• Menu

  Laserowa korekcja wzroku – czy jest bezpieczna?

  Laserowa korekcja wzrokuWiele osób na całym świecie cierpi z powodu różnych chorób oczu, takich, jak zaćma, jaskra, choroby siatkówki, astygmatyzm, czy krótko- i dalekowzroczność.

  Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny leczenie ich stało się możliwe. Nie wszyscy jednak decydują się na laserową korekcję wzroku z obawy przed możliwymi komplikacjami. Czy mają rację?

  Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

  Przy daleko- i krótkowzroczności obraz nie powstaje na siatkówce oka, a przed lub za nią, w wyniku czego staje się nieostry. Za pomocą lasera, po usunięciu nabłonka rogówki zmienia się jej krzywiznę, dopasowując ją do rodzaju wady wzroku. Metodą tą można leczyć krótkowzroczność od -0,75 do -10 Dioptrii, dalekowzroczność od +0,75 do +6 D oraz astygmatyzm do 5 Dioptrii.

  Zalety wynikające ze stosowania lasera

  Przede wszystkim laser jest narzędziem sterylnym i niezwykle precyzyjnym. Cięcia wykonane za jego pomocą mają bardzo małą średnicę, nie powodują krwawienia i nie wymagają szycia. Dzięki temu, po zabiegach przy jego użyciu nie występują blizny pooperacyjne, a rana jest sterylna i szybko się goi. Ponadto, wykorzystując energię cieplną lasera, można szybko usuwać zbędne komórki przez ich odparowanie bez uszkodzeń tkanek sąsiednich. Do przeprowadzania laserowej korekcji wzroku wystarcza znieczulenie miejscowe (za pomocą kropli do oczu), dzięki czemu pacjent przez cały czas trwania zabiegu ma kontakt z lekarzem.

  Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

  Praktyka pokazuje, że przy zabiegach laserowej korekcji wzroku występuje niewielkie ryzyko. Przed zabiegiem każdy pacjent poddawany jest dokładnym badaniom diagnostycznym. Ewentualne powikłania zdarzają się raz na 10000 przypadków. Chociaż metodą tą zoperowano już miliony osób na całym świecie i traktuje się ją jako procedurę standardową, warto wybrać klinikę o odpowiedniej renomie, zatrudniającą doświadczonych specjalistów. Na www.tourmedica.pl znaleźć można ok. tysiąca sprawdzonych, godnych polecenia klinik, wykonujących w Polsce zabiegi korekcji wzroku i nie tylko. Serwis oferuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Można np. wykonać przeszczep włosów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie