• Menu

  Zdrowie w tabletce

  Witaminy dla kobiet, mężczyzn, osób starszych czy dzieci od lat są w dużej mierze dedykowane konkretnym potrzebom różnych organizmów.

  I dobrze, ponieważ, odpowiednie wsparcie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania. Witaminy i minerały dla kobiet powstają w wyniku dogłębnej analizy zapotrzebowania na składniki w zależności od wieku, kondycji czy też różnych etapów życia.

  Witaminy dla kobiet

  Dlaczego warto brać?

  Nie ulega wątpliwości, że witaminy i inne składniki mineralne są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Problemem jest to, że nasz organizm ani nie produkuje ich w wystarczających ilościach i również często nie przyswaja składników odżywczych z pożywienia. Zdarzają się również okresy, gdy najlepsze witaminy dla kobiet muszą uzupełnić wzmożone zapotrzebowanie na składniki.

  Warto po pierwsze zadbać o zróżnicowane posiłki i budowanie zbilansowanej diety opartej przede wszystkim na zachowaniu równowagi pomiędzy różnymi składnikami. Im ta dieta będzie bardziej zbilansowana, tym mniejsza szansa na niedobory w organizmie. Zwróćmy jednak uwagę, że nie ma gotowych rozwiązań dla wszystkich, ponieważ organizm każdej kobiety ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i zmienia się ono w różnych momentach jej życia.

  Podstawą zestawów są witaminy A, E i C. to tak zwane składniki młodości, które dostarczone w odpowiednich dawkach dają zdrowie, energię i receptę na zdrowe życie. Zabezpieczają przed działaniem wodnych rodników, które są przyczyną starzenia się oraz wielu różnych chorób. W walce z nimi organizm wspomagają również antyoksydanty.

  Specjalne potrzeby

  Kobiecy organizm wymaga specjalnego wsparcia ze względu chociażby na sposób funkcjonalizowania. Dodatkowe składniki powinny być dostarczone na przykład podczas miesiączki. Wtedy bowiem zmienia się znacząco zapotrzebowanie na składniki. Osobnym rozdziałem są Witaminy i minerały dla kobiet planujących ciążę. Na http://wspierajzdrowie.pl/ doradzają, by ten czas wykorzystać na zmianę diety i dobrze przygotowaną suplementację, by zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju.

  Takie zestawy zostają wzbogacone przede wszystkim o kwas foliowy. Warto również zwrócić uwagę na witaminy i minerały dla kobiet 40 plus, ponieważ czas zbliżającej się menopauzy pozwala odpowiednio się do niej przygotować, a tym samym złagodzić dokuczliwe objawy. Wspomagając układ trawienny, nerwowy i krwionośny warto zadbać o zdrową zbilansowaną dietę, dostosowaną aktywność fizyczną oraz dedykowane do wieku produkty witaminowe.

  Jedna odpowiedź do “Zdrowie w tabletce”

  1. nana pisze:

   fajnie by było mieć taką dietę by uniknąć tabletek. szukałam rozwiązań, przydatnych zwłaszcza w pracy i trafiłam na indo tu:blog.impel.pl/jedz-pij-pracuj-czyli-sie-odzywiac-pracy i liczę,że te pomysły pomogą mi ustawić zdrową dietę idealną do pracy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane