• Menu

  Zalety i wady biokominka

  wady biokominkaBiokominek jest nowoczesnym sprzętem, który może w swoim domu zastosować każdy – największą jego zaletą jest bowiem brak konieczności podłączania do jakiejkolwiek instalacji. Jakie jeszcze walory posiadają tego typu sprzęty?

  Biokominek – alternatywa dla tradycyjnego kominka

  Biokominek, obok kominka zasilanego energią elektryczną, stanowi alternatywę dla typowej instalacji kominkowej. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy podziwiać żywe płomienie, ale warunki instalacyjne nie pozwalają na podłączenie tradycyjnego urządzenia. Biokominek jest również znacznie mniej kosztowną inwestycją – choć ceny sprzętu wahają się w zależności od konkretnego modelu, z łatwością wybierzemy taki, który będzie w naszym zasięgu.

  Biokominek – jak działa?

  Do działania biokominka potrzebne jest paliwo – podczas jego spalania wytwarzane są para wodna i niewielkie ilości dwutlenek węgla, dlatego nie ma tu potrzeby odprowadzania spalin (wystarczy sprawna wentylacja pomieszczenia). Decyduje to również o tym, że biokominek jest przyjazny dla środowiska. Brak dymu, sadzy czy popiołu jest też kolejną zaletą sprzętu, który dzięki temu nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Od czasu do czasu należy jedynie przeczyścić w nim palnik.

  wady biokominka

  Mobilne źródło ciepła

  Biokominek jest urządzeniem uniwersalnym – w wersji wolnostojącej możemy ustawić go w dowolnym miejscu i łatwo przenosić, by stosować tam, gdzie mamy taką potrzebę lub ochotę. Należy dodać, że tego typu sprzęt posłuży nam jako dodatkowe źródło ciepła, nie wymagając przy tym przechowywania drewna czy brykietu.

  Wśród bo kominków znajdziemy również modele przystosowane do powieszenia na ścianie lub do zabudowy, co znacznie zwiększa nasze możliwości wyboru. Najmniejsze z nich – stołowe – bez trudu ustawimy na stole czy półce i schowamy, gdy nie będą potrzebne. Bez względu na to, jaki rodzaj biokominka wybierzemy, z jego montażem nie będziemy mieli żadnych trudności. Warto wiedzieć, że tego typu urządzenia z powodzeniem można stosować także na świeżym powietrzu, np. na tarasie czy balkonie.

  Walory estetyczne biokominka

  wady biokominka

  Nowocześnie zaprojektowany biokominek jest efektowną dekoracją, która wprowadza do wnętrza przytulną i ciepłą atmosferę. Jego zaletą jest obecność prawdziwych płomieni, czym różni się od kominka elektrycznego oferującego jedynie ich imitację.

  Różnorodność stylistyczna oraz rozmiarowa biokominków pozwala na wybór modelu najlepiej wpisującego się w aranżację naszego wnętrza. Do wyboru mamy także sprzęty wyposażone w dodatkowe funkcje, np. aromaterapię – pozwala to na użycie w biokominku olejków eterycznych, które podczas pracy urządzenia będą roztaczały w pomieszczeniu przyjemną woń, jeszcze bardziej umilając atmosferę.

  Czy biokominek ma wady?

  Za wadę biokominków można uznać ich niewielką moc, która znacznie ogranicza możliwości grzewcze tego typu urządzeń. Pewnym minusem jest także konieczność zaopatrywania się w biopaliwo, które nie należy do najtańszych – również to jest przyczyną, dla której odradza się intensywne dogrzewanie wnętrza za pomocą biokominka.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane