• Menu

  Zarabianie na dywidendach z funduszem inwestycyjnym

  Zarabianie na dywidendachZakup akcji spółek dywidendowych należy do inwestycji długoterminowych. O wysokości zysku decyduje w tym przypadku przede wszystkim odpowiedni wybór przedsiębiorstwa, dlatego powinien on być poprzedzony analizą rynku i wyników uzyskanych przez interesującą nas spółkę.

  Chociaż niskie stopy procentowe mogą zniechęcać do wpłacania oszczędności na lokaty bankowe, tego typu produkty ze względu na bezpieczeństwo inwestycyjne cieszą się ciągle niemałym powodzeniem. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że wiele osób poszukuje tzw. inwestycji alternatywnych. Wśród nich wymienia się m. in. zakup nieruchomości, a także złota czy dzieł sztuki. Korzystnym rozwiązaniem może być również nabycie akcji spółek dywidendowych.

  Ile można zarobić na dywidendach?

  Przeciętne oprocentowanie lokat bankowych oraz kont oszczędnościowych wynosi ok. 1,4-1,5% w skali roku, co dla wielu osób nie jest zachęcającym wynikiem. Nic więc dziwnego, że inwestorzy poszukują innych form lokowania oszczędności. Zakup akcji spółek dywidendowych okazać się może znacznie korzystniejszym rozwiązaniem – w 2016 roku 200 spółek na warszawskiej GPW wypłaciło dywidendy o średniej stopie wynoszącej 4,33%, przy czym zdarzały się również spółki oferujące stopę dywidendy na poziomie 83%, a inwestować można również w spółki zagraniczne.

  Co zrobić, aby rzeczywiście lokowanie kapitału w tego typu produkty było opłacalne? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wypłacane przez wybraną spółkę dywidendy, ale też zapoznać się z wynikami przedsiębiorstwa i sprawdzić jaki potencjał ma branża, w której dana firma działa. Oczywiście wymaga to pewnej wiedzy i doświadczenia inwestycyjnego. Co zrobić, jeśli nie mamy czasu na analizowanie rynku finansowego czy śledzenie sytuacji spółki dywidendowej?

  Fundusz dywidendowy – dlaczego warto?

  Fundusze inwestycyjne znajdują się na ósmym miejscu wśród najczęściej wybieranych  sposobów pomnażania swoich oszczędności. Chociaż wiele osób o nich słyszało, ciągle uznawane są one za dostępne wyłącznie dla doświadczonych inwestorów posiadających specjalistyczną wiedzę. W rzeczywistości jednak na udział w funduszu mogą pozwolić sobie nawet osoby nie mające dużych kwot oraz kierunkowej wiedzy.

  Powierzone przez nich środki zarządzane są przez specjalistów analizujących rynek i wyszukujących spółki, których akcje zapewnią jak najwyższy zysk. Decydując się na takie rozwiązanie możemy więc mieć gwarancję, że oszczędności inwestowane są w przemyślany sposób. Możliwość zarabiania na funduszach dywidendowych oferuje m. in. BPH TFI.

  Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jest to doskonała propozycja dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą zajmować się samodzielnym wyborem spółki dywidendowej. Powierzenie tego zadania specjalistom zapewnia też większe bezpieczeństwo i szansę na wyższy zarobek. Warto wspomnieć, że taka inwestycja dostępna jest nawet dla osób nie dysponujących wysokimi kwotami i świetnie sprawdzi się jako sposób na dywersyfikację portfela.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane