• Menu

  Uporządkuj okablowanie – wybierz specjalne uchwyty do kabli!

  Poplątane kable pod telewizorem, a może w garażu? A może problemy z znalezieniem właściwego okablowania w serwerowni lub też w innym pomieszczeniu technicznym? W tych właśnie przypadkach warto zdecydować się na specjalne uchwyty do kabli.

  uchwyty do kabli

  Prowadzenie kabli wymaga zastosowania odpowiednich elementów montażowych, które pozwolą na przymocowanie ich do ściany czy sufitu. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się dedykowane uchwyty do kabli, czyli specjalne komponenty tworzące systemy mocowań. Uchwyty do kabli dostępne są obecnie w wielu różnych wariantach do wyboru. Możemy zdecydować się na zakup takich, które będą indywidualnie dopasowane do konkretnej instalacji, a także do miejsca montażu – wtedy można stworzyć uporządkowany system kabli w każdym miejscu.

  Rodzaje uchwytów do kabli – co możemy dostać w sklepach?

  Sklepy mogą zaoferować swoim klientom różnego rodzaju uchwyty do kabli, które posiadają zastosowanie do montażu kabli wielu typów. Wśród nich warto wskazać między innymi na:

  • uchwyty montażowe
  • uchwyty szybkiego montażu
  • uchwyty paskowe
  • uchwyty z gwoździem typu FLOP

  Dodatkowo, można wykorzystać także innego rodzaju elementy mocowań, na przykład opaski kablowe czy też taśmy z rzepami, które przytrzymają kable w miejscu.

  O czym pamiętać podczas zakupu uchwytów do kabli?

  Dostępne obecnie w sklepach uchwyty do kabli powinno się dopasować do konkretnej instalacji, jej typu, a także do miejsca montażu, w tym też do nawierzchni, na której kable mają być prowadzone. Pamiętajmy o tym, że montaż okablowania na zewnątrz, gdzie pojawiają się czynniki pogodowe, także wymaga zastosowania odpowiednich uchwytów, które będą odporne na rdzewienie oraz będą stabilnie przytrzymywały okablowanie w miejscu. Podsumowując, odpowiednie uchwyty do kabli, a także inne elementy mocowania pozwalają na uporządkowanie wszelkiego rodzaju kabli – w ten sposób będą estetycznie się prezentować, a także będą łatwe w identyfikacji. Uchwyty do kabli, a także innego rodzaju elementy mocujące do instalacji można zakupić w specjalistycznych sklepach elektroinstalacyjnych, a także w innych sklepach stacjonarnych i on-line.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane