• Menu

  Targi BUDMA 2019. Cztery dni z budownictwem i architekturą

  Targi BUDMA 2019 były rekordowe pod wieloma względami – 37 laureatów Złotego Medalu MTP, 30 000 metrów kwadratowych ekspozycji i blisko 1000 firm.

  Okna, drzwi, bramy, fundamenty, ściany, stropy, posadzki, dachy, stal w budownictwie, materiały wykończeniowe, budownictwo energooszczędne, ekobudownictwo, maszyny, narzędzia, sprzęt pomocniczy, informatyka w budownictwie – takie artykuły i tematy stanowiły treść Targów BUDMA 2019.

  Podczas wydarzenia jednym z najważniejszych punktów dla wystawców było wręczenie Złotego Medalu MTP. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń, Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, uhonorował 37 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal targów BUDMA. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są nagrodami równoważnymi.

  Ponadto możliwość wyboru najlepszego ich zdaniem produktu mieli także internauci. W konkursie Złoty Medal – Wybór Konsumentów zwycięzca może być tylko jeden. Przez 3 miesiące konsumenci typowali swojego faworyta wśród wszystkich produktów wyróżnionych prestiżową nagrodą Złotego Medalu MTP targów BUDMA. Aż do ostatnich chwil nie było pewne, kto sięgnie po zaszczytny tytuł przyznawany przez konsumentów, walka była zacięta, ale ostatecznie złoty laur otrzymało okno dachowe Avaline Elite.

  Trudno wyobrazić sobie Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA bez Monteriady. W ramach tegorocznej, czwartej osłony wydarzenia uczestnicy mogli oglądać realizowane przez cztery dni pokazy montażu drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych typu HS, drzwi wewnętrznych, bramy garażowej, okna w strefie docieplenia, osłon okiennych oraz systemu automatyki okiennej i regulacji okuć w stolarce HS. Podczas pokazów wykorzystano wysokiej jakości rozwiązania izolacyjne, odzież roboczą, narzędzia, mocowania oraz mini żuraw z przyssawkami.

  Poszczególnym montażom towarzyszył „na żywo”, emocjonujący komentarz znanego dziennikarza sportowego – Tomasza Zimocha. Interesująca formuła MONTERIADY 2019 sprawiła, że jej stoisko tłumnie odwiedzali nie tylko fachowcy, lecz również inwestorzy indywidualni zainteresowani nowoczesnymi produktami i ich odpowiednią instalacją, uczniowie z klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” i dziennikarze branżowi zarówno z Polski, jak i z zagranicy, a także przedstawiciele sektora stolarki budowlanej i reprezentanci targów BUDMA. Podczas wydarzenia zaprezentowano najważniejsze inicjatywy Związku POiD w 2018 roku i najnowsze projekty, w tym również nowy wizerunek organizacji. W dalszej części uczestnicy mieli zaś okazję do bezpośrednich rozmów w ramach networkingu.

  MONTERIADA znakomicie wpisała się w prowadzone przez Związek POiD działania promujące dobry montaż stolarki budowlanej. Podczas targów BUDMA nie mogło więc też zabraknąć charakterystycznej postaci Edmonta – nowoczesnego montera stolarki budowlanej, bohatera kampanii „DOBRY MONTAŻ”, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników.

  Targi BUDMA, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie. Targi budowlane prezentują najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową blisko 1000 firm z Polski i zagranicy. 4 dni targów budowlanych w Poznaniu obfitują w rynkowe premiery, nowości produktowe i merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży budowlanej, a także prezentacje, konkursy i mistrzostwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w targach BUDMA!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane