• Menu

  Zegarek z grawerem na prezent – dla kogo

  Jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów jest z pewnością zegarek. Można go w końcu kupić zarówno osobie młodej, jak i będącej w kwiecie wieku, mężczyźnie, kobiecie, szefowi czy znajomemu. Obecnie coraz więcej osób decyduje się dodatkowo na umieszczenie na podarunku tego typu specjalnego graweru. Czy warto skorzystać z tej możliwości?

  grawer na zegarku

  Grawer na zegarku – czy warto?

  Czym jest grawer? Mówiąc krótko, jest to po prostu napis, obrazek, symbol lub ich grupa, który został umieszczony na danym materiale poprzez rycie . W przypadku zegarków z reguły umieszcza się go na tylnej stronie koperty. Oczywiście najczęściej wykonywane grawerunki zawierają datę wręczenia danego prezentu, nazwę okazji, krótkie życzenia czy informację o wręczającym. Co jednak jasne, ostateczny wybór w tym przypadku zależy głównie od pomysłowości kupującego. A czy warto w ogóle zdecydować się na rycie czegoś na zegarku? Przemawiają za tym, co najmniej trzy powody:

  • Umieszczenie graweru jest z reguły odbierane jako dowód większego zaangażowania osoby sprawiającej prezent.
  • Sentencja, życzenie czy motto sprawiają, że wręczany zegarek jest jedyny w swoim rodzaju.
  • Grawer na zegarku to także doskonała pamiątka, przypominająca, że został on wręczony z konkretnej okazji.

  Czy na każdym zegarku męskim i damskim można wykonać grawer?

  Mimo że w teorii wykonanie graweru jest możliwe na prawie każdym materiale, to w praktyce nie jest to takie proste. Wynika to z faktu, że do uzyskania estetycznego i trwałego efektu konieczna jest odpowiednia twardość grawerowanej powierzchni oraz specjalistyczne narzędzia. Dlatego też z reguły operacje tego typu wykonują obecnie maszyny, które gwarantują odpowiednią powtarzalność i dokładność. W przypadku zegarków dodatkowym problemem może być brak miejsca na napis. Modele z niewielką lub zadrukowaną innymi napisami kopertą niestety mogą nie nadawać się do wykonania grawerunku. Dlatego też warto przed zakupem sprawdzić, czy wybrany zegarek na prezent dla mężczyzny, kobiety czy dziecka będzie nadawał się do tego celu.

  Zegarek z grawerem na prezent – dla kogo?

  Jak już wspomnieliśmy, zegarek to bardzo uniwersalny prezent, a treść graweru uzależniona jest od pomysłowości kupującego. Dlatego też dużo łatwiej wskazać jest sytuacje, gdy zakup czasomierza z pamiątkowym rytem byłby błędem. Do głowy przychodzą tu w zasadzie dwie możliwości:

  1. Gdy dana osoba nie lubi zegarków lub też deklaruje, że nie będzie go nosić.
  2. Gdy obdarowany dostał już wcześniej od nas taki prezent.

  Praktycznie w każdej innej sytuacji będzie on dobrą opcją. Co jednak jasne, przed zakupem trzeba przemyśleć, jaki konkretnie model kupić. Jeśli zależy nam na wykonaniu graweru, musimy z miejsca odrzucić wszystkie produkty z kopertą wykończoną miękkim tworzywem lub tytanem. Wiele osób uważa też, że dodatek tego rodzaju najlepiej prezentuje się na bardziej klasycznych produktach – takich jak np. zegarki Swatch, Daniel Wellington, Adriatica itp. Absolutnie nie należy jednak uznawać takiego poglądu za jedyny słuszny – w końcu grawer można wykonać też na niektórych czasomierzach sportowych czy smartwatchach.

  Gdzie można tanio kupić zegarek z grawerem?

  Myśląc o sprezentowaniu zegarka z grawerem, trzeba też pamiętać, że nie każdy sklep czy dystrybutor oferują takie usługi. W takiej sytuacji konieczne będzie udanie się np. do jubilera, by wykonał napis. Dlatego też na pewno wygodniejsze będzie skierowanie się bezpośrednio do sprzedawcy, który jednocześnie wykonuje też same grawerunki – najlepiej w cenie zakupu zegarka. Możliwość taką daje m.in. sklep internetowy Zegarownia.pl, w którym znaleźć można setki ciekawych produktów od najróżniejszych producentów.

  Co bardzo ważne, wśród nich dostępne są zarówno modne klasyczne zegarki Daniel Wellington damskie i męskie, jak i produkty przeznaczone dla osób uprawiających sport – np. marek Garett, Garmin czy Suunto, czy dzieci. Dodatkowo też wiele z nich dostępnych jest w promocyjnych cenach, które dodatkowo zachęcają do zakupu. Jeśli więc zależy Ci na wyszukaniu pięknego zegarka z grawerem na prezent, to z całą pewnością Zegarownia.pl będzie idealnym miejscem poszukiwań!

  artykuł przygotowany przy współpracy z Wood Shop

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane