• Menu

  Zalety poduszek syntetycznych

  Ponad 10% populacji cierpi na alergię na roztocza – paskudne małe pajęczaki spokrewnione z pająkami i kleszczami. Te mikro stworzenia żyją w poduszkach, materacach, kocach, tapicerce i na innych miękkich powierzchniach. Uwielbiają wilgoć i martwy naskórek. Dobra wiadomość jest taka, że roztocza nie żyją na ludziach, ale raczej w ich pobliżu. Zła wiadomość natomiast jest taka, że ​​na ogół żyją w łóżkach, żywiąc się wilgocią i martwym naskórkiem. W zależności od wieku, normalny materac może zawierać od jednego do dziesięciu milionów roztoczy. Objawy alergii na roztocza to przekrwienie, katar, swędzenie, kichanie i łzawienie oczu. Jeśli każdego ranka budzisz się z tymi objawami, prawdopodobnie jesteś uczulony na roztocza.

  poduszki syntetyczne   

  Co robić?

  Nie martw się, jest rozwiązanie. Najlepszym sposobem na ograniczenie narażenia na alergeny roztoczy jest stosowanie specjalnie zaprojektowanych pokrowców. Okrywają materac, sprężynę pudełkową, jeśli ją masz, wszystkie poduszki i wszelkie kołdry, których nie można prać. Najbardziej efektowne pokrowce wykonane są z ciasno tkanego materiału syntetycznego. Mogą być również wykonane z winylu (który może być niewygodny i powodować pocenie) lub materiału, który wygląda jak ciężki ręcznik papierowy (niedrogi, ale mało skuteczny i nie można go wielokrotnie prać).

  Poduszki syntetyczne

  Rozwiązaniem problemu poduszek z alergenami jest zastąpienie ich tymi, które nie są siedliskiem bakterii i innych alergenów. Poduszki syntetyczne wykonane z lateksu są szczególnie odporne. Lateks jest naturalnie antybakteryjny i faktycznie działa jako naturalny środek odstraszający owady w tym roztocza i pluskwy. Granulowany lateks jest również naturalnie oddychający, co eliminuje nadmierną wilgotność i zapobiega rozwojowi bakterii.

  Zalety poduszek syntetycznych

  Zdefiniujmy niektóre korzyści, jakie możesz uzyskać dzięki poduszkom syntetycznym.

  Spokojny sen

  Zasadniczo nie musisz cierpieć na alergie, aby korzystać z syntetycznych poduszek. Wystarczy najprostszy argument, że po prostu nie masz ochoty obcować z roztoczami i kurzem podczas snu. 

  Bez obaw o drobnoustroje

  Kolejną ogromną korzyścią, którą należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o poduszki syntetyczne, jest ich antybakteryjny charakter. Istnieje wiele rodzajów mikrobów, o których przeciętny człowiek nie chce myśleć podczas snu. Te drobnoustroje, które często nawiedzają poduszki z pierza, mogą powodować przejściowe i przewlekłe choroby. Dlatego tak ważne jest, aby osoby, które korzystają z naturalnych poduszek, często je wymieniały. 

  Nie zapomnij o poszewce na poduszkę

  Twoja poszewka na poduszkę to druga linia obrony przed roztoczami i innymi alergenami. Niezależnie od tego, czy jesteś alergikiem, cierpisz na astmę, czy po prostu lubisz czuć się komfortowo, inwestycja w poszewkę na poduszkę spełnia podwójną funkcję jako bariera dla alergenów. Jednym z najlepszych przykładów jest poszewka bambusowa.

  Przyjazne wskazówki dotyczące lepszego snu

  Utrzymanie  pościeli wolnej od alergenów ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania alergiom i atakom astmy. Jest kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie i swoim bliskim spokojny sen. Pamiętaj o częstym sprzątaniu, praniu pościeli i kołder oraz wietrzeniu pomieszczenia. Warto jest także rozważyć posiadanie oczyszczacza powietrza, który przefiltruje alergeny i kurz znajdujący się w sypialni. 

  Wniosek

  Roztocza to mikroskopijnie małe, ale bardzo niewygodne stworzenia, które żyją w naszych legowiskach. Są ściśle związane z alergiami, które dotykają ponad 10% ludzi. Istnieje kilka sposobów, aby temu zapobiec, a najskuteczniejszym jest posiadanie poduszek hipoalergicznych. Wykonane są z lateksu, który jest naturalnie odporny na działanie mikrobów i roztoczy. Nawet jeśli nie jesteś uczulony, warto kupić jeden z nich. Możesz spać spokojnie, nie martwiąc się o potencjalne zagrożenia związane z roztoczami.

  Jedna odpowiedź do “Zalety poduszek syntetycznych”

  1. Magdzia pisze:

   Mam taką pościel, rzeczywiście super sprawa dla alergika. Poza tym mogę dodać ze swojego doświadczenia, że przydaje się jeszcze oczyszczacz powietrza, roomba do odkurzania i odczulanie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane