logo
logo
logo
logo
zabudowa aut dostawczych

Zabudowa aut dostawczych
Opublikowano: 28 stycznia 2023

Zabudowa aut dostawczych to montaż paneli (najczęściej wykonanych z drewna lub plastiku) na ścianach oraz podłodze przestrzeni załadunkowej pojazdu. Instalacja zabudowy nie jest łatwa. Trudność polega głównie na tym, że jest to proces wieloetapowy, wymagający dużej dokładności. Ponadto, aby zabudowa należycie spełniała swoje zadanie, należy ją wykonać, zgodnie z indywidualnym wymiarem samochodu dostawczego. Rozwiązanie tego typu jest najczęściej spotykane w autach dostawczych typu bus.

Jakie materiały wykorzystuje się do realizacji zabudowy?

Przy realizacji zabudowy busów, warto jest postawić na materiały najwyższej klasy. To od ich jakości zależy stopień, w jakim zabudowa będzie chroniła konstrukcję samochodu. Wybór dobrej klasy materiałów zapewni wysoki poziom odporności na zniszczenia oraz wytrzymałości przy dużych obciążeniach. Najczęstszymi materiałami, z jakich wykonuje się zabudowy busów to sklejka drewniana lub plastik oraz metalowe elementy.

Po co wykonuje się zabudowę w autach dostawczych?

Montaż zabudowy aut dostawczych to działanie, które od lat znajduje swoje zastosowanie w transporcie samochodowym. Decyzję o realizacji zabudowy podejmują nie tylko indywidualni inwestorzy, czy przedsiębiorcy, ale nawet salony samochodowe. Głównymi korzyściami płynącymi z instalacji zabudowy są przedłużenie okresu użytkowania samochodu oraz zwiększenie jego funkcjonalności.

W trakcie jazdy ściany oraz podłoga samochodu dostawczego narażona jest na uszkodzenia związane z przemieszczaniem się towaru. Dzięki okładzinie oddzielającej konstrukcję auta od towaru transport staje się znacznie bezpieczniejszy dla samochodu, ponieważ wszelkie potencjalne uderzenia czy obcierki zamortyzowane zostaną przez warstwę drewna lub plastiku.

Kolejnym atutem, z którym wiążę się realizacja zabudowy, jest zwiększenie funkcjonalności przestrzeni załadunkowej. Projektując jej wnętrze, można zastosować rozwiązania, które znacznie ułatwią codzienne użytkowanie auta. Przykładem takich zastosowań będzie np.: instalacja dodatkowych zaczepów do mocowania towaru na ścianie oraz podłodze, pokrycie podłogi matami antypoślizgowymi czy nawet budowa półek do składowania towaru. Dzięki temu samochód można lepiej dostosować do indywidualnych potrzeb właściciela.

Dlaczego warto wybrać sprawdzoną firmę?

Planując realizację zabudowy auta dostawczego, warto postawić na firmę, która w swoich działaniach nastawiona jest przede wszystkim na jakość oraz na zadowolenie klienta.

Co więcej, usługobiorca powinien wykonać luz zakupić meble dopasowane do indywidualnego wymiaru samochodu, według projektu i potrzeb klienta. Wiele renomowanych firm zajmujących się modernizacją busów charakteryzuje się najwyższym poziomem jakości, zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i o sposób ich docięcia i spasowania. Zaprojektowana konstrukcja powinna nam służyć wiele lat, dlatego wybór firmy, która zadba o jej jakość i wytrzymałość, a także zastosuje dopasowane rozwiązania to podstawa.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Gdzie jechać na wakacje autem

Gdzie warto jechać na wakacje autem? 3 popula...

Na wakacje można udać się różnymi środkami transportu - można...
tanio ładować elektryka

Jak łatwo i tanio ładować elektryka, samochód...

Samochody elektryczne poruszające się po naszych ulicach już nikogo ni...
Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę

Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę...

Marznące opady deszczu, zamiecie śnieżne czy siarczyste mrozy to tylko...
wynajem

Na czym polega wynajem długoterminowy aut?...

W dzisiejszych czasach ciężko jest nam wyobrazić sobie funkcjonowanie...