

  Nowy sprzedawca energii elektrycznej

  Skutecznym i racjonalnym sposobem obniżenia kosztów energii jest zmiana sprzedawcy prądu na takiego, który oferuje niższą cenę za kilowat energii – mówi specjalista z firmy EWE. Taka możliwość istnieje od 1 lipca 2007 roku. Warto zatem rozeznać się w ofercie najpopularniejszych sprzedawców prądu do firm i wybrać tego, który zagwarantuje nam najlepszą cenę.

  Ograniczenie zbędnego zużycia

  Kolejnym sposobem na obniżenie rachunków za prąd jest racjonalne korzystanie z energii. W życiu firmowym nie oznacza to nic innego, tylko racjonalny wybór sprzętu biurowego (najlepiej, by miał jak najwyższą klasę energetyczną). Rachunki obniża również wymiana żarówek.

  Bardzo efektywnym sposobem ograniczenia zużycia energii elektrycznej, a tym samym obniżenia rachunków za prąd, jest wymiana żarówek na energooszczędne lub LED-owe. Takie oświetlenie zużywa nawet do sześćdziesiąt pięć procent mniej, niż standardowe – podaje specjalista z EWE.

  Szukanie oszczędności w firmie to kwestia racjonalnego zaplanowania swoich działań, a także wyboru rozwiązań, które rzeczywiście dają wymierne korzyści finansowe. Warto tę kwestię przemyśleć – tym bardziej, że na rynku jest kilka ofert, które są warte uwagi właścicieli firm.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane