• Menu

  Transport Polska-Chiny – na jaki rodzaj się zdecydować?

  Wybór transportu na trasie Polska-Chiny jest zależny od kilku czynników, takich jak rodzaj zamawianych produktów oraz ich ilość, a także budżet przeznaczony na całą operację. Na jaki typ transportu najlepiej się zdecydować i na co zwrócić uwagę?

  Trasa Polska-Chiny – transport morski

  Najbardziej popularną formą transport na trasie Polska-Chiny jest transport morski. Jego największą zaletą jest niska cena, a wadą – czas oczekiwania. Zazwyczaj na przepłynięcie całej trasy trzeba czekać powyżej miesiąca, jest to więc rozwiązanie przeznaczone dla firm, którym zależy na oszczędnościach, a przy tym mogą sobie pozwolić na długi czas oczekiwania na produkty. Chiny posiadają wiele miast portowych, co znacznie ułatwia wybór tego typu przewozu towarów. W Polsce produkty można odebrać w porcie w Gdańsku.

  Warto dodatkowo zabezpieczyć towar przy tej formie transportu – nie będą to wysokie koszty, a pozwolą na uniknięcie strat w przypadku ewentualnych problemów.

  Przewóz towarów drogą morską pozwala na zamówienie pełnych kontenerów produktów, lub drobnicy, która jest przewożona w paczkach zamkniętych w kontenerach wraz z pozostałymi mniejszymi zamówieniami.

  Trasa Polska-Chiny – transport lotniczy

  Wybór lotniczego transportu Polska-Chiny pozwala znacznie skrócić czas oczekiwania na towar – jest to rozwiązanie droższe, ale bardzo szybkie i najpewniejsze z dostępnych. Sprawdzi się idealnie dla firm, którym zależy na krótkim czasie realizacji zlecenia. Za pomocą transportu tego typu można uzyskać przesyłki ekspresowe oraz cargo z każdego portu lotniczego w Chinach i odebrać je na wybranym lotnisku w Polsce. Transport Polska-Chiny tą drogą odbywa się z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa towaru.

  Transport Polska-Chiny – kolej

  Istnieje połączenie kolejowe między Polską a Chinami, nazywane „Nowym Jedwabnym Szlakiem”. Krańcową stacją po naszej stronie jest Łódź. Trasa kolejowa jest dobrą alternatywą dla transportu morskiego – jej pokonanie trwa zazwyczaj dwa tygodnie, przy czym o wiele rzadziej ten czas wydłuża się ze względu na warunki pogodowe, niż w przypadku statków towarowych. Dodatkową zaletą kolejowego transportu Polska-Chiny jest możliwość przewożenia ładunków o większych gabarytach lub wadze, a także towarów niebezpiecznych. Jest to także rozwiązanie o wiele tańsze, niż transport lotniczy.

  Przy transporcie kolejowym również można zdecydować się na przewóz pełnych kontenerów lub drobnicy, dzięki czemu można skorzystać z tego rozwiązania zarówno przy dużych, jak i mniejszych zamówieniach.

  Transport Chiny-Polska – porównanie

  Wybierając transport na trasie Polska-Chiny najlepiej wybrać rozwiązanie, które będzie odpowiadało zarówno pod względem czasu realizacji, jak i ceny. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest transport morski, ale mamy dla niego szybsze alternatywy, które również warto rozważyć.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane