• Menu

  Szybka gotówka z banku. Na czym polega kredyt bez zaświadczeń?

  Są takie sytuacje, które wymagają solidnego zastrzyku gotówki, a których nie da się przewidzieć. W takich przypadkach z pomocą przychodzą banki, które oferują kredyt bez zaświadczeń. Jeśli interesuje cię szybka gotówka – najlepiej wypłacana jeszcze tego samego dnia, dowiedz się więcej o takim produkcie bankowym.

  Polacy chętnie zaciągają kredyty gotówkowe, ponieważ pozyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Nie zawsze jednak istnieje możliwość uzyskania środków tego samego dnia, co stanowi dużą przeszkodę w momencie pilnych wydatków. Rozwiązaniem jest kredyt bez zaświadczeń.

  kredyt bez zaświadczeń

  Jak działa kredyt bez zaświadczeń?

  Kredyt bez zaświadczeń to specyficzny kredyt gotówkowy, którego wyróżnikiem jest krótki czas oczekiwania na wypłatę środków. Można je otrzymać jeszcze tego samego dnia, w którym został złożony wniosek. Dlaczego?

  Tego rodzaju kredyt bazuje na formalnościach zredukowanych do minimum. Nie trzeba przedstawiać wielu dokumentów finansowych, np. zaświadczenia o wynagrodzeniu wystawianego przez pracodawcę czy informacji o miejscu zatrudnienia. To znacznie przyspiesza analizę dokumentów kredytowych, co pozwala na szybkie wydanie decyzji o przyznaniu finansowania.

  Czy każdy może ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń?

  kredyt bez zaświadczeń może się ubiegać każdy, jednak nie wszyscy otrzymają pozytywną decyzję kredytową. Tego typu zobowiązanie – mimo że funkcjonujące w oparciu o uproszczone formalności – przyznawane jest po wnikliwej analizie sytuacji kredytobiorcy.

  Bank uwzględnia kwestie, takie jak:

  • wiek kredytobiorcy,
  • zdolność kredytową,
  • osiąganie stałego dochodu,
  • wiarygodność kredytową.

  Jeśli istnieje ryzyko, że kredytobiorca nie będzie w stanie spłacić zobowiązania, wówczas bank wydaje decyzję odmowną. Jeżeli natomiast osoba ubiegająca się o kredyt ma szansę na regulowanie należności w terminie, wówczas otrzyma decyzję pozytywną.

  Warto przy tym mieć świadomość, że niektóre banki proponują kredyty bez zaświadczeń na promocyjnych warunkach, np. tylko nowym klientom, osobom decydującym się na skorzystanie z innego produktu bankowego.

  Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu bez zaświadczeń?

  Chcesz mieć pewność, że kredyt bez zaświadczeń będzie nie tylko chwilowym wsparciem, ale jednocześnie nie wpędzi w kłopoty finansowe? Musisz dokładnie przeanalizować oferty i wybrać rozwiązanie dopasowane do i do potrzeb, i do sytuacji materialnej.

  Znaczenie mają m.in.:

  RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – informuje o całkowitych kosztach zobowiązania, a nie tylko o wysokości płaconych odsetek,
  okres finansowania – powinien być dopasowany do sytuacji materialnej, aby móc płacić raty na poziomie nieobciążającym domowych finansów,
  wysokość kwoty – niektóre banki oferują kredyty bez zaświadczeń na kwotę nawet 20 000 zł.

  Pamiętaj! Zawsze wybieraj taką kwotę kredytu, która odpowiada twoim potrzebom, i którą będziesz w stanie spłacić. Zaciąganie wyższego zobowiązania to większe ryzyko, że budżet będzie nadmiernie obciążony.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane