• Menu

  Zdarzenie na drodze? Skorzystaj z pomocy drogowej!

  pomoc drogowaObecnie po polskich drogach jedzie kilka razy więcej samochodów, niż miało to miejsce pod koniec ubiegłego wieku. Wystarczy wybrać się do większych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, czy też Gdańsk by spostrzec, iż bardzo często w jednym samochodzie siedzi wyłącznie jeden kierowca. To świadczy o tym, że niemalże każda dorosła osoba porusza się swoim autem.

  Ryzyko zdarzeń drogowych jest znacznie większe

  Gdy zaobserwujemy tendencję wzrostu ilości samochodów na jedną rodzinę, szybko również zorientujemy się, że jest to przyczyną pojawiania się większej liczby zdarzeń na drogach. Więcej kierowców, oznacza większy ruch na drodze, a jednocześnie większe ryzyko, iż trafimy na nieostrożnego kierowcę, który nie przestrzega przepisów drogowych.

  Okazuje się zatem, że do zdarzenia drogowego może wcale nie dojść z naszej winy, ale w wyniku nieuwagi innego kierowcy. Dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę, że niestety w każdej chwili może zdarzyć nam się mało przyjemna sytuacja.

  Jak poradzić sobie ze stłuczką lub poważniejszą kolizją drogową?

  Najczęściej do stłuczek dochodzi na parkingach pod marketami. Zatłoczone i często już za ciasne parkingi, w godzinach szczytu, a także w niektórych dniach tygodnia, są niesamowitym obiektem pożądania wielu kierowców. Każdy liczy na atrakcyjne miejsce jak najbliżej sklepu, by droga z auta do punktu docelowego ograniczyła się do minimum. Jeżeli przyglądalibyśmy się tym wszystkim polowaniom na wolne miejsca, szybko utwierdzilibyśmy się w przekonaniu, jak bardzo często są łamane przepisy. Nic dziwnego zatem, że właśnie w tych miejscach dochodzi do stłuczek. Zwykle nie są one poważne i kończą się na zniszczeniu zderzaka lub lekkich wgnieceniach.

  Natomiast prawdziwa walka o przetrwanie zaczyna się w bardzo dużych aglomeracjach. Nie mówiąc już o tym, kiedy jeszcze trzeba umieć oswoić się z kolejnym przeciwnikiem, czyli z tramwajami. Niestety kierowcy, którzy nie są przygotowani do tego typu jazdy, często nie wiedzą jak się zachować na drodze. Cała teoretyczna wiedza, jaką pozyskiwali przed egzaminem na prawo jazdy, zaczyna się zmieniać w zasadę „kto pierwszy ten lepszy”.

  Pomijając już fakt, kto zawinił i w jakich okolicznościach dokładnie doszło do zdarzenia drogowego, należy pomyśleć, w jaki sposób poradzić sobie z zaistniałym problemem. Mocno uszkodzony, lub wręcz skasowany samochód na pewno nie nadaje się do dalszej jazdy. Okazuje się, że nie zawsze możemy liczyć na reakcję swojego ubezpieczyciela, bo w wielu przypadkach nasza polisa ogranicza się do zwykłego OC.

  pomoc drogowaNatomiast pakiet Assistance jest już wybierany przez osoby, które stać na dodatkową składkę. Warto w takiej sytuacji zadzwonić po pomocdrogowa.malbork.pl. Jest to firma, która oferuje błyskawiczną pomoc drogową. Właśnie dzięki niej możemy liczyć na błyskawiczną interwencję bez obaw, iż nie będziemy mieli w jaki sposób odstawić samochód do mechanika lub pod nasz adres zamieszkania.

  Najważniejsze jest naprawdę to, że pomoc drogowa przyjeżdża na każde wezwanie, niezależnie od pory dnia. Dlatego możesz liczyć na pełne wsparcie przez 24 godziny na dobę, nie musząc się martwić, iż zostaniesz na wiele godzin uziemiony przy swoim samochodzie, który dodatkowo stanie się przeszkodą dla innych kierowców.

  Usterki samochodów

  pomoc drogowaOczywiście wcale nie musi dochodzić do kolizji, żeby korzystać z pomocy drogowej, która jest czynna przez całą dobę. Często zdarza się, iż podczas teoretycznie zwykłej podróży z jednego miasta do drugiego miasta, mamy do czynienia z bardzo nieprzyjemną sytuacją, a mianowicie awarią naszego samochodu. Przebita opona i brak koła zapasowego powoduje, że dalsza jazda jest po prostu niemożliwa. Czy na pewno?

  Tutaj z pomocą przychodzi nam firma wulkanizacja-24h.pl, która oferuje wsparcie przy wymianie oraz naprawie opon na miejscu zdarzenia, przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu, nie musimy zamawiać lawety do naszego samochodu, by następnie odstawić go do warsztatu. Taki proces byłby nie tylko bardzo długotrwały, ale na pewno jeszcze kosztowniejszy, niż zwykła naprawa koła przez firmę wulkanizacyjną. Ciekawostką jest na pewno to, iż firma działa na terenie całego kraju, natomiast usługi wulkanizacyjne kierowane są zarówno do kierowców samochodów osobowych, jak i również kierowców TIR-ów, samochodów dostawczych, a nawet maszyn rolniczych oraz budowlanych.

  Samochód nie nadaje się do dalszej jazdy

  Bywają takie okoliczności, kiedy zepsuty lub powypadkowy samochód, niestety nie będzie nadawał się do dalszego podróżowania. W takich sytuacjach oczywiście możemy skupiać się na tym, by jak najszybciej przerwać naszą trasę i naprawić auto. Czasem jednak nie jest to możliwe, przynajmniej w bardzo krótkim czasie. Natomiast nasze zobowiązania z kontynuowaniem podróży, mogą okazać się priorytetowe. W takiej sytuacji możemy skorzystać z propozycji firmy pat-car.pl. Jest to ekipa, która oprócz pomocy drogowej oferuje jeszcze szereg innych usług, do których zalicza się również wynajem aut.

  pomoc drogowaNa stronie internetowej firmy, mamy okazję zapoznać się z dokładnym cennikiem, dzięki czemu unikniemy zaskoczenia, iż na przykład jakaś usługa jest zdecydowanie droższa, niż sądziliśmy. Cennik obejmuje również wynajem aut, który jest bardzo mocno uzależniony zarówno od modelu samochodu, jaki chcemy pożyczyć, jak i również okres wynajmu.

  Z takimi firmami wszelkie przykre niespodzianki na drogach, przestają być problemem. W końcu rozwiązania oferowane są przez wyspecjalizowane jednostki, które gwarantują kompleksowe usługi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane