logo
logo
logo
logo
Telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa CCTV w Twojej firmie
Opublikowano: 26 sierpnia 2020

Monitoring to metoda zabezpieczenia, którą stosuje się już od wielu lat. Niemniej jednak w momencie, kiedy dokonamy porównania starych systemów analogowych, a nawet i możliwości, które daje nam współczesna telewizja przemysłowa CCTV z najnowszymi na rynku propozycjami, szybko zauważymy, iż czeka nas zdecydowana rewolucja.

Telewizja przemysłowa

Inteligentne systemy monitoringu oferują nam obecnie dużo więcej możliwości, aniżeli zwykłe rejestrowanie i przesyłanie obrazu z kamer do pracowników ochrony. Stały się w pełni funkcjonalnym narzędziem, które podnosi poziom bezpieczeństwa wybranego obiektu do wcześniej nieosiągalnego poziomu, ale również otwiera przedsiębiorstwo na całkiem nowe wyzwania. Bardziej inteligentne zarządzanie budynkiem, optymalizowanie kosztów związanych chociażby z kampaniami marketingowymi – to wszystko może nam zapewnić telewizja przemysłowa. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystać ten typ monitoringu we własnej firmie.

Może być bezpieczniej dzięki inteligentnemu monitoringowi

Najważniejszą funkcją, którą ma przemysłowa telewizja CCTV będzie ta, która związana jest bezpośrednio z bezpieczeństwem. Obecność systemu kamer na obiekcie to niższe ryzyko nieuprawnionego wtargnięcia, czy też włamania do zabronionych stref. Niemniej jednak dopiero bardzo zaawansowane funkcje sprawiają, iż system monitoringu będzie w stanie zarejestrować każde spośród podejrzanych zdarzeń.

Systemy CCTV to też wysoka jakość zarejestrowanego obrazu, dzięki czemu możliwa jest późniejsza jego dokładna analiza. Właściwie zaprogramowany system to pewność rozpoznawania twarzy, czy tablic rejestracyjnych pojazdu. To również wzmocnienie poprawności wykrycia nietypowych zdarzeń, jak chociażby pojawienia się osoby nieuprawnionej w oznaczonej strefie zagrożenia, czy też przemieszczania się palety z magazynu lub samochodu dostawczego na terenie firmy. To wszystko dzięki istnieniu sieci, która będzie zintegrowana z dotychczas istniejącym systemem zabezpieczającym.

Analizowanie obrazu jest potężnym narzędziem

Do czego może się nam właściwie przydać przeanalizowanie obrazu oferowane przez takie systemy, jak CCTV? Przede wszystkim celem wzmocnienia już istniejących zabezpieczeń.

Poniżej prezentujemy kilka istotnych przykładów:

  • inteligentny obchód video – pozwala na optymalizowanie ochrony obiektów. Bardzo często taka forma jest dużo bardziej efektywna, aniżeli ochrona pracowników fizycznych,
  • funkcja pozwalająca na wykrywanie znikających obiektów – jest niezwykle przydatna w czasie przeprowadzania kontroli ruchu towarowego na magazynie czy w sklepie. Pozwala na wykrycie nawet najmniejszych nieprawidłowości, na przykład kradzieży,
  • system umożliwiający rozpoznawanie twarzy – założony w biurowcu usprawni znacząco identyfikowanie pracowników, którzy zostali uprawnieni do pobytu w wybranych częściach obiektów. Dzięki temu możliwe będzie wyeliminowanie fałszywych alarmów, jak również da dodatkową wiedzę odnośnie działań prowadzonych przez pracowników,
  • rozpoznanie przez system twarzy, pozwala też na szybkie wykrywanie osób zarejestrowanych wcześniej np. jako złodzieje, które pojawiły się na terenie obiektu – pozwoli to niemalże natychmiastowe rozpoczęcie jej ciągłej obserwacji.

Nie są to oczywiście wszystkie możliwości omawianego systemu. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdza się w chwili, kiedy przedsiębiorstwo chce zoptymalizować wszelkie koszty mające związek z zarządzaniem obiektem, a przy okazji wzmocnić działania o charakterze marketingowym.

W jakich miejscach najlepiej będzie założyć monitoring w przedsiębiorstwie?

Aby monitoring mógł spełniać powierzoną mu rolę i stanowił jak najlepszy system zabezpieczający, trzeba podjąć istotną decyzję odnośnie umiejscowienia kamer na obiekcie. Powinny one być skierowane w takie miejsca, aby miały jak największy zasięg, ale także skupienie na najbardziej istotnych miejscach, które wymagają ochrony. W pierwszej kolejności powinno się rozważyć kwestię właściwej ilości kamer, które będą potrzebne na zewnątrz obiektu, wliczając w to główne wejścia, podjazd i bramę, jak również parking pod firmą. To właśnie w takich miejscach dochodzi najczęściej do zdarzeń, podczas rozwiązywania których może być pomocny materiał zarejestrowany przez kamery przemysłowe. Miejsca, gdzie warto skierować kamery, to między innymi wejścia do istotnych pomieszczeń, miejsca obsługiwania klientów, jak również lokalizacje, gdzie urządzenia techniczne, czy pracownicy wymagają ciągłej kontroli czy wizyjnego dozoru. W wypadku sklepów wielkopowierzchniowych, ważne będzie umieszczenie kamer przemysłowych w miejscach, gdzie znajdują się rampy załadunkowe i podjazdy.

 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Morze Czerwone

Morze Czerwone – refleksje po zaatakowa...

Pływający pod grecką banderą tankowiec Sounion przewożący 150...
niszczarki HSM

Niszczarki HSM – niezawodne rozwiązanie do oc...

W dzisiejszych czasach ochrona danych jest jednym z najważniejszych as...
Przemoc wobec polityków

Seria napadów na polityków w Europie i USA...

Niedawny zamach na premiera Słowacji Roberta Fico może być sku...