• Menu

  Wakacje na barce

  wakacje na barceMyślisz o tym, by zorganizować ciekawe, szalone wakacje z rodziną lub przyjaciółmi?

  Kiedyś barki służyły do przewożenia towarów. Dziś znane są coraz częściej jako jednostki turystyczne, będące doskonałą alternatywą dla popularnych metod spędzania urlopu. Są też i tacy, którzy adaptują je na swoje pływające domy. Jak wygląda taki rejs i kto mógłby się w niego wybrać?

  Dla kogo sprawdzą się wakacje na barce?

  Wakacje w hotelu nad basenem, z pełnym wyżywieniem i drinkami, nie są już marzeniem każdego. Jedni spędzili w ten sposób kilka swoich urlopów, aż doszli do wniosku, że potrzebują jakiegoś urozmaicenia, dla innych 2 dni biernego wypoczynku to zdecydowane maksimum jakie potrafiliby wytrzymać. Wakacje na barce są zatem rozwiązaniem bardzo oryginalnym, wyjątkowym, pozwalającym zbliżyć się do natury oraz poczuć ogromną satysfakcję z dobrze spędzonego czasu. Tego typu wyprawa, jest fajnym pomysłem dla paczki znajomych. Można wynająć mniejszą jednostkę, dla 4 osób, ale są też i takie, które pomieszczą nawet 10-12. Te drugie należą do droższych, jednak przy podziale kosztów między uczestników, cena okazuje się całkiem atrakcyjna.

  Coraz częściej, na taki wypoczynek decydują się również rodziny z dziećmi, nawet niemowlętami. Rejs po kanale jest bardzo spokojny, nie ma więc obaw o to, że za bardzo wytrzęsie maluszka. Dla starszych dzieci dużą atrakcją jest przepływanie przez śluzy, wymaga to bowiem dużego skupienia i zaangażowania całej załogi.

  Wakacje na barce są dla każdego, kto docenia naturę, potrafi cieszyć się jej bliskością i najlepiej odpoczywa mogąc z nią obcować. Pływanie po kanałach Europy, to jednocześnie duża możliwość poznania zagranicznej infrastruktury. Po trasie, szczególnie w Południowej Francji, można podziwiać zabytkowe miasta i miasteczka. Na górnym pokładzie barki znajduje się miejsce do przewożenia rowerów, dzięki nim, po zacumowaniu do portu, łatwo jest się udać na zwiedzanie okolicy, zaznając przy tym dodatkowej dawki ruchu. Wiele odwiedzanych miejsc, przystosowanych jest również do kąpieli, czy wędkowania.

  Kto może wynająć barkę?

  Jak czytamy na portalu www.barki.pl, może to być każdy. Choć zdaje się to być zaskakujące, nie ma konieczności posiadania jakiegokolwiek patentów. Nie potrzeba żadnych uprawnień, by żeglować barką po rzekach i kanałach zarówno we Francji, Holandii, Irlandii, Włoszech, Polsce, czy Północnych Niemczech. Przed wypłynięciem, załoga zostaje krótko przeszkolona, w kwestii obsługi urządzeń, a następnie może poćwiczyć podstawowe manewry pod okiem doświadczonego skippera. W przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów technicznych, awarii, ekipa z bazy, reaguje natychmiastowo, tak, by zakłócenie wycieczki trwało jak najkrócej.

  Wyposażenie barki

  Dobre barki są naprawdę świetnie przystosowane i gotowe na turystów. Wyposażone są w kompletną zastawę stołową dla maksymalnej liczby osób jaką może zabrać dana jednostka. Dodatkowo lodówka, czajnik, szybkowar, garnki, patelnia, miski, noże, tace, półmiski, ubijaczka, generalnie wszystko, co jest w standardowej kuchni każdej pani domu. Na stanie barki znajduje się również odpowiednia ilość kompletów pościeli oraz ręczniki. Każda barka posiada również toaletę, prysznic, ciepłą wodę i ogrzewanie.

  Pływanie po Europie barką, to zdecydowanie wakacje inne niż wszystkie.

  Jedna odpowiedź do “Wakacje na barce”

  1. Paweł pisze:

   Mi się marzą takie wakacje, ale dzieciaki są jeszcze małe i liczy się przede wszystkim ich komfort i wypoczynek. W tym roku jedziemy do Chorwacji z biurem Soltur, typowo wypoczynkowo, ale za to całą rodzinką 😉 W końcu będziemy miec trochę czasu dla siebie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane