• Menu

  Czy warto pożyczać pieniądze w parabanku?

  pieniądze w parabankuParabanki to instytucje finansowe, w których można pożyczać różne kwoty pieniędzy w dość krótkim czasie. Rynek szybkich pożyczek stale się rozwija, a firmy pożyczkowe przygotowują coraz bardziej atrakcyjne oferty.

  Wiele osób decyduje się na pożyczenie pieniędzy z parabanku przed świętami lub wtedy, gdy nagle pojawi się jakiś niespodziewany wydatek. Środki uzyskane w ten sposób przeznaczane są na różne cele, a popularność tego typu pożyczek stale rośnie.

  Pożyczki – na co najczęściej są przeznaczane?

  Statystki wskazują, że niemal 40% pieniędzy z pożyczek przeznaczanych jest na finansowanie bieżących potrzeb. Nieprzewidziane wydatki mogą skutecznie wydrenować portfel i wówczas chwilówka jest prawdziwym wybawieniem. Na co najczęściej zaciągamy pożyczki? Krótkoterminowe pożyczki zaciągane są najczęściej wtedy, gdy wydatki zaczynają się piętrzyć i konieczne jest zdobycie dodatkowych środków finansowych.

  Niemal 30% osób zaciągających pożyczki w parabankach przeznacza uzyskane w ten sposób pieniądze na zakup sprzętów gospodarstwa domowego czy sprzętu elektronicznego. Około 27% pożyczkobiorców wydaje środki na remont mieszkania, a niewiele mniej na naprawę lub zakup auta. Zaledwie 11% pożyczkobiorców przeznacza pożyczone pieniądze na wyjazdy zagraniczne.

  Spirala zadłużenia

  Łatwo można przyzwyczaić się do korzystania z parabanków. Pożyczka na święta, na wakacje, na auto i na drobne wydatki – początkowo wydaje się, że tak niewielkie zobowiązania można łatwo spłacić. Jednak im więcej długów, tym większy problem ze spłatą. Raty kumulują się i może pojawić się chęć zaciągnięcia pożyczki na spłatę długów. To najgorszy z możliwych pomysłów, ponieważ prowadzi do spirali zadłużenia.

  Zawsze należy do tematu pożyczek podchodzić z głową. Przed skorzystaniem z usług parabanków warto skorzystać z serwisu www.ratkomat.pl i porównać oferty. Dzięki temu można znaleźć najbardziej atrakcyjną pożyczkę, której spłata nie powinna przysparzać problemów. Trzeba też pamiętać, że w spiralę zadłużenia można wpaść naprawdę łatwo, ale wyjść z niej jest wyjątkowo trudno. Czasem, zamiast zaciągać kolejną pożyczkę, lepiej zacisnąć pasa i zaoszczędzić potrzebną kwotę niż mnożyć swoje długi.

  3 odpowiedzi na “Czy warto pożyczać pieniądze w parabanku?”

  1. oewonga pisze:

   Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
   – Przejrzystości – informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty,
   – Elastyczności i kontroli,
   – Selektywności – dokładnie oceniamy możliwości naszych klientów do skorzystania z naszej oferty.
   Wonga.com zajęła pierwsze miejsce w rankingach w kategorii najniższa rata. Rankingi zostały przygotowane przez TotalMoney i Comperia.

   Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=magazynfakty.

   W razie pytań jestem do dyspozycji
   Tomasz | Ekspert wonga.com

   * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

  2. edward pisze:

   Mam pytanie odnośnie waszej oferty. Jaki jest koszt kolejnej pożyczki poza pierwszą?

  3. oewonga pisze:

   Witam! Edward, kolejna pożyczka w wonga.com każdorazowo udzielana jest na indywidualnych warunkach. Można o nią wnioskować od razu po spłacie pierwszej pożyczki. Maksymalny limit dla kolejnych pożyczek w wonga.com może wynieść do 8000 zł, ale kwota ta i koszt ostatecznie są uzależnione od indywidualnie obliczanej zdolności kredytowej. Dodam, że Klienci wonga.com mają możliwość wzięcia udziału w Programie Korzyści. Za ukończenie 10 kursów albo ścieżki edukacyjnej na platformie Kapitalni.org Klient może otrzymać jednorazowo w trakcie trwania jednej pożyczki zwrot w wysokości 10 zł. Ukończenie większej liczby kursów lub ścieżek uprawnia do zwrotu 10 zł przy kolejnej pożyczce.

   Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=magazynfakty.

   W razie pytań jestem do dyspozycji
   Tomasz | Ekspert wonga.com

   * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane