• Menu

  Własny blog – Jak możesz go rozwinąć?

  Własny blogPopularne powiedzenie mówi, że kto się nie rozwija, ten się zwija. Podobnie jest z blogowaniem – należy cały czas konsekwentnie rozwijać swojego bloga, inaczej w końcu zaczniemy odstawać od konkurencji. Jednak w tym artykule poruszymy rzeczy, które każdy początkujący bloger powinien zrobić, aby przyspieszyć ekspansję swojej treści.

  Jeśli masz już więc swojego bloga, to z całą pewnością towarzyszy Ci jedno fundamentalne pytanie: jak możesz go rozwinąć. W końcu to niekończące się zadanie każdego blogera, nawet takiego, który posiada już swoich odbiorców i spory ruch na stronie. Całe szczęście istnieje bardzo wiele sposobów, żeby przyciągnąć czytelników do naszej strony.

  Na starcie warto dodać, że zakładamy iż wiesz już jak założyć własnego bloga. Na początku warto pojawić się ze swoim blogiem w social media, szczególnie na Facebooku, Instagramie czy Twitterze. Są to idealne narzędzia wspomagające rozwój, można by nawet uznać, że w obecnych czasach wystarczą, aby zdobyć naprawdę konkretną ilość unikalnych użytkowników. Dzięki nim możesz łatwo docierać do swoich czytelników, jak i zdobywać nowych np. poprzez komentowanie danych spraw czy wrzucanie interesujących zdjęć. Social media pozwalają również organizować proste konkursy, które są potężną siłą przyciągającą nowych odbiorców.

  Kolejnym krokiem powinno być założenie newslettera, do tego wystarczy wgrać odpowiednią wtyczkę do swojego bloga. Dzięki niej klienci bedą mogli zostawić swojego maila, nazywa się to  stworzeniem tzw. listy mailingowej. Warto również poprosić przy tym o pozostawienie swojego imienia, dzięki temu będziemy mogli tworzyć bardziej spersonalizowane maile. Mając bazę e-maili twoich klientów możesz informować ich o nowych wpisach czy konkursach bezpośrednio na ich skrzynkę, możesz zadbać również o swój PR i w święta przesyłać życzenia. Jednymi słowy otwiera to drogę do szerokiej gamy interakcji z czytelnikiem, a to buduje lojalność i sprawia, że chętnie wróci on na twoją stronę.

  Jeśli posiadasz możliwość i odpowiednie umiejętności, to możesz podjąć się również kręcenia wpisów w formacie wideo i umieszczanie ich na Youtubie. Z całą pewnością zwiększy to zainteresowanie twoim blogiem, szczególnie kiedy udostępnisz taki filmik na jednym z portalów społecznościowych. Pozwoli to również twoim czytelnikiem na lepsze utożsamienie się z Tobą. Oczywiście mówimy o sporadycznych wpisach tego typu, w końcu chodzi nam o blogowanie, a nie vlogowanie. Po prostu fajnie przemyślany filmik umocni twoją markę.

  Ostatnią kwestią którą warto wypunktować, to zadbanie o odpowiedni wygląd twojego bloga. Chodzi tutaj o każdy aspekt wizualny. W tym również grafiki przy postach, warto dopilnować, aby dobrze się reprezentowały. Byle jaka grafika może czasami odrzucić potencjalnego czytelnika. Również szablon, czy czcionka jakiej używasz jest bardzo ważna. Na pewno warto zadbać też o odpowiednie formatowanie tekstu, umiejętne wykorzystywanie akapitów czy wypunktowań czyni tekst bardziej transparentnym i zachęca do przeczytania go. Opcji jak widać jest dużo, ale te wyżej wymienione możemy nazwać podstawowymi czynnościami, które możesz wykonać właściwie od ręki i szybko ulepszyć swojego bloga.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane