• Menu

  Wakacje 2019 w Toruniu. Zapraszamy na włoskie smaki i zwiedzanie Toruńskiej Starówki

  Wakacje 2019 w ToruniuToruń – miasto Kopernika, Tonego Halika i przepysznych pierników. Tak zazwyczaj jest postrzegane. Mało kto pamięta, że to miasto jako jedno z niewielu w Europie może poszczycić się oryginalną średniowieczną zabudową. Zapraszamy na wycieczkę do Torunia.

  Toruń – co zobaczyć w Toruniu

  Toruń pod wieloma względami jest miastem wyjątkowym. Przede wszystkim jako jedyny w Polsce nie ucierpiał podczas licznych wojen i do dziś może poszczycić się oryginalną gotycką zabudową. Większość toruńskich zabytków liczy sobie blisko tysiąc lat. Za najważniejsze uznaje się trzy ocalałe bramy miejskie (pierwotnie było ich osiem), Rynek Starego Miasta z Ratuszem, w którym dziś mieści się Muzeum Okręgowe i jedna z licznych restauracji w Toruniu. Do obowiązków turysty należy wizyta w Kościele Mariackim (odbywają się tu słynne koncerty organowe) oraz pod krzywą wieżą, pod którą trzeba koniecznie stanąć tyłem z wyprostowanymi do przodu rękami i nie upaść. Przed Ratuszem znajduje się pomnik najsłynniejszego torunianina – Mikołaja Kopernika.

  Toruń – atrakcje dla najmłodszych

  Dzieci przybywające do Torunia chętnie kierują swe kroki do jednego z dwóch toruńskich muzeów pierników. Liczy się nie tylko możliwość posmakowania tych legendarnych przysmaków, ale i własnoręcznego ich wypieczenia. Dużym zainteresowaniem cieszy się toruńskie Obserwatorium Astronomiczne. Nieco mniejszym, ale to być może przez brak odpowiedniej reklamy – Muzeum Podróżników im. Tonego Halika. Tak, ten znany polski podróżnik pochodził właśnie z Torunia. Dużą atrakcją jest też Muzeum Etnograficzne i odbywające się w nich cykliczne warsztaty poświęcone życiu polskiej wsi przed wiekami.

  Rynek Starego i Nowego Miasta łączy ulica Szeroka – najważniejsza ulica w Toruniu. To tu kupuje się toruńskie pamiątki i szuka zaspokojenia głodu w jednej z licznych restauracji i pizzerii w Toruniu.

  Toruń – gdzie niedrogo zjeść

  Toruń jako miasto gościnne i często odwiedzane przez turystów nie ma problemu z ich wykarmieniem. Zarówno miłośnicy tradycyjnej kuchni polskiej, dań z grilla, jak i nieco bardziej egzotycznie nastawieni wielbiciele włoskiej pizzy nie poczują się rozczarowani. Ci ostatni zrobią najlepiej, udając się do jednej z dwóch restauracji Stare Metropolis (staremetropolis.pl), gdzie serwuje się nie tylko pyszną włoską pizzę, ale także oryginalne sałatki i ręcznie wyrabiane makarony serwowane zgodnie ze sztuką podpatrzoną u mieszkańców gorącej Italii.

  Jedna odpowiedź do “Wakacje 2019 w Toruniu. Zapraszamy na włoskie smaki i zwiedzanie Toruńskiej Starówki”

  1. Iza pisze:

   Sam Toruń jest magiczny, zreszta tak jak całe Kujawy i Pomorze. Każde miasto ma swój urok. Za każdym razem jak jesteśmy u znajomej w Toruniiu to odwiedzamy i Bydgoszcz i Aleksandrów Kujawski. A w ostatni dzień idziemy paczką na impreze do venus planet. Do Konecka z Torunia jest niecałe 30 km wiec nawet i taxą da sie podjechac (zwróci się, bo alkohol to maja w wybitnie niskich cenach) ;p

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane