logo
logo
logo
logo
części motoryzacyjne

Zanim kupisz auto, rozważ dostępność części samochodowych
Opublikowano: 23 stycznia 2023

Wielu nabywających auto do firmy lub popularny model samochodu do jazdy po mieście jeszcze przed zakupem wykracza myślami w przyszłość, biorąc pod uwagę dostępność części. Niewątpliwie warto nabyć model auta kompaktowego, widywany na ulicach w dziesiątkach egzemplarzy, nawet w niewielkim mieście. Taka popularność przekłada się na dostępność części do pojazdu w razie awarii.

Jeśli wielu naszych znajomych posiada dokładnie ten sam model, to i hurtownie motoryzacyjne sprowadzają wiele części pasujących do niego, bo wiedzą, że części te bez problemu się sprzedadzą. Tego typu powiązanie to główny argument, aby postawić na dane auto, zwłaszcza jeśli pokonuje się nim 3−4 tysiące kilometrów w skali miesiąca. W tym konkretnym przypadku zużycie eksploatacyjne następuje szybciej. Z tej perspektywy właściciel hurtowni motoryzacyjnej, sprowadzający części do konkretnego modelu w przystępnej cenie, to prawdziwy skarb, zwłaszcza gdy prowadzi biznes w okolicy.

Minus może tkwić tylko w tym, że jeśli większość ludzi przestawi się na nowszą generację danego modelu, to właściciel hurtowni podąży ze tym trendem rynkowym. Jednak do tego czasu upłynie zapewne kilka lat i my też zmienimy nasze auto na nieco młodsze.

Zalety popularnych aut

Warto wziąć również pod uwagę, że kilkanaście modeli samochodów różnych producentów może mieć te same silniki, te same skrzynie biegów i te same układy hamulcowe. W przypadku zawieszenia bywa podobnie, bo korzystanie z części jednego podwykonawcy znacznie obniża rzeczywiste koszty produkcji.

Właśnie dlatego dany model staje się ciekawą opcją dla wielu również wtedy, jeśli jest to auto fabrycznie nowe. Ludzie widzą w nim istotną zaletę związaną z dostępnością tanich części. Zupełnie inaczej to wygląda, gdy mowa o limuzynach klasy średniej. Takie samochody, powiedzmy 12-letnie, ma może pięć na sto osób w Polsce, choć w bogatszych regionach statystyki mogą być nieco inne. Nie zmienia to faktu, że dostępność części do niezwykle popularnych aut kompaktowych jest duża niezależnie od miejsca. Z kolei różnice w cenie są zazwyczaj niewielkie. Dzięki temu popularne auta naprawia się tanio, co daje im przewagę nad niszowymi, rzadko spotykanymi modelami.

Duża dostępność części do popularnych modeli

Jak wiadomo, w popularnych autach kompaktowych, zaliczanych do eksploatowanych poprawnie, najczęściej wymienia się elementy zawieszenia, klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe i inne tego typu drobiazgi. Właśnie dlatego właściciele hurtowni motoryzacyjnych sprowadzają te części w dużych ilościach.

Ich ceny mogą się nieznacznie różnić, ale nie zawsze opłaca się jechać do hurtowni oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów tylko po to, żeby zakupić klocki hamulcowe i zaoszczędzić kilka złotych na sztuce. Koszty dojazdu też warto wziąć pod uwagę. Co więcej, tańsze części mogą wiązać się z gorszą jakością i w efekcie szybszym zużyciem.

Zakup części w internetowym sklepie motoryzacyjnym

Jeszcze wygodniej niż w pobliskim warsztacie lub hurtowni będzie kupić potrzebną część do auta w internetowym sklepie motoryzacyjnym, takim jak 2407.pl, który oferuje szeroki asortyment, korzystne ceny i możliwość wyboru preferowanej formy dostawy. Zakupione części samochodowe są objęte gwarancją, tak jak ma to miejsce w sklepie stacjonarnym, a dodatkowo klient może skorzystać z prawa zwrotu lub reklamacji.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Auto nie odpala

Auto nie odpala – co można zrobić w tak...

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że wsia...
Hyperion XP-1

Hyperion XP-1 – pierwszy na świecie hipersamo...

W ostatnich latach zostało zaprezentowanych wiele hipersamochodów różn...
Pomoc drogowa

Pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać z taki...

W dzisiejszych czasach usługi pomocy drogowej nie ograniczają...
Ssang Yong Musso

Ssang Yong Musso Adventure – pick-up na każdą...

Mówiąc o samochodzie, który doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji,...