logo
logo
logo
logo

Przed wyjazdem na urlop sprawdź swoje biuro podróży
Opublikowano: 20 czerwca 2016

Od ubiegłego sezonu urlopowego liczba zadłużonych biur podróży w Polsce wzrosła o 27%, a ich łączne zadłużenie przekroczyło 3 mln złotych. Tak wynika z danych Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. na koniec maja br. Jeśli nie chcemy, aby nasz wypoczynek stał się koszmarem, warto byśmy sprawdzili m.in. wiarygodność płatniczą wybranego organizatora naszego wyjazdu.

 Planując upragniony wypoczynek, nie traćmy głowy. Powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo na wyjeździe, zachować zdrowy rozsądek i ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Jednak jest jeszcze coś, co możemy zrobić, zanim wybierzemy cel naszej podróży. Przed zakupem wyjazdu warto sprawdzić wiarygodność biura podróży. I to nie tylko wśród znajomych i na forach internetowych, ale także w Biurze Informacji Gospodarczej.

Procentowy wzrostspadek łącznej wartości zadłużenia biur podróży w okresie od 01.06.2015 r. do 01.06.2016 r. w podziale na poszczególne województwa

Rys.1. Procentowy wzrost/spadek łącznej wartości zadłużenia biur podróży w okresie od 01.06.2015 r. do 01.06.2016 r. w podziale na poszczególne województwa.

Kondycja płatnicza biura podróży jest pierwszym, niezwykle ważnym wskaźnikiem jego rzetelności – mówi Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. – W celu weryfikacji wiarygodności płatniczej organizatora wycieczki warto skorzystać z usług biur informacji gospodarczej takiego. To bardzo proste. Wystarczy założyć w internetowym serwisie  infoKonsument.pl bezpłatne konto, by móc sprawdzić, czy wybrane przez nas biuro podróży nie jest zadłużone. To zaledwie chwila, która pomoże nam uniknąć kłopotów. Mogą się one pojawić w trakcie wypoczynku, a nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem. Biuro podróży może odwołać wyjazd jeszcze przed jego rozpoczęciem, na przykład z powodu niewypłacalnościdodaje Edyta Szymczak.   

 Z danych Rejestru Dłużników ERIF wynika, że aż w dziesięciu województwach w Polsce wartość zadłużenia tour operatorów wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku nawet o kilkanaście procent. Największy łączny wzrost zadłużenia dotyczy biur podróży w województwie małopolskim
i kujawsko-pomorskim.

Łączna wartość zadłużenia biur podróży w podziale na województwa – stan na 01.06.2016 r

Rys.2. Łączna wartość zadłużenia biur podróży w podziale na województwa – stan na 01.06.2016 r.

W Rejestrze Dłużników ERIF BIG znajdują się obecnie informacje dotyczące zadłużenia na temat 255 biur podróży (w ubiegłym roku było ich 201). Ich łączne zadłużenie przekracza 3 mln zł. Z danych Rejestru wynika także, że największa liczba zadłużonych biur znajduje się w województwach: dolnośląskim (45), mazowieckim (43) i małopolskim (43). Pod względem wartości zadłużenia firm turystycznych w poszczególnych województwach przodują biura w województwach: mazowieckim (700 202,00 zł), małopolskim (582 400,00 zł) i śląskim (570 812,00 zł).

Aby zachęcić wszystkie osoby do sprawdzania wybranych przez siebie biur podróży, Rejestr Dłużników ERIF przygotował specjalną ofertę. Do końca czerwca br. każdy, kto odwiedzi stronę infoKonsument.pl i założy darmowe konto w serwisie, będzie mógł bezpłatnie sprawdzić wiarygodność płatniczą wybranego przez siebie biura podróży. Aby to zrobić, wystarczy znać NIP tour operatora. Takie sprawdzenie zajmuje dosłownie chwilę i pomaga uniknąć problemów z nierzetelnymi organizatorami wypoczynku.

Źródło: OnBoard

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Nocleg w Zakopanem

Nocleg w Zakopanem – czym się kierować...

Wyjazd do Zakopanego to zawsze doskonały pomysł, bez względu na porę r...
Wersalki do salonu

Wersalki do salonu – miejsce odpoczynku i roz...

W salonie spędzamy sporo wolnego czasu, zaczytując się w powieściach,...

Grille stacjonarne – zalety i wady...

Lada moment sezon na grillowanie zacznie się na dobre. Ci, któ...