• Menu

  Wybieramy opony na zimę – 3 zasady dobrego zakupu

  opony na zimęZmiana opon z letnich na zimowe to podstawa. Nawet jeśli wydaje nam się, że warunki pogodowe pozwalają na swobodną i bezproblemową jazdę na oponach letnich komfort jazdy oraz warunki na drodze w okresie jesień/zima jest o wiele niższy niż w pozostałych miesiącach.

  Na co zwracać szczególną uwagę kupując opony? Co jest najistotniejsze?

  Wybieraj opony dobrej jakości

  Kupujesz opony nowe? Używane? Bez względu na to jakie wybierasz, warto przede wszystkim mieć na uwadze dobrą jakość wykonania ogumienia. Opony muszą posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty jakości, dzięki nim będziemy czuli się naprawdę bezpiecznie. Materiał z jakiego wykonana jest opona powinien dobrze trzymać się drogi, zapewniać dobrą przyczepność i być elastyczny.

  Kupując opony zwróć uwagę na typ bieżnika

  Wielu specjalistów uważa, że wybierając opony powinno zwracać się uwagę na typ bieżnika. Do wyboru mamy opony kierunkowe lub opony standardowe. Opony kierunkowe często lepiej odprowadzają wodę. Niekiedy też przy oponach kierunkowych jest lepsza droga hamowania.

  Weź pod uwagę indeks prędkości

  Indeks prędkości przy wyborze opony jest naprawdę niezwykle istotny. Nie wszystkie zimówki pasują do wszystkich aut. Indeks prędkości nie może być mniejszy niż typ homologacji. Jest to ogromnie ważne, ponieważ może mieć wymierny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Podczas jakiejkolwiek kolizji, policjant badający sprawę widząc opony od nieodpowiednim indeksie prędkości może nas uznać współwinnym kolizji. Warto o tym pamiętać – unikniemy dzięki temu poważnych kłopotów.

  Nie wiesz jakie opony kupić? Skorzystaj z porady ekspertów!

  Chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale nie wiesz w jaki produkt zainwestować? Nie szkodzi. W najlepszych, sprawdzonych sklepach online możesz bez problemu skorzystać z niezbędnej porady przy wyborze odpowiedniego produktu. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie motoryzacji, aby kupić opony zimowe. Pracownicy dobrego sklepu służą poradą i pomocą w wyborze idealnego produktu – zazwyczaj taka pomoc okazuje się być niezbędna – specjaliści zwrócą uwagę na istotne parametry opony, którą chcesz wybrać.

  Na koniec pozostaje bardzo ważna kwestia, nad którą wielu z nas się zastanawia – czy warto kupować opony używane? Jak najbardziej tak. Wszystko zależy od tego ile jeździmy i na jakich trasach. Jeśli nie pokonujemy dużych odległości i nie używamy auta służbowo bez większego stresu możemy zdecydować się na opony używane.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane