• Menu

  Huawei MateBook D14 2020 – laptop dla każdego

  Laptopy już dawno temu skutecznie wyparły z rynku komputery stacjonarne. Nic dziwnego, albowiem tego typu urządzenia są bardzo uniwersalne, a przede wszystkim mobilne. Najlepszym tego przykładem jest Huawei MateBook D14 2020 – niezwykle interesująca propozycja dla wszystkich, którzy poszukują laptopa, który sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach.

  Huawei MateBook D14 2020

  Huawei MateBook D14 2020 – elegancki wygląd dla każdego

  Huawei D14 2020 to uniwersalny laptop o kompaktowych rozmiarach. Przekątna jego ekranu wynosi 14 cali, co sprawia, że swobodnie zmieści się on do aktówki, podróżnej torby bądź też do plecaka. Na uwagę zasługuje srebrny kolor wykonanej z aluminium obudowy z czarnymi wstawkami, który wygląda bardzo elegancko. Ekran otwiera się za pomocą jednego zawiasu, co powinno zagwarantować bezproblemowe korzystanie z urządzenia.

  Komputer wyposażony został w dwa złącza USB, USB typu C, mini jack 3,5 mm, a także HDMI. Oczywiście istnieje również możliwość podłączenia innych urządzeń w sposób bezprzewodowy za pośrednictwem modułu Bluetooth.

  Laptop posiada matową matrycę, która pozwala na komfortową pracę w różnych warunkach. Monitor redukuje ilość emitowanego światła niebieskiego, co pozwala odpocząć oczom szczególnie podczas pracy w zaciemnionym pomieszczeniu. Co ważne, ekran można odchylić pod kątem nawet 180 stopni, co docenią osoby lubiące pracować w pozycji półleżącej. Rozdzielczość monitora to 1920 na 1080 pikseli, czyli format 16:9. Jakość wyświetlanego obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie.

  Nie wszystkim spodoba się miejsce, w którym zamontowano kamerę. Otóż znajduje się ona pomiędzy klawiszami F6 i F7. Pokazuje ona obraz z innej perspektywy, niż jest do tego przyzwyczajona większość użytkowników. Rozwiązanie to ma jednak swoje zalety. Przede wszystkim kamerę można zamknąć, jeżeli jest ona nieużywana, a poza tym dzięki takiemu jej umiejscowieniu ramka wokół ekranu jest cieńsza.

  Urządzenie nie ma klawiatury numerycznej, jednakże konstrukcje konkurencji o tej samej wielkości ekranu również nie są wyposażone w tego rodzaju udogodnienie. Nie wszyscy użytkownicy potrzebują tego funkcji. Co ważne, klawiatura jest podświetlana. Warto również zwrócić uwagę na touchpad.

  Wnętrze komputera

  Za sprawną pracę laptopa odpowiada czterordzeniowy procesor AMD Ryzen 5 3500U, który w trybie Turbo pracuje z częstotliwością 3,7 GHz. Jest on wspomagany przez 8 GB pamięci RAM oraz zintegrowaną kartę graficzną Radeon Vega 8. Podzespoły te nie czynią z komputera Huawei demona szybkości, który umożliwiałby korzystanie z najbardziej rozbudowanych programów graficznych oraz wymagających gier, jednakże nie jest to model stworzony z myślą o takim właśnie przeznaczeniu. Jest to bowiem urządzenie przeznaczone przede wszystkim do pracy biurowej.

  Do dyspozycji użytkownika producent przygotował dysk SSD o pojemności 512 GB. Umożliwia on szybki i sprawny dostęp do zapisanych danych, a jego wielkość powinna być wystarczająca dla większości nabywców.

  Wszelkie pliki można w bardzo łatwy sposób przesyłać z telefonu bezprzewodowo. Na uwagę zasługują także zabezpieczenia. W przycisku służącym do uruchamiania urządzenia zamontowano czytnik linii papilarnych. Dzięki niemu można mieć pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do zasobów zapisanych w pamięci komputera.

  Jak wygląda kwestia czasu pracy na jednym ładowaniu? Otóż podczas standardowej pracy biurowej prądu w akumulatorze wystarcza na 7-8 godzin. Jeżeli zaś chodzi o czas ładowania, to wynosi on godzinę i 40 minut.

  Huawei MateBook D14 2020 to jedna z ciekawszych propozycji wśród laptopów o przekątnej ekranu w rozmiarze 14 cali. Urządzenie to przeznaczone jest przede wszystkim do pracy biurowej i w tej roli sprawdza się znakomicie. Wygodna klawiatura, matowa matryca oraz długi czas pracy na jednym ładowaniu to cechy, które doceni każdy użytkownik. Z kolei zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych sprawiają, że urządzenie to sprawdzi się także w pracy w biurze, gwarantując przy tym bezpieczeństwo.

  Robert Adamski

  zdjęcie: consumer.huawei.com

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane