• Menu

  Medycyna estetyczna – Polki ją pokochały!

  Powiększanie piersiMedycyna estetyczna już od kilku lat nie jest dziedziną tylko dla bogaczy. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie zabiegów estetycznych, które nie tylko poprawiają ich wygląd, ale przede wszystkim samopoczucie i samoocenę.

  Zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne i dają bardzo szybkie efekty. Z roku na rok są też o wiele tańsze, dlatego coraz więcej kobiet może się na nie zdecydować. Obecnie najbardziej popularne jest powiększanie ust, odmładzanie skóry twarzy i usuwanie rozstępów. Równie dużą popularnością cieszą się zabiegi z chirurgii plastycznej, jak powiększanie piersi czy korekcja kształtu nosa.

  Powiększanie piersi – czy to tylko zabieg estetyczny?

  Najczęściej wykonuje się zabieg powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Efekty widać praktycznie od razu, choć ostateczny kształt warg można zobaczyć po kilku tygodniach, gdy kwas zdąży ułożyć się w tkankach. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym kremem Emla lub z tzw. znieczuleniem dentystycznym. Powiększanie ust kwasem raczej nie jest bolesne, choć może sprawiać pewien dyskomfort.

  Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu w usta przy pomocy bardzo cienkiej igły. W zależności od zastosowanej metody wprowadzania kwasu można otrzymać efekt głównie nawilżenia i wygładzenia ust lub przede wszystkim zwiększenia ich objętości. Dodatkowo podczas zabiegu istnieje możliwość lekkiego skorygowania kształtu ust. Efekt powiększania warg utrzymuje się przez przynajmniej 6 miesięcy, stopniowo znikając. Oczywiście w każdym dowolnym momencie można ponownie wykonać zabieg i na przykład wprowadzić większą ilość kwasu, by uzyskać jeszcze pełniejsze i bardziej ponętne usta.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny, to koniecznie zapoznaj się z innymi ciekawymi artykułami, jak np. „Powiększanie piersi – czy to tylko zabieg estetyczny?”. Sprawdź również oferty najlepszych gabinetów przeprowadzających tego typu zabiegi. Dokładną listę takich miejsc znajdziesz na www.tourmedica.pl.

  Jedna odpowiedź do “Medycyna estetyczna – Polki ją pokochały!”

  1. Jola napisał(a):

   bardzo ciekawy artykuł

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *