• Menu

  Transporter zadowalający zarówno psa, jak i właściciela

  Każdy posiadacz psa ma świadomość, jak przyjemne są podróże z pupilem. Psi przyjaciel swoją energią i nastawieniem potrafi każdą wycieczkę uczynić niezapomnianą. Zanim jednak zdecydujesz się na zabranie psa w podróż, powinieneś zastanowić się, jak przewieźć go w sposób prawidłowy i przede wszystkim bezpieczny. Każdy pies bowiem, niezależnie od rasy czy gabarytu, powinien być przewożony w określony sposób, tak aby podczas podróży nic mu się nie stało i aby nie stanowił zagrożenia dla innych podróżujących. Jeśli więc zastanawiasz się, jak komfortowo i dobrze przewozić psa, powinieneś wiedzieć, że w tym celu nieoceniony może okazać się transporter. Sprawdź, jak wybrać ten idealny, zwłaszcza teraz kiedy zbliżają się wakacje, podczas których sezon wycieczkowy kwitnie.

  transporter dla psa

  Dlaczego przewożenie psa w transporterze jest takie ważne?

  Pozostawienie psa na tylnej kanapie lub przednim siedzeniu samochodu bez jakiegokolwiek zabezpieczenia może nieść za sobą negatywne skutki. Pies pod wpływem nagłej sytuacji na drodze może się przestraszyć odwracający tym samy uwagę kierowcy od jezdni. Poza tym pozostawienie niezabezpieczonego psa, który podczas jazdy niekontrolowanie będzie się przemieszczał, może skutkować dotkliwym zranieniem.

  Dobierz transporter odpowiednio do wielkości swojego psa

  Transporter dla psa na wakacje powinien być przede wszystkim dopasowany do jego gabarytu. Zbyt mały może okazać się za ciasny, przez co pupil może się zniechęcić i nie chcieć w przyszłości w nim podróżować. Wybierając transporter pozwól, aby pies wszedł do niego. Sprawdź, czy ma on wystarczająco miejsca na legowisko dla psa, aby zwierzak wygodnie i swobodnie mógł się położyć, obrócić i stać. Dobrze, aby w transporterze było też miejsce na pozostawienie miski z wodą. W okresie letnim stały dostęp do świeżej wody pitnej jest niezbędny.

   

  Zwróć uwagę na materiał

  Zwróć też uwagę na materiały z jakich wykonany jest transporter dla psa na wakacje. Z pragmatycznego punktu widzenia, powinien być on wykonany z wytrzymałych materiałów, łatwych w utrzymaniu czystości. W okresie letnim warto też postawić na przewiewne materiały, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Wybierz więc transporter, który ze wszystkich stron ma kratkę lub siatkę. Takie rozwiązanie ma także inne plusy. Pies przez całą podróż będzie miał możliwość podziwiania widoków. Jeśli planujesz wyjazd za granicę i podróż samolotem, zadbaj o transporter dla psa na wakacje z systemem odprowadzania nieczystości, dzięki czemu pies nie spędzi całej podróży we własnych odchodach.

  Inne ważne cechy

  Wybierając transporter dla psa na wakacje, zwróć uwagę, czy ma on zamontowane w standardzie klamry do przypinania transportera. Sprawdź też, czy transporter wyposażony jest w dodatkowe kieszonki, do których będziesz mógł schować jego ulubione smaczki, zabawki, wodę, woreczki na nieczystości itp.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane