• Menu

  Zalety drukarki atramentowej

  Dwa najpopularniejsze typy drukarek to bez wątpienia drukarki laserowe oraz drukarki atramentowe. Technologia drukarek atramentowych oczywiście jest nieco starsza, natomiast drukarki laserowe uchodzą za nowocześniejsze. Czy to jednak oznacza, że czas drukarek atramentowych powoli się kończy? Nic bardziej mylnego drukarki atramentowe wciąż charakteryzują się wieloma zaletami i kilka z nich wymieniamy w niniejszym artykule.

  drukarki atramentowe

  Drukarki atramentowe są tanie w zakupie oraz charakteryzują się akceptowalnym kosztem eksploatacji

  Na rynku drukarek widać jednoznacznie, że urządzenia, które potrzebują tuszu atramentowego wciąż są chętnie kupowane. W biurach chętniej wykorzystywane są drukarki laserowe, jednak w prywatnych gospodarstwach domowych wciąż to właśnie drukarki atramentowe wiodą prym. Za taki stan rzeczy odpowiada co najmniej kilka czynników.

  Po pierwsze, trzeba wspomnieć, że sam zakup drukarki atramentowej jest naprawdę tani. Średniej klasy drukarka atramentowe może kosztować zaledwie 100zł – 200zł. Oczywiście zakup urządzenia laserowego jest droższe. Pozostając przy kwestiach ekonomicznych należy zastanowić się, który czy wydruk z drukarki atramentowej czy laserowej jest tańszy. Tutaj sprawa nie jest taka oczywista, gdyż każdy model może charakteryzować się inna wydajnością. Dlatego jeśli zależy nam na zakupie urządzenia, które za stosunkowo niską cenę potrafi wydrukować dużą ilość stron to warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Dlatego przed zakupem najlepiej sprawdzić jaka jest prognozowana wydajność druku na jednym tuszu oraz sprawdzić ceny tuszy pasujących do danej drukarki np. wpisując w wyszukiwarkę Canon Pixma TS8350 tusze lub inne hasło zgodne z wybranym modelem drukarki.

  Jeśli wybierzemy odpowiedni model drukarki atramentowej to jakość druku powinna być zadawalająca

  Po drugie, drukarki atramentowe mają zadowalającą jakość w związku z czym wiele nie ustępują drukarkom laserowym. Mało tego, to właśnie drukarki atramentowe z reguły lepiej sobie radzą z drukiem kolorowym. Oczywiście drukarki laserowe również drukują w kolorze jednak zdecydowana większość budżetowych drukarek laserowych oferuje jedynie druk monochromatyczny. W drukarkach atramentowych z reguły jest osobne miejsce na tusze kolorowe oraz osobne na czarny pojemnik z tuszem w związku z czym możemy np. używać jedynie tuszu czarnego (np. tusz HP 652 czarny) bez konieczności kupowania kolorowych pojemników a w razie czego mamy możliwość dokonania zakupu również tuszy kolorowych i wydruku w kolorze.

  Po trzecie, drukarki atramentowe z reguły są nieco mniejsze niż drukarki laserowe. Ponadto, jest ogromny duży wybór drukarek atramentowych.

  Podsumowując, drukarki atramentowe charakteryzują się wieloma zaletami i w wielu przypadkach mogą być dobrą alternatywą dla nowocześniejszych drukarek laserowych.

  Źródło zdjęcia: Paulpixs / Shutterstock.com

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane