• Menu

  Weekend w Toruniu – TOP 10 atrakcji

  Weekend w ToruniuToruń to jedno z najstarszych polskich miast. Prawa miejskie zyskał w 1233 roku, zaś w okresie XVIII wieku był jednym z najbogatszych w całym Królestwie Polskim. Obecnie jest to atrakcyjny ośrodek akademicki, gospodarczy i turystyczny, a ślady wielkiej historii, jakiej Toruń był świadkiem na przestrzeni stuleci, widać tam na każdym kroku.

  Zdaj się na klub travelowy Travelist.pl i poznaj 10 najważniejszych atrakcji Torunia. Sprawdź też, jakie znajdziesz hotele w Toruniu, które zapewnią komfortowy pobyt.

  TOP 10 atrakcji Torunia

  Przede wszystkim jest to miejsce, które zachwyci każdego, kogo fascynuje średniowieczna historia i architektura. Znaczna część obecnych tam zabytków pochodzi właśnie z tego okresu.

  Obowiązkowo trzeba zobaczyć Średniowieczny Zespół Miejski. W jego skład wchodzą: Stare Miasto, Nowe Miasto i ruiny zamku krzyżackiego. Wszystkie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasto zresztą reklamuje się hasłem „Gotyk na dotyk” i rzeczywiście – gotyk jest tam na wyciągnięcie ręki.

  Na uwagę zasługuje także Żywe Muzeum Piernika. To gratka dla tych, którzy lubią poznawać historię i tradycję, ale w bardziej aktywny i niekonwencjonalny sposób. To miejsce jest szczególnie lubiane przez dzieci.

  Będąc w Toruniu, nie można nie obejrzeć Dworu Artusa – monumentalnego gmaszyska, w którym dziś mieści się siedziba Domu Kultury.

  Pewną ciekawostką jest ponadto Apteka pod Złotym Lwem, która podobno funkcjonuje nieprzerwanie od czasów średniowiecznych!

  Obowiązkowym punktem na mapie Torunia są atrakcje astronomiczne. Ostatecznie Toruń jest miastem Kopernika, dlatego warto zacząć od zobaczenia jego pomnika. Następnie można udać się do Planetarium i Centrum Astronomii UMK.

  Chcąc objąć wzrokiem całe miasto, warto wybrać się na wieżę widokową w ratuszu, katedrze lub na Kępę Bazarową. Każde z tych miejsc pozwoli na podziwianie bajecznej panoramy Torunia.

  Jakie hotele w Toruniu warto zarezerwować?

  Ponieważ Toruń to duże miasto, do którego ściągają nie tylko turyści, ale też ludzie ze świata nauki i biznesu, atrakcyjnych miejsc na nocleg nie brakuje. Co ciekawe, nazwy części z nich nawiązują do Mikołaja Kopernika. Tak jest w przypadku Copernicus Toruń Hotel****, który dominuje, jeśli chodzi o hotele z basenem w Toruniu. Jest położony blisko Starego Miasta i choć sam jest nowoczesny, to z jego okien rozpościera się widok na średniowieczną zabudowę miejską. W obiekcie znajdują się: basen wewnętrzny i zewnętrzny, a także gabinet spa & wellness oraz salon fryzjerski. Hotelowa restauracja serwuje znakomite dania obiadowe i śniadania.

  Ciekawie prezentuje się także hotel Nicolaus****, zaś jego nazwa nawiązuje do faktu, że położony jest naprzeciwko domu Kopernika. Jest utrzymany w butikowym stylu. Do dyspozycji gości oddane są wygodne, dobrze wyposażone pokoje oraz jeden apartament. Wyróżnia go industrialny wystrój i świetna lokalizacja, pozwalająca na dotarcie do atrakcji miasta spacerem. Hotelowa restauracja specjalizuje się w daniach kuchni polskiej, ale z naciskiem na smakołyki z Torunia.

  Hotel Filmar**** z kolei dysponuje wygodnymi pokojami urządzonymi w nowoczesnym, eleganckim stylu. Dużym udogodnieniem jest klimatyzacja, zaś pokoje typu studio mają wydzieloną strefę wypoczynkową i dzienną. W hotelowej strefie rekreacyjnej znajdują się: sauna fińska, jacuzzi i siłownia. Na terenie hotelu działają dwie restauracje, co eliminuje niedogodności związane z organizowaniem np. zamkniętych imprez.

  Pewne jest to, że planując wyjazd do Torunia, trudno będzie zobaczyć wszystko, co oferuje to miasto w jeden dzień czy nawet weekend. Lepiej zarezerwować na takie przyjemności choćby kilka dni, by zatopić się w magicznym klimacie miasta!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane