• Menu

  Transport Polska-Chiny – na jaki rodzaj się zdecydować?

  Wybór transportu na trasie Polska-Chiny jest zależny od kilku czynników, takich jak rodzaj zamawianych produktów oraz ich ilość, a także budżet przeznaczony na całą operację. Na jaki typ transportu najlepiej się zdecydować i na co zwrócić uwagę?

  Trasa Polska-Chiny – transport morski

  Najbardziej popularną formą transport na trasie Polska-Chiny jest transport morski. Jego największą zaletą jest niska cena, a wadą – czas oczekiwania. Zazwyczaj na przepłynięcie całej trasy trzeba czekać powyżej miesiąca, jest to więc rozwiązanie przeznaczone dla firm, którym zależy na oszczędnościach, a przy tym mogą sobie pozwolić na długi czas oczekiwania na produkty. Chiny posiadają wiele miast portowych, co znacznie ułatwia wybór tego typu przewozu towarów. W Polsce produkty można odebrać w porcie w Gdańsku.

  Warto dodatkowo zabezpieczyć towar przy tej formie transportu – nie będą to wysokie koszty, a pozwolą na uniknięcie strat w przypadku ewentualnych problemów.

  Przewóz towarów drogą morską pozwala na zamówienie pełnych kontenerów produktów, lub drobnicy, która jest przewożona w paczkach zamkniętych w kontenerach wraz z pozostałymi mniejszymi zamówieniami.

  Trasa Polska-Chiny – transport lotniczy

  Wybór lotniczego transportu Polska-Chiny pozwala znacznie skrócić czas oczekiwania na towar – jest to rozwiązanie droższe, ale bardzo szybkie i najpewniejsze z dostępnych. Sprawdzi się idealnie dla firm, którym zależy na krótkim czasie realizacji zlecenia. Za pomocą transportu tego typu można uzyskać przesyłki ekspresowe oraz cargo z każdego portu lotniczego w Chinach i odebrać je na wybranym lotnisku w Polsce. Transport Polska-Chiny tą drogą odbywa się z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa towaru.

  Transport Polska-Chiny – kolej

  Istnieje połączenie kolejowe między Polską a Chinami, nazywane „Nowym Jedwabnym Szlakiem”. Krańcową stacją po naszej stronie jest Łódź. Trasa kolejowa jest dobrą alternatywą dla transportu morskiego – jej pokonanie trwa zazwyczaj dwa tygodnie, przy czym o wiele rzadziej ten czas wydłuża się ze względu na warunki pogodowe, niż w przypadku statków towarowych. Dodatkową zaletą kolejowego transportu Polska-Chiny jest możliwość przewożenia ładunków o większych gabarytach lub wadze, a także towarów niebezpiecznych. Jest to także rozwiązanie o wiele tańsze, niż transport lotniczy.

  Przy transporcie kolejowym również można zdecydować się na przewóz pełnych kontenerów lub drobnicy, dzięki czemu można skorzystać z tego rozwiązania zarówno przy dużych, jak i mniejszych zamówieniach.

  Transport Chiny-Polska – porównanie

  Wybierając transport na trasie Polska-Chiny najlepiej wybrać rozwiązanie, które będzie odpowiadało zarówno pod względem czasu realizacji, jak i ceny. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest transport morski, ale mamy dla niego szybsze alternatywy, które również warto rozważyć.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane