• Menu

  W optymalizacji tras przejazdu pomoże system TMS

  Systemy TMS wykorzystywane w branży transportowej umożliwiają efektywną optymalizację tras przejazdu floty i niosą za sobą przyszłościowe zyski.

  Dedykowane systemy umożliwiające skuteczne zarządzanie flotą firmową są obecnie wybierane coraz częściej. TMS, czyli Transport albo Transportation Management System to rodzaj systemu informatycznego, którego głównym celem jest pomoc w prowadzeniu działalności transportowej. Wśród wielu dostępnych funkcji oferowanych przez systemy TMS znajduje się również optymalizacja tras przejazdu.

  system TMS

  Jakie funkcje oferują systemy TMS?

  Na rynku znajduje się szeroka gama systemów TMS, które dedykowane są dla firm transportowych i tych, które wykorzystują floty pojazdów do innych celów niż transport. Korzystają z nich między innymi firmy handlowe, serwisowe, montażowe.

  Poprzez efektywne zarządzanie flotą razem z systemem TMS firma może uzyskać przyszłościowe korzyści, między innymi oszczędzać czas, pieniądze, redukować ryzyko błędów i zapobiegać nadużyciom. To możliwe dzięki szerokiej gamie funkcji, jakie oferuje oprogramowanie w tej klasie.

  Wśród dostępnych funkcjonalności znajdują się między innymi:

  • zarządzanie posiadanymi pojazdami
  • śledzenie opłat paliwowych
  • planowanie czynności dotyczących pojazdów
  • tworzenie dokumentacji
  • optymalizacja tras

  To właśnie ta ostatnia funkcja zasługuje na większy nacisk, ponieważ często jest ona niedoceniana przez przedsiębiorców. Jakie korzyści daje prawidłowa optymalizacja tras przejazdu razem z systemem TMS?

  Na czym polega optymalizacja tras?

  Wybranie właściwej trasy dojazdu do celu ma bardzo duże znaczenie w tych branżach, w których wykorzystywana jest flota pojazdów. W takiej sytuacji zarządzanie flotą powinno również obejmować takie planowanie tras, aby uzyskać jak najlepszą efektywność z przejazdów.

  Wobec tego optymalizacja tras przejazdu to nic innego, jak takie planowanie tras, aby były on jak najkrótsze, najszybsze i najtańsze, a tym samym przynosiły firmie jak najwięcej korzyści.

  Samodzielne planowanie tras, zwłaszcza wtedy, gdy kierowca pojazdu musi po drodze odwiedzić wiele punktów, jest bardzo czasochłonne i obarczone wysokim ryzykiem błędów. Gdy optymalizacja tras zostanie wykonana przez program informatyczny dedykowany do tego celu, można otrzymać dokładną trasę zapisaną także na urządzeniu mobilnym, która krok po kroku prowadzi kierowcę do celu.

  Przy planowaniu tras mogą być też uwzględnione określone kwestie, na przykład dostępność klienta czy kontrahenta pod danym adresem w konkretnych godzinach, rodzaj dowożonych towarów, priorytet realizacji danego zlecenia. Właśnie dlatego optymalizacja tras przejazdu przeprowadzona przez system TMS jest obecnie najlepszym sposobem na zaplanowanie dojazdu bezbłędnie.

  Jak wybrać dobry system TMS?

  Aktualnie na rynku znajduje się wiele systemów informatycznych, w skład których wchodzi optymalizacja tras przejazdu. Zanim jednak firma zdecyduje się na wdrożenie, powinna zawsze zapoznać się bliżej z różnymi ofertami wielu dostawców oraz porównać je ze sobą. Wtedy można dowiedzieć się, który system umożliwiający zarządzanie flotą pozwala na uzyskanie najlepszych efektów.

  Dodatkowym plusem jest możliwość skorzystania z bezpłatnej wersji demonstracyjnej, czyli demo. Dzięki temu firma może zapoznać się z funkcjonalnościami programu jeszcze przed przeprowadzeniem jego wdrożenia, co zmniejsza ryzyko błędów przy jego wyborze.

  Podsumowując, optymalizacja tras przejazdu stanowi bardzo istotny element współczesnych systemów TMS. Wybierając system umożliwiający zarządzanie flotą, warto zatem zdecydować się na ten, który dysponuje taką funkcją.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane