• Menu

  Wystawiaj faktury bez pomocy księgowej

  Dla wielu młodych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z biznesem przedsiębiorców, wydatki związane z prowadzeniem księgowości często są nieadekwatne do przychodów. To dodatkowe koszty, które chciałoby się jak najbardziej ograniczyć, tym bardziej, że w przypadku freelancerów do wystawienia w miesiącu jest kilka do kilkunastu faktur. Więc może warto robić to samemu?

  Faktury online

  1. Nie taka księgowość straszna, jak ją malują
  2. Faktury online – jak to działa

  Nie taka księgowość straszna, jak ją malują

  Faktoring to wbrew pozorom dość proste i niewymagające szczególnej wiedzy z zakresu księgowości zajęcie. Wystarczy precyzyjne określenie działalności w oparciu o PKD i dostosowanie odpowiedniego do nich zapisu na fakturach. Konieczna jest również wiedza dotycząca wymaganej stawki VAT, chyba że ktoś działa w oparciu o ryczałt. Faktury online to nowoczesne rozwiazanie, które pozwala małym przedsiębiorstwom na samodzielne prowadzenie rozliczeń finansowych bez konieczności sięgania po pomoc zewnętrzną. Wstawianie faktury online możliwe jest dzięki specjalnym platformom, takim jak http://szybkafaktura.pl/. Dzięki nim wystawione faktury zawsze są zgodne z obowiązującymi wymaganiami od strony formalnej, a ponadto dostęp do systemu jest możliwy właściwie z każdego miejsca na ziemi.

  Faktury online – jak to działa?

  Wystawianie faktur za pomocą platformy wymaga w pierwszym kroku rejestracji danych firmy. Większość tego typu programów jest dostępna w wersji bezpłatnej dla określonej liczby wystawianych w miesiącu faktur. Większa ich liczba wymaga wykupienia płatnego dostępu, który jednak nadal jest wyjątkowo konkurencyjny w porównaniu do usług księgowej. Fakturowanie online możliwe jest dzięki prostemu programowi do wprowadzania danych. Ponadto, istnieje możliwość zaimportowania danych kontrahentów, a nowo wprowadzane informacje można natychmiast zapisać, co zwalnia z konieczności każdorazowego wpisywania ich od początku.

  Dane nowego klienta można zaimportować do systemu wyłącznie poprzez podanie numeru NIP, co również skraca czas konieczny do wystawienia faktury. Faktury online to platformy, które pozwalają na wystawianie wszelkiego rodzaju dokumentów rozliczeniowych. Przejrzysty interfejs pozwala szybko zorientować się w kondycji firmy, a specjalne dodatki umożliwiają wysyłanie do klientów przypomnień o niezapłaconych fakturach, a właściciela firmy informują o zbliżającym terminie rozliczenia z ZUS lub US. Co warte podkreślenia, programy do wystawiania faktur online można łączyć z programami magazynowymi.

   

  3 odpowiedzi na “Wystawiaj faktury bez pomocy księgowej”

  1. Michał pisze:

   W IdeaMoney jest w ogóle super intuicyjna aplikacja mobilna do przesyłania faktur do finansowania

  2. Daniel pisze:

   A długo trzeba czekać na pieniądze?

  3. Karol pisze:

   Często nawet są tego samego dnia jeżeli wgra się fakturę około południa

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane