logo
logo
logo
logo
Wakacje 2019 w Toruniu

Wakacje 2019 w Toruniu. Zapraszamy na włoskie smaki i zwiedzanie Toruńskiej Starówki
Opublikowano: 9 maja 2019

Wakacje 2019 w ToruniuToruń – miasto Kopernika, Tonego Halika i przepysznych pierników. Tak zazwyczaj jest postrzegane. Mało kto pamięta, że to miasto jako jedno z niewielu w Europie może poszczycić się oryginalną średniowieczną zabudową. Zapraszamy na wycieczkę do Torunia.

Toruń – co zobaczyć w Toruniu

Toruń pod wieloma względami jest miastem wyjątkowym. Przede wszystkim jako jedyny w Polsce nie ucierpiał podczas licznych wojen i do dziś może poszczycić się oryginalną gotycką zabudową. Większość toruńskich zabytków liczy sobie blisko tysiąc lat. Za najważniejsze uznaje się trzy ocalałe bramy miejskie (pierwotnie było ich osiem), Rynek Starego Miasta z Ratuszem, w którym dziś mieści się Muzeum Okręgowe i jedna z licznych restauracji w Toruniu. Do obowiązków turysty należy wizyta w Kościele Mariackim (odbywają się tu słynne koncerty organowe) oraz pod krzywą wieżą, pod którą trzeba koniecznie stanąć tyłem z wyprostowanymi do przodu rękami i nie upaść. Przed Ratuszem znajduje się pomnik najsłynniejszego torunianina – Mikołaja Kopernika.

Toruń – atrakcje dla najmłodszych

Dzieci przybywające do Torunia chętnie kierują swe kroki do jednego z dwóch toruńskich muzeów pierników. Liczy się nie tylko możliwość posmakowania tych legendarnych przysmaków, ale i własnoręcznego ich wypieczenia. Dużym zainteresowaniem cieszy się toruńskie Obserwatorium Astronomiczne. Nieco mniejszym, ale to być może przez brak odpowiedniej reklamy – Muzeum Podróżników im. Tonego Halika. Tak, ten znany polski podróżnik pochodził właśnie z Torunia. Dużą atrakcją jest też Muzeum Etnograficzne i odbywające się w nich cykliczne warsztaty poświęcone życiu polskiej wsi przed wiekami.

Rynek Starego i Nowego Miasta łączy ulica Szeroka – najważniejsza ulica w Toruniu. To tu kupuje się toruńskie pamiątki i szuka zaspokojenia głodu w jednej z licznych restauracji i pizzerii w Toruniu.

Toruń – gdzie niedrogo zjeść

Toruń jako miasto gościnne i często odwiedzane przez turystów nie ma problemu z ich wykarmieniem. Zarówno miłośnicy tradycyjnej kuchni polskiej, dań z grilla, jak i nieco bardziej egzotycznie nastawieni wielbiciele włoskiej pizzy nie poczują się rozczarowani. Ci ostatni zrobią najlepiej, udając się do jednej z dwóch restauracji Stare Metropolis (staremetropolis.pl), gdzie serwuje się nie tylko pyszną włoską pizzę, ale także oryginalne sałatki i ręcznie wyrabiane makarony serwowane zgodnie ze sztuką podpatrzoną u mieszkańców gorącej Italii.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz
  • Iza pisze:

    Sam Toruń jest magiczny, zreszta tak jak całe Kujawy i Pomorze. Każde miasto ma swój urok. Za każdym razem jak jesteśmy u znajomej w Toruniiu to odwiedzamy i Bydgoszcz i Aleksandrów Kujawski. A w ostatni dzień idziemy paczką na impreze do venus planet. Do Konecka z Torunia jest niecałe 30 km wiec nawet i taxą da sie podjechac (zwróci się, bo alkohol to maja w wybitnie niskich cenach) ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Zatruta Odra

Zatruta Odra – kto zapłaci za katastrof...

Katastrofa ekologiczna na Odrze odbiła się szerokim echem nie tylko w...
Wyjazd pod namiot

Jak zapewnić sobie komfort podczas wyjazdu po...

Wyjazd pod namiot może oznaczać fascynujące przeżycia, często jednak p...
żagle

Ekwipunek na rejs – co powinniśmy zabra...

Miłośników żeglarstwa nie brakuje. Nie ma się temu co dziwić, bo jest...
Powiat Świdwiński

Powiat Świdwiński – ambitne projekty zg...

Od 10 lat, czyli od pierwszej edycji Ogólnopolskiego Rankingu...