• Menu

  Transport towarów na Węgry, transport drogowy i spedycja

  Na ogół transport z Polski do Węgier przebiega przy okazji realizacji przewozu do dalszych krajów południowych. Dlatego niejednokrotnie własne floty nie są kierowane gdyż mało importujemy z Węgier, na ogół to eksport. Przy tego typu sytuacjach idealnie temat i koszty wspomaga spedycja na Węgry. Jednak wiele firm transportowych wybiera właśnie Węgry gdyż bliska odległość na pewno jest atutem jeżeli chodzi o ten kierunek.

  Kierunek transportu drogowego, międzynarodowego do Węgier jest aktywny od wielu lat. Węgry to nasz sprawdzony partner biznesowy, skutkiem czego Polacy bardzo chętnie obierają właśnie tą destynację, jeśli chodzi o zlecenia transportowe. To stosunkowo łatwy kierunek. Dodatkowo Węgry położone są stosunkowo blisko, skutkiem czego Polacy są w stanie przyjmować sporą ilość zleceń logistycznych zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Dlaczego jeszcze Węgry są tak chętnie wybieranym krajem w kwestii transportu drogowego, międzynarodowego? Sprawdźcie sami!

  Węgry jako kraj Unijny, mają spore zapotrzebowanie wynikające z silnie rozwiniętej gospodarki. Skutkiem czego realizowany jest tam transport drogowy, międzynarodowy, uwzględniający zapotrzebowanie drobnicowe, cało pojazdowe, dusznicowe, chłodnicze, gabarytowe i inne formy logistyki, nie uwzględnione powyżej.

  Transport towarów na Węgry

  Co należy wiedzieć jeżeli chodzi o transport towarów z Polski na Węgry

  Kolejnym aspektem częstych wyjazdów do Węgier jest fakt, iż 65,4% powierzchni całego kraju Węgierskiego zajmują pola uprawne, dlatego Węgry jako Państwo mają bardzo dużą ilość towaru eksportowego, który wykorzystują w biznesie narodowym. Właśnie na Węgrzech rolnictwo ocenione zostało jako jedno z najbardziej płodnych na terenie całej Europy. Skutkiem tego, spory ruch na linii Węgier i reszty Europy był formalnością, która potwierdza się szczególnie w dzisiejszych czasach. Zapotrzebowanie na transport zarówno do Węgier jaki i z Węgier jest więc bardzo duże każdego roku. Skutkiem tego duża ilość Polaków realizuje kursy drogowe, międzynarodowe w tym zakresie.

  Co transportuje się z Węgier jeżeli chodzi o przemysł tego kraju

  Warto też dodać, że to właśnie Węgry charakteryzują się świetnie rozwiniętym przemysłem spożywczym i elektromaszynowym. Na terenie tego kraju znajdziemy takie hale produkcyjne, jak marek typu Ford, Suzuki czy Audi. Na Węgrzech masowo produkuje się także lodówki i zamrażarki, skutkiem czego odbierane i przesyłane są często transporty drogowe międzynarodowe z powyższej wymienionymi sprzętami. Na miejscu prężnie realizowana jest także produkcja nawozów sztucznych, tworzyw sztucznych a także lekarstw. Te towary są również mocno eksportowane na tereny całej Europy, w tym także na Polską ziemię.

  Transport do Budapesztu i w okolice stanowi większość zleceń

  Transport drogowy międzynarodowy na Węgry i z Węgier odbywa się głównie na paletach. Największymi ambasadorami transportu drogowego międzynarodowego są takie miasta jak Budapeszt, Debreczyn, Segedyn, Miszkolc i Pecz. Chodź zdecydowanie największą liczbę transportów drogowych realizowanych co roku stanowi transport towarów do Budapesztu a dokładniej jego okolice. Warto dodać, że Węgry cieszą się także atrakcyjną infrastrukturą jezdną, skutkiem czego są idealnym krajem do realizowania transportu drogowego, międzynarodowego.

  Warto dodać, że jest wiele firm, które podejmują temat. Na uwagę na pewno zasługuje F.T.U.H MaxTrans z miasta Mielec gdyż realizują ten kierunek a ich flota to głównie zestawy drogowe tandem oraz jumbo. To zestawy drogowe tzw. ciężarówki z przyczepami. Ładowność tych zestawów to aż 38 europalet i 24 tony. To doskonałe pojazdy do przewozu towarów lekkich, gabarytowych jak w.w AGD RTV oraz pianki, styropiany, lekkie pokrycia dachowe i wiele innych produktów.

  Dlatego wybierając transport na Węgry lub z Węgier do Polski warto mieć to na uwadze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane