• Menu

  Godna i bezpieczna emerytura

  Emerytura powinna być czasem odpoczynku, spokoju i spełniania marzeń. Aby tak jednak mogło być potrzebna jest odpowiednia ilość środków. Dlatego też warto zastanowić się nad swoją przyszłością i podjąć odpowiednie kroki, które pozwoliłyby nam ją zabezpieczyć. Wbrew pozorom nie musi być to trudne.

  Emerytura

  Polacy nie myślą o emeryturze

  Przynajmniej ci młodzi. Wiele osób uznaje, że skoro odprowadza obowiązkowe składki nie muszą martwić się o przyszłość. To poważny błąd. Starzejące się społeczeństwo oraz często zmieniające się prawo dotyczące emerytur sprawia, że wysokość naszych przyszłych świadczeń może być na tyle niska, że nie wystarczą one nie tylko na realizację planów i zamierzeń, ale również podstawowe potrzeby. Na szczęście, o swoją przyszłość możemy zatroszczyć się sami.

  Potrzeba oszczędzania

  Aby po zakończeniu pracy zawodowej mieć odpowiednio dużo pieniędzy warto oszczędzać. Nie koniecznie musi to oznaczać znaczące wyrzeczenia. Ważne jest to, od kiedy zaczniemy gromadzenie środków na swoją emeryturę, oraz z jakiego produktu finansowego skorzystamy do ich gromadzenia. Warto wybrać mądrze.

  Twoje indywidualne konto

  Najskuteczniejszym sposobem na zgromadzenie odpowiedniej kwoty pieniędzy bez stresu i zbytnich wyrzeczeń jest założenie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Na rynku finasowym istnieje wiele firm, które obecnie oferują tego typu produkt . Wybierając znaną i sprawdzoną a jednocześnie posiadającą korzystną ofertę możemy zyskać naprawdę sporo. Przykładem takiej firmy może być chociażby Axa, która oferuje bardzo dobre warunki osobom troszczącym się o swoją przyszłość.

  Skorzystanie z IKZE ma jeszcze jedną korzyść – mianowicie pozwala nam uniknąć „podatku Belki”, który w przypadku innych produktów oszczędnościowych często znacząco zmniejsza odnoszone przez nas zyski.

  Im wcześniej tym lepiej

  Ta złota zasada sprawdza się również w przypadku oszczędzania na przyszłą emeryturę. Nie da się bowiem ukryć, że zgromadzenie sporych oszczędności na emeryturę w późniejszym wieku nie jest zadaniem łatwym. Wystarczy natomiast rozpocząć oszczędzanie zaraz po rozpoczęciu zawodowej kariery, by oszczędzanie nie stanowiło dla nas obciążenia a przy tym pozwoliło na zebranie naprawdę pokaźnej kwoty. Pokazują to choćby symulacje, które możemy przeprowadzić wykorzystując odpowiedni kalkulator emerytalny.

  Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, by nasza przyszłość była odpowiednio zabezpieczona warto zadbać o to jak najwcześniej.

  Jedna odpowiedź do “Godna i bezpieczna emerytura”

  1. emerytka z Krakowa. pisze:

   Szanowni Redaktorzy
   Artykuł o średnich emeryturach mnie zasmucił bo wygląda na to ze moja emerytura to ok 2 tys zl.Tymczasem moja emerytura to 1180 zl. Mam 74 lata.Zarabiałam bardzo duzo przez okres ok 15 lat.Choroba spowodowala przejście na rentę jako osoba niedowidząca. Wówczas w1985 r moja renta wynosiła 16 500 zł. Po wszystkich przemianach zamianach, wymianach moja renta wynosiła 680 zl.Po przejściu na emeryturę z automatu dzisiaj moja emerytura wynosi 1180 zl. Zus twierdzi ze brakuje moich zarobków z 7 lat ponieważ archiwa zostały zalane. A moje zarobki wynosiły po 30,35, 40 tys zł miesięcznie wr. wcześniejszym okresie 13, 18, tys. Chciałabym mięć 2000 tys.moje życie odmieniłoby się a nie ciągle ołówek I notowanie ile mam na dzień czasem mam 6 zl. Chciałabym żeby ktoś zatroszczył się emerytami I wyliczył ile emeryt potrzebuje pieniędzy na miesiąc I żeby rzad nie walczył z piątka dla zwierząt tylko żeby posłowie lewicy zaczęli postulować piątkę dla emerytów.Pozdrawiam emerytka z Krakowa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane