• Menu

  W poszukiwaniu idealnego mieszkania dla rodziny

  Zakup mieszkania to bardzo poważny wydatek i decyzja na co najmniej kilka lat (jeśli nie na całe życie). W poszukiwaniu idealnego mieszkania dla rodziny zajrzyj na pewno do wielu lokali z rynku wtórnego. Przewertujesz też ogłoszenia oferowane przez deweloperów, którzy dopiero budują Twoje potencjalne „M”.

   idealne mieszkanie

  Decydując się na zakup mieszkania, warto najpierw dokonać dokładnej analizy własnych potrzeb. To, co dla jednych jest ogromną zaletą (bliskość biurowców) dla innym może być przekleństwem (związanym przede wszystkim z natężeniem ruchu i hałasem. Mieszkanie zawsze należy dobierać do własnych preferencji, nie zaś do aktualnie panującej mody. Poznaj 6 kluczowych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę, rozpoczynając proces poszukiwania własnego miejsca do życia. Mamy nadzieję, że poniższy poradnik ułatwi Ci podjęcie trafnej decyzji. Zaczynamy!

  Po pierwsze: lokalizacja

  Lokalizacja wpływa nie tylko na cenę mieszkania, ale przede wszystkim na komfort życia. Inwestycje usytuowane w centrach dużych miast dają wygodę szybkiego dojazdu do szkoły czy pracy. Pozwalają często wyskoczyć na kawę i ciastko ze znajomymi lub też zabrać dzieci na spektakl do teatru. Ograniczają czas niezbędny do przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Wiążą się jednak nieodłącznie z większym natężeniem ruchu i zazwyczaj z większym hałasem. Warto rozważyć, na czym najbardziej Ci zależy – mając sprecyzowane potrzeby zyskasz pewność, że dobierasz lokalizację, kierując się własnymi potrzebami, nie zaś chwilowymi trendami.

  Po drugie: przeznaczenie

  Jeśli traktujesz zakup mieszkania jako inwestycję na potencjalny wynajem (na przykład na przestrzeni kilku najbliższych lat, do czasu, aż przeprowadzisz się do większego lokum), określ, komu chcesz udostępnić mieszkanie. W przypadku, gdy będą to studenci, warto poszukać mieszkania z co najmniej dwoma, trzema oddzielnymi pokojami, które zapewnią odpowiednią stopę zwrotu właścicielowi, najemcom zaś komfort mieszkania.

  Po trzecie: dostęp do komunikacji miejskiej

  Choć coraz więcej osób decyduje się na co dzień poruszać własnym autem, wciąż istnieje duża grupa, która ceni sobie swobodę podróżowania autobusem czy tramwajem. Poszukując mieszkania, weź pod uwagę dostępność komunikacji miejskiej i odległość nieruchomości od przystanku.

  Po czwarte: ekspozycja okien na strony świata

  Od usytuowania lokalu w budynku zależy doświetlenie czy oddziaływanie zewnętrznej temperatury. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to podczas wyboru wymarzonego mieszkania.

  Po piąte: miejsce parkingowe

  Wielu deweloperów (także ten odpowiadający za nowe mieszkania Poznań Jeżyce) daje możliwość wyboru miejsc parkingowych (nie tylko naziemnych, ale i podziemnych) i zakupienia nie jednego, ale nawet więcej stanowisk do użytkowania na wyłączność. Pozwala to zaspokoić potrzeby całej rodziny.

  Po szóste: metraż

  Z jednej strony większy metraż kusi swoim komfortem i przestronnością, z drugiej jednak wiąże się ze znacznie większymi kosztami zakupu, a potem utrzymania. Przestrzeń do życia warto dopasować nie tylko do liczby domowników, ale także planów rodzinnych. Jeśli wiesz, że w ciągu kilku najbliższych lat zdecydujesz się powiększyć rodzinę, lepiej wybierz lokal z dodatkowym pokojem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane