• Menu

  Szkolny biznes na poważnie

  Popularność korepetycji ciągle wzrasta. Dzieci, młodzież i ich rodzice są zainteresowani dodatkową ofertą edukacyjną. Na rynku widoczni już są liderzy tej branży – duże firmy sieciowe, które mają swoje ośrodki w wielu polskich miastach. Okazuje się, że zawód korepetytora jest bardzo przyszłościowy.

  franczyza

  Zawód z misją

  Coraz więcej nauczycieli, studentów, nawet pasjonatów konkretnych dziedzin naukowych zajmuje się korepetytorstwem. Niektórzy całkowicie poświęcają się tej profesji, inni traktują ją jako zajęcie dodatkowe. W dwóch przypadkach jest to praca wymagająca zaangażowania, empatii, cierpliwości, indywidualnego podejścia do ucznia.

  Prawdziwy profesjonalista potrafi sobie poradzić nawet z najcięższymi przypadkami i zawsze czuje satysfakcję oraz spełnienie po efektywnych zajęciach, czyli takich, na których uczeń zrozumie, nauczy się, będzie zainteresowany i dociekliwy.

  Nauczanie i korepetytorstwo to zajęcie dające poczucie misji. Są dzieciaki, które nie opanowały podstawowej wiedzy, mają spore zaległości w szkole, sprawiają problemy wychowawcze, nie mają motywacji i nie chcą się uczyć. Tutaj potrzebne jest również zainteresowanie ze strony rodziców, podobnie jak w szkole. Wskazane są bodźce z każdej strony, nie da się zmusić młodego człowieka do nauki, trzeba go zachęcić, zaintrygować, przekonać, że dobra edukacja umożliwi mu lepszy start w przyszłość.

  Wsparcie w biznesie

  Swoją pasję do nauczania i udzielania korepetycji można połączyć z legalnym i dobrze prosperującym biznesem franczyzowym. Większość korepetytorów wciąż działa na własną rękę – na czarno, szczególnie te osoby, które w ten sposób dorabiają do swojej podstawowej pensji, np. w szkole. Jest to też bardzo wygodna forma zarobkowania na studiach, kiedy liczy się każdy grosz. Warto pomyśleć o własnej działalności, ponieważ w ten sposób można legalnie zarabiać niemałe pieniądze i to dzięki profesji, którą się lubi wykonywać, która jest motorem do działania w życiu.

  Firma prowadzona z wielkim zaangażowaniem, rozważnie i z pasją ma duże szanse na powodzenie. Ciekawą propozycją są przedsiębiorstwa na prawach franczyzy. Zakłada się własną działalność z pomocą sieci franczyzowej, która udostępnia swoją wiedzę oraz doświadczenie w branży.

  Oczywiście, taka firma działa pod szyldem znanej już marki jak Edun Korepetycje, dzięki której przyciągnie klientów już na samym początku nie jest trudne. Przedsiębiorca staje się częścią całej sieci ośrodków korepetytorskich, które wzajemnie współpracują. Korzyści z prowadzenia franczyzy w edukacji jest wiele, a najważniejsze to wygodna i bezpieczna forma biznesu, polecana osobom chcącym prowadzić dochodową i bezpieczną działalność

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane