• Menu

  Technologie stosowane w pralnictwie przemysłowym

  Nowoczesne technologie mają ogromny wpływ na naszą codzienność. Na rynku widoczne jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi profesjonalne, do których potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Dotyczy to również branży pralniczej, która ma przed sobą szerokie perspektywy i wręcz nieograniczone spektrum możliwości.

  pralnia przemysłowa

  Jak wygląda rynek usług pralniczych w Polsce?

  Sektor pralnictwa przemysłowego rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, czego dowodem jest powstawanie kolejnych nowoczesnych pralni wodnych i chemicznych. Zdecydowana większość pralni przemysłowych oferuje pranie na mokro, czyli takie z użyciem wody i odpowiednio dobranych detergentów. Obok nich istnieją jeszcze placówki specjalizujące się w czyszczeniu chemicznym, tzn. odświeżaniu tekstyliów przy pomocy specjalnych rozpuszczalników. Klientami pralni działających na szeroką skalę są przede wszystkim różnego typu instytucje: szkoły, hotele, restauracje, szpitale, sanatoria, domy opieki, zakłady produkcyjne czy inne duże firmy. Nieustanny rozwój technologii sprawia, że we współczesnych pralniach stosuje się cały szereg innowacyjnych rozwiązań mających na celu zoptymalizowanie odbywających się tam procesów.

  Park maszynowy współczesnej pralni przemysłowej

  Konkurencja w zakresie profesjonalnego pralnictwa w naszym kraju jest spora. Rynek ten jest przy tym na tyle specyficzny, że często wymaga stosowania nieszablonowych i prekursorskich rozwiązań. Sukces profesjonalnej pralni zależy od wielu czynników, m.in. właściwie dobranego wyposażenia. Pralnia wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia ma największe szanse zdobyć uznanie ze strony klientów wymagających perfekcji i jak najlepszych rezultatów. Dobór wyposażenia zależy oczywiście od rodzaju pralni: inne sprzęty są potrzebne w pralni wodnej, a inne w chemicznej. W przypadku zakładu specjalizującego się w praniu wodnym najważniejszą maszyną jest pralnica przemysłowa (pralka przemysłowa, pralnico-wirówka). Z kolei w pralni chemicznej niezbędny jest hermetycznie zamykany agregat chemiczny. W profesjonalnym punkcie usług pralniczych oprócz maszyn służących do czyszczenia i dezynfekcji odzieży muszą znaleźć się również specjalistyczne urządzenia do jej wykańczania. To zaawansowane technologicznie maszyny przystosowane do dużych wsadów i pracy ciągłej. Używa się ich zarówno w pralniach wodnych, jak i chemicznych. Technologia finiszowania w pralni przemysłowej to cały złożony proces obejmujący suszenie i wygładzenie zagnieceń powstałych w trakcie czyszczenia odzieży w pralnicy lub agregacie chemicznym. Szczegółowe informacje na temat współczesnych technologii finiszowania znajdują się na tej stronie: https://www.kannegiesser.pl/technologia-finiszowania/.

  Suszenie tekstyliów w pralni przemysłowej

  Wszystkie pralnie wodne działające na szeroką skalę powinny być wyposażone w profesjonalne urządzenia przeznaczone do suszenia upranych tekstyliów. Maszyną pozwalającą szybko i efektywnie osuszyć mokrą odzież jest szafa suszarnicza. Pojemne szafy do suszenia ubrań znajdują zastosowanie zwłaszcza w tych zakładach, których głównymi klientami są duże firmy i instytucje. Przy pomocy też użytecznej maszyny można bezpiecznie i efektywnie wysuszyć duże partie tekstyliów. Producenci szaf suszarniczych stosują w nich różne innowacyjne technologie, m.in. dodatkowe funkcje pozwalające zmniejszyć zagniecenia powstałe podczas prania czy programy umożliwiające usuwanie z ubrań nieprzyjemnych zapachów.

  Tunele suszące do pralni przemysłowej

  Profesjonalne maszyny do suszenia odzieży stosowane w dużych pralniach przemysłowych często są urządzeniami składającymi się z kilku oddzielnych modułów. Tak jest na przykład w przypadku tuneli suszących – supernowoczesnych, wielofunkcyjnych suszarek automatycznych. Suszarki tunelowe cechują się znacznie większą wydajnością niż tradycyjne przyrządy używane do suszenia wyrobów tekstylnych. Tunel suszący z powodzeniem zastępuje zwykłe suszarki przemysłowe, gwarantując doskonałe efekty w jeszcze krótszym czasie. Cykl suszenia odbywa się tu znacznie szybciej, a same maszyny zużywają mniej energii, co stanowi dla właściciela zakładu dodatkowy walor ekonomiczny. Suszarki tunelowe perfekcyjnie usuwają z wypranej odzieży resztki wilgoci i są przystosowane do wszystkich typów tkanin. Ich ogromną zaletą jest możliwość pracy ciągłej, co pozwala realizować kolejne zlecenia natychmiast po przyjęciu zamówienia. Tunele suszące są uniwersalne, funkcjonalne i w pełni bezpieczne dla tkanin. Takie maszyny cechują się ponadto wyjątkowo niską awaryjnością, dzięki czemu ich zakup to inwestycja na długie lata.

   

  Jedna odpowiedź do “Technologie stosowane w pralnictwie przemysłowym”

  1. Mariusz Hyc pisze:

   Szkoda mi polskich hotelarzy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane