• Menu

  Laptop do użytku domowego – jaki wybrać?

  Laptop do użytku domowegoKomputer to sprzęt, którego podobnie jak lodówki, piekarnika czy pralki, nie może zabraknąć w żadnym domu. Urządzenie przeznaczone do użytku domowego nie musi spełniać najwyższych standardów technicznych, dlatego tego typu laptop możesz kupić w przystępnej cenie. Sprawdź zatem na co powinieneś zwrócić uwagę, poszukując domowego laptopa.

  Laptopy skutecznie wypierają z rynku komputery stacjonarne – zajmują mniej miejsca, można je łatwo przenosić, są tańsze i bardziej energooszczędne. Nic dziwnego zatem, że zamiast stacjonarnych jednostek, w naszych domach coraz częściej goszczą właśnie laptopy. Są one bowiem idealnym sprzętem na użytek domowy. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki laptop wybrać, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Dzięki nim będziesz wiedział, czym należy kierować się przy zakupie laptopa, który będzie stanowił twój domowy sprzęt.

  Przeznaczenie laptopa

  Zanim przystąpisz do porównywania parametrów technicznych poszczególnych komputerów, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – co to właściwie znaczy sprzęt do użytku domowego. Tak naprawdę tego typu komputery to urządzenia, które umożliwią ci przeglądanie Internetu, obsługę prostych plików czy oglądanie filmów. Komputer na użytek domowy nie jest raczej sprzętem, na którym będzie możliwa np. praca w rozbudowanym programie graficznym na bardzo dużych plikach czy gra w najnowsze gry. Dlatego komputer do użytku domowego to raczej laptop do 1500 zł, czyli sprzęt o dobrych parametrach, umożliwiających komfortowe użytkowanie.

  Procesor

  W laptopie do użytku domowego w zupełności wystarczy dwurdzeniowy procesor – zapewni on sprawne działanie sprzętu podczas wykonywania podstawowych czynności na komputerze. Tego typu jednostki są wprawdzie mniej wydajne niż np. ich czterordzeniowe odpowiedniki, jeśli jednak nie zamierzasz na komputerze wykonywać bardziej zaawansowanych działań, nie ma sensu dopłacać za komponenty, których możliwości i tak nie wykorzystasz.

  Bateria

  Pojemność baterii ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku komputerów biznesowych. Z długiego czasu pracy bez konieczności ładowania słyną przede wszystkim MacBooki. Niestety produkty Apple są znane nie tylko z jakości, ale również wysokiej ceny. Jednak do użytku domowego, gdzie w każdej chwili możesz podłączyć do zasilania, wystarczy w pełni bateria o średniej pojemności.

  Laptop do użytku domowegoKarta sieci bezprzewodowej

  W domu z przenośnego laptopa będziesz korzystał w różnych miejscach – siedząc wygodnie na fotelu, wylegując się w łóżku lub na kanapie. Dlatego swoboda przemieszczania się nie może być ograniczona przez przewód łączący komputer z Internetem. Wprawdzie karta WI-FI w większości komputerów jest standardem, sprawdź jednak czy na pewno znajduje się ona w podstawowym wyposażeniu wybranego przez ciebie laptopa.

  Na co jeszcze zwrócić uwagę? Komputer przenośny do użytku domowego powinien być także wyposażony w duży dysk o pojemności przynajmniej 500 GB. Przez wzgląd na zmieniające się miejsce użytkowania sprzętu lepiej tez wybrać komputer wyposażony w matową matrycę, która w przeciwieństwie do błyszczącej, nie daje „efektu lustra”. Ponadto jeśli wiesz, że komputer będzie zazwyczaj używany w domu, możesz pozwolić sobie na większy model o przekątnej liczącej np. 18 cali.

  Jedna odpowiedź do “Laptop do użytku domowego – jaki wybrać?”

  1. Aligator pisze:

   ⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬
   Witam, chciałbym zaprosić serdecznie wszystkich entuzjastów laptopów
   na forum tematyczne: nieidealny.pl/forum/

   Znajdziesz tutaj przede wszystkim:
   – Informacje o markach i i seriach laptopów
   – Testy i recenzje, informacje posiadaczy
   – Newsy o nowościach i premierach na rynku
   – Pomoc przy zakupie notebooka, porównywanie modeli, co kupić
   – Nasze zestawienia polecanych laptopów

   Pozdrawiam

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie