• Menu

  W jakich sytuacjach wynajem zwyżki się opłaca?

  Zakup różnego typu zwyżki – zarówno podnośnika koszowego, jak i ładowarki teleskopowej czy podestu ruchomego – to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Jeżeli maszyna ma być wykorzystywana do codziennych prac, ten koszt po przeliczeniu nie będzie tak duży, chociaż w niektórych przypadkach może się okazać, że tańszym i lepszym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy.

  Zwyżki wykorzystywane są w różnych branżach. Przydają się firmom świadczącym usługi budowlane, ogrodnicze, elektryczne czy marketingowe, działającym w sektorze rolniczym i przemysłowym, a także zajmującym się prowadzeniem magazynów i logistyką. W wielu przypadkach sprzęt do pracy na wysokości jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale mimo to jego zakup bywa nieopłacalny.

  wynajem zwyżki

  Zalety wynajmu zwyżek

  Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wynajem długoterminowy. Najczęściej za najem długoterminowy uznaje się ten powyżej 12 miesięcy. Wynajmujący ma do dyspozycji maszynę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, więc może z niej korzystać w nieograniczony sposób tak, jakby był jej właścicielem. Tego rodzaju najem opłaca się zarówno wtedy, gdy zwyżki używa się kilka razy w miesiącu, jak i wtedy, gdy pracuje ona dosłownie codziennie. Dlaczego? Wynika to z konieczności ponoszenia kosztów transportu urządzenia przy ewentualnym wynajmie na krótszy termin. W przypadku umów długoterminowych opłata ryczałtowa jest zazwyczaj na tyle atrakcyjna – niska – że kilkukrotne dostarczenie zwyżki do wynajmującego i jej odbiór będzie sumarycznie bardziej kosztowne niż przechowywanie jej na miejscu.

  Ładowarki teleskopowe, podnośniki koszowe, podesty ruchome i inne urządzenia możesz wynająć, korzystając z oferty Riwal: https://www.riwal.com/poland/pl-pl

  wynajem zwyżki

  Dlaczego wynajem zwyżki bywa lepszym rozwiązaniem od jej zakupu nawet, gdy ma się możliwość nabycia maszyny? Ponieważ wspomniany już najem długoterminowy obejmuje nie tylko korzystanie z urządzenia przez określony czas, lecz także przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych oraz ewentualnych napraw. Te koszty leżą po stronie firmy, od której wynajmuje się zwyżkę – wypożyczalni. To ona może również dostarczyć maszynę zastępczą, jeżeli awaria będzie poważna. Dzięki temu uniknie się przestojów w trakcie wykonywania zleceń oraz wysokich opłat za nowe podzespoły do zwyżki. Taka kompleksowa usługa sprawia, że wynajmujący nie musi się o nic martwić.

  Gdzie wynająć zwyżkę?

  Gdzie można wynająć sprzęt do pracy na wysokości? Na rynku nie brakuje wypożyczalni zwyżek, więc bez problemu da się znaleźć jakąś w swojej okolicy. Ważne, żeby firma, z której usług chce się skorzystać, miała szeroką ofertę i tym samym mogła zaproponować rzeczywiście najlepszą maszynę dostosowaną do potrzeb wynajmującego. Oprócz tego istotne są wszystkie kwestie zawarte w umowie najmu – minimalny czas trwania w przypadku najmu długoterminowego, sposób uiszczania opłat, warunki współpracy w tym wspomniane usługi serwisowe i naprawy, a także informacja, kto odpowiada za dostarczenie urządzenia na miejsce pracy i za jego odbiór.

  Warto również zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość wynajmu szelek wraz z ich serwisem, ewentualne przeszkolenie z obsługi konkretnego modelu zwyżki czy doposażenia maszyny w niezbędny osprzęt.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane