• Menu

  Nasze oczy na pracy zdalnej – sprawdzone sposoby na suche oko

  Praca zdalna ostatnimi czasy stała się bardzo popularna. Chociaż dla niektórych osób stanowiła jedynie etap przejściowy, wiele firm zdecydowało się na zmianę trybu pracy, aby pracownicy mogli częściej zostawać w domach i pracować zdalnie.

  W związku z wielogodzinnym przesiadywaniem przed ekranem komputera warto pomyśleć o ochronie oczu, szczególnie że coraz więcej osób skarży się na zespół suchego oka oraz inne dolegliwości.

  suche oko

  Jak dbać o oczy przy pracy zdalnej?

  Mogłoby się wydawać, że praca zdalna przed komputerem niczym nie różni się od wykonywania tych samych obowiązków w biurze. W praktyce jednak różnica jest ogromna i nie bez powodu zdaniem wielu specjalistów pracując z domu, osiąga się dużo lepsze efekty. Chodzi przede wszystkim o brak różnego rodzaju rozpraszaczy. W takim przypadku nie możesz porozmawiać z kimś podczas przerwy na kawę, nikt też cię nie oderwie od pracy z innym tematem ani nie przerwie, aby o coś zapytać. Konsekwencją tego jest intensywniejsza i wydajniejsza praca, która przekłada się na wielogodzinne patrzenie w monitor, najczęściej nawet podczas przerw. Należy więc co kilkadziesiąt minut starać się robić krótkie przerwy i w tym czasie popatrzeć przez okno. Warto również pamiętać o… mruganiu. Chociaż wydaje się to oczywiste, część osób o wiele rzadziej mruga, jeżeli wpadnie w rytm pracy.

  Najpopularniejsze przyczyny suchego oka

  Problem z suchymi oczyma – określany jako zespół suchego oka – objawia się niewystarczającym wydzielaniem łez. W niektórych przypadkach ich skład może być zaburzony, przez co nie będą spełniały swoich funkcji. Popularne przyczyny występowania suchego oka to między innymi przebywanie w zakurzonym, zadymionym lub mocno klimatyzowanym pomieszczeniu, wielogodzinna praca przy komputerze i rzadkie mruganie, czytanie i oglądanie telewizji. Do tego dochodzą powikłania związane z noszeniem soczewek kontaktowych, niedobór witaminy A, ciąża, zmiany hormonalne, a nawet skutki uboczne niektórych leków. Suche oko bardzo często objawia się uciążliwym swędzeniem lub pieczeniem, któremu towarzyszy zaczerwienienie i drapanie. Niektóre osoby cierpiące na zespół suchego oka określają go jako ciągłe odczuwanie obecności obcego ciała pod powieką. Sporo osób skarży się również na światłowstręt. Warto więc zadbać o higienę pracy zdalnej przy komputerze, a w razie potrzeby sięgnąć po krople nawilżające, które pozwolą zniwelować skutki zbyt słabego nawilżenia oczu.

  Krople nawilżające do oczu

  Stosowanie kropli do oczu to najprostszy i w większości przypadkach skuteczny sposób, aby poprawić komfort pracy przy komputerze. Obecnie można znaleźć krople o bardzo zróżnicowanym działaniu, co pozwala je dopasować do potrzeb użytkownika. Krople nie tylko chronią przed czynnikami wpływającymi na nadmierne wysuszanie gałki ocznej, ale również pielęgnują zewnętrzną powłokę oka. Skoro już wiesz, że nawilżanie oczu to istotna sprawa, sprawdź ofertę apteki internetowej i popraw komfort swojej pracy. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na czas, przez jaki można przechowywać otwarte opakowanie lub wybrać krople pakowane w postaci jednorazowych ampułek. W przypadku niektórych leków termin przydatności do użycia jest bardzo krótki, przez co wiele osób nie zdąża ich wykorzystać. Krople w ampułkach eliminują ten problem, gdyż każda z nich zawiera odpowiednią dawkę na jedno zaaplikowanie kropli. Jest to idealny wybór dla osób, które sporadycznie kropią oczy i nie chcą ciągle kupować nowych produktów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane